Kde koupit kvalitní respirátor?

1663
26.2.21 03:43

Kde koupit kvalitní respirátor?

Zdravím, kde kupujete kvalitní respirátory a existují takové, ve kterých se dá dobře dýchat? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2789
26.2.21 06:39

Tuším že z úst samotného ministra zdravotnictví zaznělo, že pokud se vám v respirátoru dobře dýchá, máte ho špatně utěsněny.
Co se týče doporučení na e-shop, objednávala jsem v pátek asi na třech (právě abych vyzkoušela já který sedí a tak), zatím dorazila zásilka od 1 a to shoParamedic (stihli do dvou pracovních dnů na zasilkovně).
Jsou to respirátory 3M, tzn asi jedna z nejoveřenejších značek. Plusy: opravdu sedí (mě, manželovi jsou malé), fixace za krk a hlavu (ne za uši), nepotí se mi s nimi brýle, věřím, že opravdu chrání.
Mínusy: smrdí tak, že jsem málem vrhla, první hodina bez bonbónů v puse nemožná, gumičky jsou spíš krátké, netkané (fakt gumičky) tahají za vlasy, moc se nedají kvůli tvaru i kratkym gumičkám nosit ‚odložené‘ na krku, když zrovna nejsou potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
26.2.21 06:52

@czaky Me taky prijde, ze snad mame nejakou detskou velikost :lol: Respi je v pohode, padne na oblicej dobre, ale gumicky dost tahnou za usima :nevim:
Hlavne NESMRDI :mrgreen:
Dychani nevim, ja ho mam fakt jen jednou tydne do obchodu, tak to vydrzim. V zamestnani zatim staci ustenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27898
26.2.21 07:05

Ja si vytahla ten, co poslal Plaga na podzim a taky smrdi. A nejsem sama, kdo to konstatoval. Mam pak doma i z Respilionu, tak jsem zvedava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4658
26.2.21 07:09

Mám objednané 2 různé, tak podám info o smradlavosti, hned jak rozbalím. Jinak mám z galanterie takové jemné gumičky (pořízeno na látkové roušky), takže jakmile mne budou tahat - přešiju je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 07:15

Já pro domácí použití kupovala v lékárně, poradí správnou velikost, stačí FFP2. Lépe se dá dýchat v těch tenčích za uši nebo těch, kde se dá regulovat gumička. Lépe sedí české než čínské, asiaté mají jiný tvar obličeje. Ale každý musí dobře sedět a neunikat vzduch okolo. Při výdechu se musí jakoby trochu nafukovat. V práci nosíme několik typů respirátorů. Když jsem na covidech, tak si vybírám FFP3, silnější a opravdu pevně sedící na obličeji, kde mi po sundání zůstane otlak. Na trochu „bezpečnější ambulanci“ nosím o něco tenčí, kde se dají upravit gumičky za hlavou, ale taky sedí. Rozdíl stran dýchání v respirátorech je, ale do schodů se jde blbě s každžým. V práci máme i respirátory 3M, sedí dobře, ale smrdí, je mi z nich blbě, ale někdo si je chválí…
dnes mám dovču, takže si jeden den užívám vzduchu…

• Citovat
  • Nahlásit
157
26.2.21 07:28

Dívala jsem se na testy v D testu, tam jako kvalitní z hlediska ochrany vyšel respirátor firmy Promedor. Za ušima trochu táhne, ale nesmrdí. Alespoň ty moje. Je to česká firma, tak jsem objednala další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 07:36

My kupovali taky české - Nanospace. Je na 10 použití a dá se dokoupit dezifekční sprej přímo na ten účel (bez zápachu, ne jako covid dezinfekce).
Dýchá se v něm fakt špatně, ale už od pohledu mi přijde celkem kvalitní.

Původně jsme se domnívali, že je to FFP3, ale prý snad jen FFP2.
Má taky dvojitou nastavitelnou gumičku podle velikosti hlavy, takže univerzální, ale pro dospělé.

Zkoušela jsem různé druhy, a tento mi přijde nejkvalitnější -jak vzhledově, tak podle „toho, jak se v něm (ne)dá dýchat“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2583
26.2.21 11:27

V práci do služeb máme Promedor, taková modrá krabička. Jsou fajn, nesmrdí, mám pocit, že dobře sedí, dobře se v ních dýchá i mluví,,,jsou hodně „zobáčkoidní“, tak asi proto. Koupila jsem i domů, jsou fajn. Dneska si jdu vyzvednout ale i jinou značku, černé, chtěla dcera, tak uvidím. Zásadně s gumičkama za uši, ty zavazovací fasoval brácha-autobusák, a že je to peklo. Jo a koupila jsem na zkoušku i dva české /růžová krabička/,,,příšerný,,, jsou tenký, tudíž nevěřím funkčnost, a jde vidět, jak v nich člověk dýchá, takový to při nádechu nalepit na pusu, při výdechu odlepit…strašný, tak je vyhodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1653
26.2.21 11:38

Mam promedor a jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8972
26.2.21 11:41

Už někdy dřív jsem nakoupila respirátory Good Mask. Je to český výrobce, respirátory vypadají velmi kvalitně, mají moc příjemné textilní gumičky za uši, nesmrdí, dobře sedí na obličeji a v rámci možností se v nich dobře dýchá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8968
26.2.21 11:43

Good mask

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
26.2.21 11:47
@Titty píše:
Už někdy dřív jsem nakoupila respirátory Good Mask. Je to český výrobce, respirátory vypadají velmi kvalitně, mají moc příjemné textilní gumičky za uši, nesmrdí, dobře sedí na obličeji a v rámci možností se v nich dobře dýchá.

V Dtestu je o něm psaný - pravděpodovně nevyhovující normě.
Za mě je to teda egál, stejně je skoro všichni nosí blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8896
26.2.21 11:49

Objednala jsem Respilon Virus Killer, vydrží 30 hodin používání bez údržby a deaktivuje viry ;) Nevýhodou je cena, ale při přepočtu na hodiny to jde (já mám 1 při minimálním použítí klidně na 2-3 týdny, než to dá třeba 20 hodin) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
26.2.21 11:54
@Baba píše:
V Dtestu je o něm psaný - pravděpodovně nevyhovující normě.
Za mě je to teda egál, stejně je skoro všichni nosí blbě.

Co znamená pravděpodobně nevyhovující normě? Jaký tam byl důvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat