Kde koupit nejlevnější dezinfekci a ochranné pomůcky?

12577
17.4.20 13:44

Kde koupit nejlevnější dezinfekci a ochranné pomůcky?!

V diskuzi o koronaviru mě napadlo, že by možná nebylo špatné zde zveřejňovat odkazy na obchody a e-shopy s nejlevnější dezinfekcí a dalšími ochrannými pomůckami.

Dnes na mě v emailu vyskočila reklama na https://www.anticovidshop.cz/…-dezinfekce/, a zatím je to nejlevnější varianta, co jsem kde viděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
102657
17.4.20 13:52
@jege píše:
V diskuzi o koronaviru mě napadlo, že by možná nebylo špatné zde zveřejňovat odkazy na obchody a e-shopy s nejlevnější dezinfekcí a dalšími ochrannými pomůckami.Dnes na mě v emailu vyskočila reklama na https://www.anticovidshop.cz/…-dezinfekce/, a zatím je to nejlevnější varianta, co jsem kde viděl.

tuhle dezinfekci jsem kupovala na jedné pumpě, stála mám dojem 150 kč. Když jsem ji použila, tak jsem si připadala jako kdybych na sebe vylila slivovici, no smradu jak v pálenici. teď používám dezinfekční ubrousky, pak gely

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
17.4.20 14:01

Postačí i Alpa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
17.4.20 14:04

Savo. Poměr cena/výkon nepřekonatelný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33240
17.4.20 14:08
@Premek_Orac píše:

A Savo je na 99,9 virů?

Myslím, že ne, navíc to vdechovat je děs a na ruce to snad nikdo nemůže myslet vážně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33240
17.4.20 14:09

@jege

Děkuji moc za diskusi, dám do oblíbených, zrovna to řeším, budu potřebovat něco na ruce na denní používání do práce a abych taky neolezla… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33240
17.4.20 14:13
@mojmira píše:
tuhle dezinfekci jsem kupovala na jedné pumpě, stála mám dojem 150 kč. Když jsem ji použila, tak jsem si připadala jako kdybych na sebe vylila slivovici, no smradu jak v pálenici. teď používám dezinfekční ubrousky, pak gely
@korneli píše:
Postačí i Alpa

Na ty viry je opravdu přípravek na alkoholové bázi nejlepší, to je pravda… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
17.4.20 14:15
@free333 píše:
A Savo je na 99,9 virů?Myslím, že ne, navíc to vdechovat je děs a na ruce to snad nikdo nemůže myslet vážně…

Na koronavir jej na desinfekci povrchů doporučují hygienické stanice. V úvodním příspěvku se nepíše o rukou. Na ruce je vhodné i obyčejné mýdlo. Viry jsou tvořeny lipidy, narušíš či zničíš je čímkoliv, co rozpouští tuky. Na ruce je kromě přímo k tomu určených výrobků (spíše dočasně) vhodné cokoliv s vysokým obsahem lihu (alespoň 70%).

Edit: ANo, Savo ničí 99,9% virů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102657
17.4.20 14:19
@free333 píše:
Na ty viry je opravdu přípravek na alkoholové bázi nejlepší, to je pravda… :)

jsem to použila v autě, říkala jsem si, kdyby mě zastavili policajti, co by říkali na ten slivovicový odér ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33240
17.4.20 14:22
@Premek_Orac píše:
Na koronavir jej na desinfekci povrchů doporučují hygienické stanice. V úvodním příspěvku se nepíše o rukou. Na ruce je vhodné i obyčejné mýdlo. Viry jsou tvořeny lipidy, narušíš či zničíš je čímkoliv, co rozpouští tuky. Na ruce je kromě přímo k tomu určených výrobků (spíše dočasně) vhodné cokoliv s vysokým obsahem lihu (alespoň 70%).Edit: ANo, Savo ničí 99,9% virů.

Pamatuju, že se to řešilo v té diskusi o Koroně a Savo se tam zpochybnilo, ale už to nedohledám… :)
Mám doma Savo original a to má napsané jen na bakterie a viry, ale nemá tam 99,9 jako třeba Sanytol…

Na ty ruce budu muset vymyslet zase něco bez vody, co jsem měla, tak už se ted nedá sehnat a tak nevím, jestli opravdu tu Alpu anebo zkusit výše uvedené, nevím… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
17.4.20 14:22
@mojmira píše:
jsem to použila v autě, říkala jsem si, kdyby mě zastavili policajti, co by říkali na ten slivovicový odér ;)

No, maximálně by ti dali fouknout. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60895
17.4.20 14:27
@Premek_Orac píše:

jako na ruce? 8o
Za mě jednoznačně nejlepší teplá voda a mýdlo, na cesty stačí alpa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
17.4.20 14:27

@free333 99,9% je uvedeno přímo v listu výrobce. Nalezneš na internetu. Jak jsem psal, Savo doporučují pro desinfekci povrchů od koronaviru přímo hygienické stanice (např. zde http://www.khsova.cz/…-koronavirus ).
Savo patří k naprosto špičkovým produktům, co se desinfekce týká… Že nevoní, to je pravda. Ale účinná desinfekce asi úplně nevoní nikdy (nepočítáme li desinfekci ozonem či párou peroxidu vodíku, což vyvětráš).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
17.4.20 14:28
@aiwwa píše:
jako na ruce? 8o
Za mě jednoznačně nejlepší teplá voda a mýdlo, na cesty stačí alpa.

Opakuji: savo - povrchy. Ruce: Stačí mýdlo a teplá voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60895
17.4.20 14:28
@free333 píše:
Na ty viry je opravdu přípravek na alkoholové bázi nejlepší, to je pravda… :)

ta alpa je fajn. já dostala lahvičku toho anticovidu a to je teda jak kyselina na ruce. a strašný smrad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat