Kde koupit první kolo a jaké?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

CokeLady  18.10.15 07:35
Kde koupit první kolo a jaké?

Ahoj, prosím o radu ohledně výběru prvního kola - na to snad člověk potřebuje vyšší dívčí :-) Synek 3,5 roku už ovládá s přehledem koloodrážedlo a k Vánocům by chtěl šlapací. Jenže - jaké… není samozřejmě moc rozumné chodit do nějakého sportu kolo ozkoušet, aby pak byl smutný, proč ho nekoupíme a pak stejné našel pod stromečkem. Něco jsme o tom načetla, že by měl mít cca 16 palcové a to je tak všechno, co vím. Nebráním se koupi ani použitého kvalitního, myslím, že ty malí prckové to moc neojezdí, že tyto malá kola jsou na chvilku. Můžete mi poradit, jaké kolo máte pro své 3-4 leté děti Vy? Jo a stabilizační kolečka nechceme, vnímám to jako krok zpět od té rovnováhy na koloodrážedle… Díky, hezký den

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Aliik
Echt Kelišová 8217 příspěvků 18.10.15 07:41

Ahojda, ja jsem tedy na nauceni pro mensi, zvlast kdyz chces zacit rovnou bez kolecek. Dcera zacinala prave na 3,5 letech na 12ce - a jako jo, byla ji spis mensi, ale naucila se ni bez kolecek moc hezky. Pak ve 4,5 letech presla na 16ku a ted v 5,5 letech presla na 20ku s prehazovackou, vse plynule a bez jedineho problemu ;)
Nebo bych na par mesicu mensi kolo pujcila (nebo koupila za par stovek bazarove) a pak dala tu 16ku :think:

Knofletka
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 18.10.15 07:44

První kolo jsme měli to, co jsem měla jako první kolo já. Velikost opravdu nevím :) Všechna další jsme kupovali přes inzerát. Kupovat vždy na rok-dva kolo z obchodu, to jsou pro mě vyhozené peníze. Velikost jsme vždy nastudovali na internetu podle toho kolik děcka zrovna měřili.

terinka4444
Hvězda diskuse 64650 příspěvků 18.10.15 07:48

Souhlasím s @Aliik nicméně záleží, jak je tvůj synek neb spíš jak bude velký, až na tom kole bude jezdit. Naše malá šlapání neovládá, zatím jezdí na koloodrážedle a šlapání nechce pochopit. Jenže už má 110 cm a 12 kolo jí prostě bude malé, budu muset chtě nechtě do 16 a to jí bude dělat sakra problém, to už vím.

Co á mohu doporučit jako skvělou značku pro kola, je author. Sice dražší, nicméně drží cenu a zase se prodají. Klidně ho kup bazarové vůbec ne nové, i tu 16 bych šla do bazarového.

terinka4444
Hvězda diskuse 64650 příspěvků 18.10.15 07:51

Jo a proč author, protože jsou ta kola lehká, dítě ho ušlápne, dcera teď má už 24, ta starší, když to srovnám s kolama, krásnýma, o tom žádná, jejich kamarádů, ty kola jsou prostě těžký jak mrcha. A u těch mrňat ta váha je celkem podstatná.

Aliik
Echt Kelišová 8217 příspěvků 18.10.15 08:09

@terinka4444 Souhlas, vaha je dulezita, 12ku jsme meli Merida Alu, 16ku Author Bello a ted 20ku mame Specialized Hotrock ;)

Run
Generální žvanilka 20442 příspěvků 18.10.15 08:12

Má Specialized 16" nové. Pak se dobře prodá. Kolečka měla, aby pochopila system šlapaní. Pak jsme je sundali, odrazila jsem ji a prostě jela.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 46561 příspěvků 1 inzerát 18.10.15 08:16

Ja bych se na dvanactku vybodla. max pujcit na 14 dni od nekoho. kupovat ne.
nicmene mladsi se v necelych 3 naucila ja sestnatce, pak tedy dal jezdila na 12tc, protoze jsme nemohli fzrt sehnat dvacitku pro starsiho a 16tku ji tedy okupoval.
mladsi je ted 4 a na jaro uz bude mit dvacitku.
ale zalezi na vyberz kola, vysce ditete. musi mit nizky ram, doporuczi specialized hotrock. dosahne i male.dite.
pak hmotnost- lecjaka sestnactka vazi min, nez obyc ocelova dvanactka. motylovita riditka- tak aby sly naklopit smerem k ditetia upravit tak posed vic navzprimene sezeni a zkratit tim jakoby ram.

dalimil
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 18.10.15 08:19

Důležitý je materiál rámu, hliník (Alu) je vždy lehčí než ostatní, klidně bych bych bral z druhé ruky, pokud je stav OK.

Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 18.10.15 08:31

Holky, že se přifařím s dotazem :oops: Může mít dítě rovnou kolo se šlapkama aniž by měl koloodrážedlo?

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 46561 příspěvků 1 inzerát 18.10.15 08:46
@Plomba píše:
Holky, že se přifařím s dotazem :oops: Může mít dítě rovnou kolo se šlapkama aniž by měl koloodrážedlo?

rekla bych, ze 99procent uzivatelek je toho zivym dukazem

Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 18.10.15 08:47

Já bych zase nekupivala 16 k, a le 12ku.. na 16 jezdí ještě moje šesti a půl letá.. každý dítko je holt jiný :mrgreen:
jinak za sebe můžu doporučit specialized…

lucenka
Vesmírná mluvilka 30335 příspěvků 18.10.15 08:56

Kluk začínal na kole ve 3,5 letech. Měl leader fox 14. Ta všude doporučovaná 16 mu byla velká, neměl dostatečnou jistotu. Na 14 jezdil i letos a pokud nějak moc nevyriste, tak by mohla ještě rok vydržet (pořád nemá sedacku na maximu)

Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 18.10.15 09:16

@Lama Lama Já se radši ptám, protože moje okolí do nás hustí, že všechny děti musí mít nejdřív koloodrážedlo :)

Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 18.10.15 09:20

@Plomba tak to by asi ani jedna z nás, co tu sedí na emiminu, neuměla jezdit na kole :mrgreen: nebo ty si nějaký koodrážedlo měla?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Bisexuálka, která se ráda svléká před kamerou! Anna Paquin míří do Varů

Hlavní hvězdou 53. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech bude sice... číst dále >

Ullrichová z Ulice přiznala nového chlapa a promluvila o dětech. Chce se konečně usadit?

Letos oslaví čtyřicáté čtvrté narozeniny, přesto se jí stále nepoštěstilo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kolaps ledvin mi lékaři zjistili náhodou, skončil jsem na domácí dialýze

Žil jsem běžným životem až do doby, kdy mi můj obvodní lékař při preventivní... číst dále >

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Reklama