Kde kupujete kvalitní ponožky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 24.03.19 10:09
Kde kupujete kvalitní ponožky?

Tak znovu a lépe :mrgreen: kde prosím kupujete kvalitní ponožky (klasické, dámské, pánské a dětské) tak, aby vydržely úplně ideálně 60 stupňů praní a sušičku? Připadám si už jak idiot, některé nevydrží ani jedno praní, některé sice v sobě nemají hned díru, ale tak strašně se zažmolkují, že to vypadá jak vytažené s odpadkáče :zed: zkusila jsem HM, Baťu, Marks&Spencer, Bambusové od Bellindy, Pepco, nějaké z Kiku a je to fakt tragédie :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Kajuli
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 24.03.19 10:18

Ha, tak to se přidám s dotazem, mám spíše problém s tím, že do třetího praní jsou ponožky ošoupané zespoda. Pochopila bych to u malého dítěte, ale máme to tak rovnoměrně celá rodina :zed:

Hanka1
Extra třída :D 14402 příspěvků 24.03.19 10:19

Zlata stredni cesta - Lidl paket se sedmi/peti/tri kusy, tam kupuju i detske s motivy, pak tebou zminovane HM kvuli hezkym vzorkum, pak cerna klasika v Marks Spencer a Bellindy.
Dobre jsou i z Primarku, ale vydrzi sezonu, pak se spodky vysypou.

Myslim ze problem je, ze peres na 60, v navodu mas vsude max 40 a suska nici gumicky a mne osobne fusekle prisrazi, takze nesusim..ja peru na 40 s ostatnim pradlem (trika, pyzama, pradlo) na denni (kratsi) nebo klasicky program a ponozky drzi, spis je vyhazuju, ze ty cerne jsou vybledle nebo ty nesparovane…

Sany80s
Kelišová 7245 příspěvků 24.03.19 10:21

Ve specializovaných obchodech s ponožkami.
I tam je třeba dost vybírat.
Ovšem praní na 60 nesnese z ponožek opravdu dlouhodobě žádná.
Nebo já na takovou nenarazila, nechci tvrdit, že neexistuje, protože neznám všechny ponožky na světě.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 24.03.19 10:27

Peru ponozky na 40, pri prani k nim pridavam dezinfekci na pradlo od Sanytolu, susicku nemame a ponozky nam vydrzi nekolik let :think:

Taka
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 19 inzerátů 24.03.19 10:29

Beru ty, co jsou někde v akci. Občas Lidl, občas Penny, prostě na co narazím. Ale rozhodně je neperu na 60, zásadně na 40 a ponožky mi vydrží roky. Zrovna teď mám na sobě jedny, co jsem si kupovala před téměř 4 roky na dovolenou. Jsou jako nové :kytka:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 24.03.19 10:31

Nejčastěji kupuji balíky po 10ks v C&A, ty zatím drží nejdéle a sušičku zvládají v pohodě.

nozu
Extra třída :D 12325 příspěvků 24.03.19 10:36

Já kupuji v Tescu, tchibu a h+m. Neperu teda na 60, ale maximálně na 40, častěji na 30. Do sušičky to házím a drží relativně dobře.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 24.03.19 10:39
@Hanka1 píše:
Zlata stredni cesta - Lidl paket se sedmi/peti/tri kusy, tam kupuju i detske s motivy, pak tebou zminovane HM kvuli hezkym vzorkum, pak cerna klasika v Marks Spencer a Bellindy.
Dobre jsou i z Primarku, ale vydrzi sezonu, pak se spodky vysypou.Myslim ze problem je, ze peres na 60, v navodu mas vsude max 40 a suska nici gumicky a mne osobne fusekle prisrazi, takze nesusim..ja peru na 40 s ostatnim pradlem (trika, pyzama, pradlo) na denni (kratsi) nebo klasicky program a ponozky drzi, spis je vyhazuju, ze ty cerne jsou vybledle nebo ty nesparovane…

Zkusim ten Lidl ještě, je fakt že na ten jsem zapomněla :mrgreen:

Já si právě moc nedovedu představit prát ponožky na 40. Peru na 60 v podstatě veškeré spodní prádlo, přijde mi šílené furt lít do pračky dezinfekci :? vím, že v návodu to omezení teploty často je, jen tomu moc nerozumím a řeším právě kde najít nějaké normální. Zvlášť dospělácké pokožky jsme dřív normálně kupovali určené do 60 stupňů a byly skvělé, jen proste nevydrží 10 let no :mrgreen: a jakmile jsem začala doplňovat stavy současnou nabídkou, tak je to tragédie.

Co se týče gumičky… běžně suším i trenky, kalhotky nebo tepláky s gumičkou a nic tomu není :nevim: starším ponožkám to taky nic nedělalo.

Heivka
Závislačka 3887 příspěvků 24.03.19 10:41

@Nimie Tak problém je to praní na 60 to opravdu nesnese žádná ponožka protože všechny (kromě doma pletených vlněných) mají elastická vlákna která při vysokých teplotách degradují. Takže perte na 40 a přidávejte dezinfekci na prádlo (třeba DM má jednu úplně bez parfemace, ta od sanytolu neuvěřitelně zapáchá), sušičku musíte potom nastavit na nižší teplotu. Jinak u pánských mám dobré zkušenosti s ponožkami značky STONZ (mívají je v prodejnách s obleky) manžel jich má asi 30 párů a protože všechny vypadají stejně tak odpadá zdlouhavé třídění. S dámskými neporadím, v zimě nosím termo ponožky a jak stoupne teplota nad 5 stupňů tak nosím fivefingers boty naboso. U dětských se mi osvědčily ponožky od NEXT jen teď je musím objednávat on-line protože prodejnu u nás zrušili.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 24.03.19 10:41
@Afrikana píše:
Peru ponozky na 40, pri prani k nim pridavam dezinfekci na pradlo od Sanytolu, susicku nemame a ponozky nam vydrzi nekolik let :think:

To mi právě připadá šílené, jednak se to pak sakra prodraží jednak mi to připadá fakt padlé na hlavu to řešit chemií když stačí vyšší teplota. :(

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 24.03.19 10:48
@katyna1984 píše:
Nejčastěji kupuji balíky po 10ks v C&A, ty zatím drží nejdéle a sušičku zvládají v pohodě.

Díky, zkusím! :)

Sany80s
Kelišová 7245 příspěvků 24.03.19 10:48

@Nimie Na 6o nemusíš prát skoro nic a sypat dezinfekci do pračky taky ne.
Stačí občas vyprat hadr na maximum a pračka je v pohodě.
Nedovedu si představit, prát spodní prádlo na 60, ve většině mám bambus nebo jen 100% bavlnu a to bych za chvilku měla prádlo na barbie a kena.
Pokud dje o to omezení teploty, kterým nerozumíš, tak ta teplota, která je uvedena, je maximální možná.
Mimochodem kvalitní spodní prádlo je často i ruční praní, což znamená i 30.
Asi budeš kapku dezinfekční maniak, že ;) .

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 24.03.19 10:48

@Heivka díky, vyzkouším :)

Sany80s
Kelišová 7245 příspěvků 24.03.19 10:49
@Nimie píše:
Díky, zkusím! :)

Nezkoušej, dřív jsem kupovala taky, kvalita se zhoršila úplně neskutečně(od té doby, co berou z Polska) a nevydrží to používání ani půl roku.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama