Kde kupujete parfémy ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
110
27.6.19 08:49

Kde kupujete parfémy ? (+ jejich skladování)

Krásný (toho času) tropický den :)

Prosím, poraďte, kam jít (na jistotu, půjde o nákup přes 6 tisíc) pro kvalitní parfémy? Četla jsem včera (strávila jsem u toho x hodin :? ) hrůzné diskuze o praktikách ElNina a Notina (přelepování kódů, odběr starých kousků, které mohly již změnit vůni a barvu, dělání blbce ze zákazníka atd.).

Existuje několik táborů - jedni odmítají nakupovat (z důvodu (ne)kvality) vůně (a kosmetiku obecně) přes internet a zastávají se kamenných prodejen, druzí tvrdí, že je kosmetika zakoupená online stejně kvalitní a že v kamenné prodejně je nižší šance na to narazit na prošlou vůni / výrobek.

Budu moc vděčná za Vaše zkušenosti! (Hlavně i od těch, kdo mají-měly možnost porovnávat i se zbožím z kamenných prodejen / vidí do zákulisí prodeje)

1. Jak doma skladujete parfémy? Včera jsem zjistila, že se mohu rozloučit s Chloe a 1 Chanelem, jelikož jsem si neuvědomila, že jsem je (celý minulý rok) nechala v ložnici orientované na jižní stranu :roll: (slunce na ně sice nesvítilo, ale pokoj bez klimatizace :roll: ). Asi to šoupnu do chladné koupelny. Skladujete někdo v lednici? : )

Moc děkuji :srdce: a nádherný den přeji!

Příspěvek upraven 27.06.19 v 08:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Tazvesnice
27.6.19 08:54

Kupuju leta jednu a tu samou vuni, obcas pres eshop obcas v kamenne prodejne a nikdy se mi nestalo, ze by vube vonela jinak nebo s ni cokoliv bylo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
24247
27.6.19 09:00

Kupuju přes internet. Mám svoje oblíbené vůně a občas mi je manžel koupí jako překvapení v kamenné prodejně. Rozdíl byl zatím vždycky jen v tom, že v obchodě stála skoro dvojnásobek… Jednou jsem z Notina měla parfém, co byl evidentně staršího data, vůně byla slabá a lihová. Bez problémů mi ho vyměnili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1439
27.6.19 09:01

Kupuji na Notinu, nikdy zadny problem, parfemy mam v koupelne bez denniho svetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4416
27.6.19 09:03

Kupuju Roger&Gallet a ty jinde nez na netu uz k sehnani nejsou. Pokud ano rada budu kupovat v kamennem obchode jako driv. Vune mi pripadaji stejne. Ale treba pro manzela jsem z Notina par vuni koupila a zdalo se mi, ze nevydrzi tak dlouho, jako kdyz jsem je kupovala napr. v Marionnaud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
27.6.19 09:09

Kupuji na Notinu, a zatím jsem byla vždy spokojená. Mají dobrý zákaznický servis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.6.19 09:19

Moc děkuji za dosavadní příspěvky! a těším se i na další :)

A také na srovnání ElNino vs. Notino. Nebo je ještě jiný ověřený web? Na vune-parfemu.cz mají nejpříznivější ceny (u položek, jenž chci objednat).

Rozhodně nechci však ušetřit pár stovek na úkor kvality.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
27.6.19 09:39

Mě už se stalo, že parfém koupený přes internet voněl trochu jinak než jsem zvyklá (už si nepamatuju odkud to bylo), takže nakupuju už jen v kamenných parfumeriích. I tam se dá narazit na různé akce a člověk pak nekupuje parfém za takovou pálku, jak ho mají běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27209
27.6.19 10:03

@Mantisa

Roky kupuji na xparfemy.cz

Mají slevy na testery (což jsou normální nenačaté orig. vůně jen v čistě bílé krabičce)
Mám tam tu nejlepší zkušenost. Mohu doporučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21632
27.6.19 10:08

Kupuju v kamennem obchode (Clinique) nebo na letisti v Duty Free, popr. pak v cizine ty vune, co tu neprodavaji (Burberry Baby Touch a Bulgari Petits et Mama). V Notinu kupuju spis vlasovou kosmetiku a letni limitku vuni od Jil Sander jsem si koupila v jejich kamenne prodejne)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.6.19 10:22

Děkuji :)
Ad testery - chápu to tedy správně tak, že jde jen o to, že prodejce koupil parfém se zničenou/nedodanou krabičkou (anebo ji sám zničil) a proto již není k dispozici?

A nevadí parfém bez víčka? K tomu už moc důvěru nemám (kvůli vzduchu, který se tam (možná) dostane - ale možná je to nesmysl).

Jak je to s validitou batch kódu? Dá se podle toho dohledat, o jakou šarži jde (jestli nejde o příliš staré balení? )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.6.19 12:08

Brousím si zuby např. na https://www.parfemy-elnino.cz/…dy-pro-zeny/

Tak si říkám, zda rozdíl 600 Kč v ceně oproti např. Notinu je skutečně způsoben jen chybějící krabičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20283
27.6.19 12:54

Dost casto na letisti :D
JInak klasicky kamenny obchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.6.19 17:22