Kde mit v aute v autosedacce dite?(pouze do 1 roku)

13496
16.4.09 17:25

Kde mit v aute v autosedacce dite?(pouze do 1 roku)

Ahoj holky

mam na vas ktere s detmi cestujete v aute samotne dotaz.Ale pouze dotaz pro maminky ktere maji deti do jednoho roku-nebo ty ktere mely.
Ceka me delsi cesta a pojedu sama s malou(cca 550km)a normalne ji mame vzadu v sedacce ale tam s ni vzdy ja nebo partner sedime aby na nas videla(je zatim stale otocena proti smeru jizdy).
No a ted s ni pojedu sama a nevim zda si ji mam vzit dopredu nebo ji nechat vzadu.Bojim se ze pokud bude vzadu budu muset casto zastavovat a uklidnovat ji.

Kde tedy mate deti v autosedackach kdy jedete samotne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
16.4.09 17:28

ve vajíčku jsem měla obě holky vepředu - vždycky (a prosím, nechoďte na mě s řečma o sedadle smrti, díky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
16.4.09 17:35

Ahoj.
Já taky vozila syna a aktuálně teď dvouměsíční dceru vedle sebe vpředu, ale musí být vypnutý airbag!
Zrovna dneska jsem jednou rukou řídila a druhou jí držela v ruce dudlík :lol:. Zvlášť když jedete takhle daleko bych si malou dala určitě vedle sebe.
Reed

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
16.4.09 17:38

Mívala jsem malou vedle sebe vepředu. Vypla jsem airbag a byla v klidu. kdyby byla sama vzadu,dojedu na nejbližší roh a můžu zas dom. Takže co byla ve vajíčku, tak byl v jedné ruce volant v druhé dudan :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.4.09 17:41

já jednou jela sama s holkama a tak jsem jí dala dozadu k Báře, že to zvládnou. Jenže zptky jsme jeli za tmy, Aneta začala řvát a to tak, až se zeblila. A ten pocit, že nevíte, co se vzadu děje (kor když to dítě mi permanentně řve do modra a zapomene dýchat…). Když mi blije vepředu, aspoň to mam pod dohledem

No a airbag se chystáme aktivovat, už sedí vzadu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
16.4.09 17:45

Já teda jedině vzadu. V předu mě to svádělo občas hodit okem, co dělá. Nebo podat hračku, flašku s čajem a tak. Když byl vzadu, prostě jsem musela zastavit na odpočívadle nebo na parkovišti a pak až v klidu řešit. Ale je pravda, že na delší trasy mi často usínal. A taky jsem mu věšela hračky a všemožné blbinky, aby nekoukal pořád jen do opěradla sedačky.
Zhruba v 10 měs. jsme přehodili do větší sedačky a jak to byla změna, dlouho vydržel hodný fascinovaný tím výhledem dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
16.4.09 17:54

Ja takove dlouhe trasy jezdila s malou jedine na noc, aby vsechno zaspala… Vecer jsem ji vykoupala, obvykly ritual a pak jsem ji misto do postylky dala spat do autosedacky…
Kdyz jsem jela sama, vzdycky jsem ji mela vepredu (bez airbagu) - ja jsem zase byla nervni, kdyz jsem ji nemohla sem tam po ocku kontrolovat. Takze u me bylo pro pohodovejsi a bezpecnejsi cestovani jednoznacne lepsi mit ji vepredu, jinak jsem byla nervozni a nepozorna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
16.4.09 18:13

Tak ja na noc bohuzel jet nemuzu protoze nastup mame az po 16 hodine :(
Ale vidim ze na tom budu jako skoro kazda z vas a malou si dam dopredu(samo bez airbagu) abych na ni mohla videt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.4.09 18:15

Tami výčitky netřeba mít. Opravdu ne…:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
16.4.09 18:15

Já jsem s malým jezdila jedině v zadu!
Jednou jedinkrát jsem Kubču vezla na předním sedadle a byla jsem z toho strašně nervozní a nebylo mi to příjemné, navíc jsem se na řízení nemohla soustředit - pořád jsem po něm pokukovala a bylo to daleko horší než když byl vzadu v sedačce!

Jinak teda souhlasím s Ajkou - pokud to jde tak bych taky jela přes noc!
Pro tebe to bude sice náročnější, ale malá bude naprosto v pohodě, navíc se dětem v autě strašně dobře spinká!

Další věc je taky jestli ti jde vypnout airbag!?!?
Mě třeba teď na autě nejde, moc mě to sice netíží, protože bych tam malou stejně nevozila.
Teď se naše chůva Kubík nemůže dočkat až budou s malou jezdit spolu v zadu, že si prý budou hrát a Kubča jí prý bude číst atd. - no jsem zvědavá na realitu :roll: :roll: :roll:

Tami - ještě mě napadlo, nemáte náhodou už tu větší sedačku, 9kg-18 kg???
Pokud ne tak asi nemá smysl ji kupovat, ale třeba by se malé líbilo víc v té sedačce, dobře by viděla a třeba by se i zabavila, ale je to jen nápad! :nevim: :nevim: :nevim:
Kubík byl po přechodu do větší sedačky strašně spokojený a bylo na něm vidět, že se mu cestování daleko víc líbí!

Přeji příjemnou cestu a hlavně cestu bez nehody :-) :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
6545
16.4.09 18:18

To já bych nedoporučovala uspěchat přechod z vajíčka a hlavně bych si netroufla hned první cestu v nové sedačce dlouhou. Aneta si v tom dost zvykala, naopak jí to vadilo :roll:

Jinak s tím umístěním je to o subjektivním pocitu každého. Někdo má blbej pocit mít dítě vepředu, někdo vzadu;) Já naopak byla fakt nervozní jak prase, když byla vzadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
16.4.09 18:37

Verco airbag nam vypnout jde a jak jsem jiz psala na noc jet bohuzel nemuzu :(

Ad vetsi autosedacka-mame prima easy coz je polohovaci takze mala muze sedet,lezet atd..a do vetsi bych zatim nesla protoze je od 9kg a mala je drobek a ma tak 7,5kg maximum.A urcite bych si netroufla jet napoprve ve vetsi sedacce tak daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7635
16.4.09 18:58

Ahoj,
Taminko pokud malé nepřesahuje nebo nemá hlavičku v úrovni sedačky(vajíčka) a má tak málo(je opravdu drobek) není třeba větší sedačky.
Co se týče pásání sedaček v předu (naše policejní rodina 8) to nevidí moc ráda)z důvodu bezpečnosti,ale sama ze své zkušenosti dlouhé trasy 450km jsem měla dcerku v 8měsících také na předním sedadle.
U syna už to bylo jinak dcerka ho tam obstarává a když se něco děje hlásí a zastavujem. Většinou když syn usne do minuty vytuhne i ona. Jakmile syn nespí tak dcera neusne.

Hodně štěstí na cestu a hlavně dobře dojeďte!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.09 19:05

Já ve svém autě jedině vepředu. V přítelově nejde vypnout airbag, tak vzadu a taky to Mates docela přežívá (a já taky)… ale krátké trasy.

Máš můj obdiv řidičský i mateřský!! Takovou dálku sama…Uf!!! Nás čeká v červnu Chorvatsko, Matesovi bude 11m, jedeme pochopitelně i s přítelem a už jsem z toho na nervy teď … :lol: Zatím jsme totiž nezkoušeli větší přejezd, vše tak do 100km

opět nepřihlášená Vulpes

• Nahlásit
  • Citovat
2649
16.4.09 21:13

Taky jsem vozila na předním sedadle oba dva. Moc po cestě nespali, takže bylo třeba aportovat tu dudlík, tu hračku. A rádi mě sledovali, takže bývali docela spokojení.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama