Kde na to berou v dnešní době peníze?

241
30.5.16 16:37

Kde na to berou v dnešní době peníze?

Nechci do někoho rýpat ani na někoho narážek, ale viděla jsem tu diskuzi že v okolí čekají kamarádky 19 let atd. děti. Tak se chci zeptat, já žiji ve městě a výdám to tady taky. Ty holčiny kolikrát otěhotní na škole. Vím že některým pomohou rodiče ale co ty který jejich rodiče jdou z koruny do koruny??? Kolikrát se ty kluci na ty holky vykašlou do práce chodit taky nechtějí a co pak, odpracovaný rok nemají tudíž mají pak rodičovskou 3800 a + 500 jestli dostanou přídavek to je celkem 4300 z toho se nakoupí plenky(ano vím že můžou látkovat ale většina lidí to nedělá), sunar (ano vím že můžou kojit ale když vidím ty mladé slečny jak nakupují krabice sunarů tak rozhodně nekojí)a kde jsou další věci? Hygiena, jídlo, oblečení (později botičky) atd.? Znám holčinu která má 3800 + 2 tis alimenty a má bokem peníze od rodičů tudíž má 12 tisíc někdy i víc ale žije u kluka přispývá mu minimum a má jistotu v rodičích furt jí dávají peníze, koupili jí auto, dítěti jí koupí několik bot oblečení ale copak ty co jsou na to samy? Neříkejte mi že jim pomůžou nějaké dávky :roll: když už by chtěli jít do bytu tak přeci pokud vím musí zpětně doložit zaplacení, takže musí mít kauci což taková osoba co otěhotní na střední škole dejme tomu určitě na kauci nemá, jedině že by sehnala bez kauce ale pokud platí dejme tomu 8 tisíc pronájem což je dost levný má jedno dítě tak si myslím aby měli nějaké minimum tak příjem větší než 13 tisíc od sociálky nebo takhle mít nemůžou takže když poplatí nájem dejme tomu ten minimální 8 tisíc zbyde 5 tisíc a to je akorát tak na jídlo ne? Kde mají poplatky třeba za internet, paušál (což už ve většině době mají) většina z nich kouří jak často výdám, některé mají i v celku děti oblečení neříkám nějak extra ale třeba je vidět že mají botky z deichamnu který tam vidím za cca 800 kč a hodně výdám oblečení z pepka(tak to není nejdražší) ale peníze to taky stojí, pak dítě potřebuje třeba nějaké hračky, kolo atd. no nechápu to, nechci na někoho narážet ale fakt by mě zajímalo jak to tyhle lidi zvládají, na jednu stranu je obdivuji že dokážejí vyžít z minima ještě obléknout dítě a dopřát si něco k sobě. Ale rozhodně bych nechtěla žít takhle celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

241
30.5.16 16:37

Omlouvám se za hrubky píšu z tel ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
30.5.16 16:39

Tedy ja mám 26 a nemít manžela nevím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
30.5.16 16:41

@terka33pol Tak s tím souhlasím ve dvou se to táhne líp ale kolikrát když ani jeden nepracuje ten kluk se na ní vykašle někam uteče což už jsem slyšela několikrát třeba do ciziny nebo tak tak co potom? Ale zase být závislá na chlapovi kterému nedejbože rupne a pošle nás do **** a co pak taky není dobrý :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18447
30.5.16 16:44

I z telefonu muzes v textu pouzivat carky a tecky, neda se to cist. Kde by na to brali, ziji ze sicialnich davek, ale je to minimum. Tezko si mohou dovolit standard dvou vydelavajicich lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24405
30.5.16 16:48

Kazdej žije jak může, já taky nechápu, jak rodina vyzije třeba s 15 tis, ale každý dělá co umí :nevim: upřímně je mi do toho kulový. Ono se hodně dá sehnat z bazaru, od známých, po kamarádky dětech. Já třeba většinu věcí rozdávam, tchyne si to bere do bazaru, ale vejvar to teda fakt není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6560
30.5.16 16:52

Ale to si piš že většinou dostávájí na sociálce hodně. Dostanou státní byt bez kauce a pak jim ho skoro celý platí sociálka. Nemají se špatně ;)

Já jsem byla sama u rodičů ale rodiče nepřispívali, musela jsem já platit za ubytování u nich (to je v celku pochopitelné). Ale zase jsem kupovala levné UM, látkovala, a rozhodně nekupovala blbosti (a nekouřím). Prostě tenkrát boty za 800 neměl. Prarodiče jsou fajn, koupí klidně oblečení, ne protože by museli ale prostě chtějí, a to je velká pomoc. Nicméně můžu říct že co mám chlapa a vyděláváme tak to je neskutečný luxus, oproti tomu co bylo dřív :lol: Až mi to příjde vtipné co si člověk najednou může pořídit :lol: Jako zvládnout se to dá, ale znovu bych do toho dobrovolně nešla. Fakt se těším až bude jednou další dítě a já prostě budu moct jít do obchodu a nakoupit něco hezkého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6209
30.5.16 16:55

A co tebe to tak zajímá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5240
30.5.16 16:57

Tvoje starosti a kuvajtskou ropu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
30.5.16 17:01

@Triminka jsou ruzne prispevky na bydleni atd. Pekne obleceni se da koupit v bazarku za par korun.
Ja byt tebou tak se spis soustredim na sebe a svuj psany projev, protoze to je proste prisernost. Tecky a carky jdou i v mobilu, stejne tak hrubky mobilem nebudou. Vídám. Ne výdám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
30.5.16 17:13
@Berousik píše:
@Triminka jsou ruzne prispevky na bydleni atd. Pekne obleceni se da koupit v bazarku za par korun.
Ja byt tebou tak se spis soustredim na sebe a svuj psany projev, protoze to je proste prisernost. Tecky a carky jdou i v mobilu, stejne tak hrubky mobilem nebudou. Vídám. Ne výdám :?

:mrgreen: :potlesk: Vodu kážu a víno piju, co? Diakritika a velká písmena na začátku věty nic? :lol:

@Triminka Asi mají hodnou rodinu, která jim pomáhá… Taky to vidím na všelijaké sociální příspěvky… Nákupy na bazárcích, dárky od známých, kolování hodnotnějších věcí v rodině apod. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
30.5.16 17:13

Já myslím, že bych raději žila z minima celý život a měla dítě, než nemoct otěhotnět, chodit na různé procedury umělého oplodnění atd…

• Nahlásit
  • Citovat
2023
30.5.16 17:25

Nějak nechápu jakou odpověď očekáváš?!
Někdo žije z dávek, někoho podporují rodiče, někoho partner, jsou i tak šikovné holky co si přivydělají z domu. Univerzální odpověď asi neexistuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22580
30.5.16 17:27
@Triminka píše:
Omlouvám se za hrubky píšu z tel ;)

Byla bys tak hodná a vysvětlila mi souvislost mezi hrubkami a psaním z telefonu? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
30.5.16 17:28
@Cuddy píše:
I z telefonu muzes v textu pouzivat carky a tecky, neda se to cist. Kde by na to brali, ziji ze sicialnich davek, ale je to minimum. Tezko si mohou dovolit standard dvou vydelavajicich lidi.
:mrgreen: siciální dávky jsou taky dobré :palec: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama