Kde najít informační zdroj k očkování na covid

Anonymní
14.1.21 08:50

Kde najít informační zdroj k očko na covid

Ahoj,

bydlím v Rakousku, pracuji jako sestra v domově pro seniory, do konce týdne musím říct, zda chci očkování, já sama ho nechci, ale řeším tchýni. Potřebujeme, aby přijela, mám hrozně služeb teď a nezvladame to s mužem kvůli školce. Jde o to, že žijem na vesnici, kde je 0 nakažených, sledujeme to denně, v Rakousku je denně kolem 2 tis nakažených, víc tu lidi dodržují nařízení, tchýně žije v, Praze, takže by pro ni i bylo lepší být tu.

Ale..moje práce, v práci nakažené máme, personál i seniory, takže to můžu přivést domu a to nechci, s ohledem na tchýni, v tomto případě nepřijede. Takže řeším to očkování, kdybych se naočkovala, každý mi tu říká něco jiného, šéf že tím chráním i ostatní a nemůžu to chytnout ani přenášet, můj hausarzt zas, že to chytnout mužů, ale bude to mít lepší průběh, mírnější, ale můžu být i nadále přenašeč. Na jedné lince k očkování, že to chytnout mužů s lehkým průběhem, ale nikoho nenakazim, to je ják u blbych. Ví to vůbec někdo? Není nějaký zdroj, kde zjistit víc, nějaké studie, umím NJ i aj, takže klidně v tom, mně se nedaří nic relevantního najít. Já už proste nevím. Spíš jsem pro ně s tím ať tchýně nejezdí, oba zas že chce za vnoučaty a pomoc nám, že v Praze je toho tolik, jenže ta moje práce je časovaná bomba, denně někdo nové nakažený, u ne je to otázka času, takže nevím, zda to očko na smysl, pokud bych byla dál infekční pro ostatní. Hrozný bordel v tom, i u nás, nikdo nic k tomu pořádně neví 8o jaký na to máte názor, snažím si to nějak srovnat v hlavě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
283
14.1.21 08:54

Něco jako přenašeč u virových onemocnění neexistuje. určitě se naočkuj a budeš v klidu. a pak dávej pozor, abys to nedonesla domů na oblečení, předmětech… kdyžtak nějaké info je na www.infekce.cz a jestli to chytíš i přes očkování - zatím se neví. všeobecně bys neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2365
14.1.21 09:00

Co vím já, tak zatím se neví na jak dlouho vakcína chrání a zda a kdy bude třeba přeočkovat, stejně tak se neví, zda to můžeš chytnout a zda to od tebe může chytnout někdo jiný, proto je to takové kontroverzní, je to v začátku. Nikdo neví, zda očko člověk bude vylučovat virus nebo ne, prostě se to neví..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7078
14.1.21 09:03

Neni zatim prokazano, ze naockovani lide nebudou dal roznaset covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18361
14.1.21 09:04
@astoret píše:
Co vím já, tak zatím se neví na jak dlouho vakcína chrání a zda a kdy bude třeba přeočkovat, stejně tak se neví, zda to můžeš chytnout a zda to od tebe může chytnout někdo jiný, proto je to takové kontroverzní, je to v začátku. Nikdo neví, zda očko člověk bude vylučovat virus nebo ne, prostě se to neví..

přesně tak, odpověď na otázky zakladatelky ještě nikdo neví, je příliš krátká doba, co se očkuje, studie se teprve budou objevovat časem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11854
14.1.21 09:25

Zrovna koukám na tuto diskusi, která proběhla včera.
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11882
14.1.21 09:38

Včera jsem to poslouchala. Takže, vakcíny chrání zhruba na 95%, už z této logiky nikdo nemůže říct, že očkování ochrání 100% tebe nebo že to nepřeneseš na jiného. Nicméně prý dle poznatků z očkování jiných nemocí vakcínami fungující na stejném principu je jasné, že i ta nakažlivost očkovaného člověka klesá. Nejde říct, že naočkovaný nikoho nenakazí, ale klesá ta pravděpodobnost takové nákazy a to prý hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9752
14.1.21 09:46

My už jsme v práci očkovaní byli, žiju v Německu. Očkování nechrání na 100%,ale pokud nemoc chytíš, měla by mít mírný průběh. Nikdo neví, jak dlouho tě očkování chrání, jestli i přes to, že očkovaná budeš, nemůžeš nemoc přenést dál. Navíc asi bude mít tchýně problém se k očkování dostat, než bude proočkovaná ta 1.skupina lidí, může to trvat několik měsíců, tímhle tempem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
14.1.21 10:16

No podle toho co píšeš, tím ockovani nemuzes nic ztratit ne? Buď budeš imunní anebo budeš mít lehčí průběh, tak jako tak oboje dobrý ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18802
14.1.21 10:20
@skorotehotna píše:
No podle toho co píšeš, tím ockovani nemuzes nic ztratit ne? Buď budeš imunní anebo budeš mít lehčí průběh, tak jako tak oboje dobrý ne?

Tak můžeš mít nějaké vedlejší účinky. A taky musíš být zdravá. Asi bude dost lidí, kteří budou neočkovatelní.

A to, na co se zakladatelka ptá, je dost relevantní ve chvíli, kdy tím chtějí podmińovat vstup do divadla nebo fitka třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
14.1.21 10:26

Ja bych sla, ale kojim…taky bych chtela relevantni info, pribalovy letak jsem nenasla.. muzou kojici matky? Nevite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18802
14.1.21 10:29
@eva.pass píše:
Ja bych sla, ale kojim…taky bych chtela relevantni info, pribalovy letak jsem nenasla.. muzou kojici matky? Nevite?

TAky jsem řešila. Doporučení od dvou praktiků ve smyslu, že by nešli. Protože nikdo neví. Ale ofiko ti nikdo asi nic neřekne, když vidím ten bordel kolem toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9355
14.1.21 11:15
@eva.pass píše:

https://www.sukl.cz/…y-a-odpovedi
V prvním odstavci je odkaz na příbalák.

Obecně, testovalo se na zdravých lidech, takže dopady na nějak nemocné či těhotné/kojící nejsou známy.

Další vakcíny nevím, možná na tom webu budou taky, každopádně člověk si prý nemůže vybrat, kterou, takže o to je to „zajímavější“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1991
14.1.21 11:18

A první plošnější poznatky Izrael
https://www. seznamzpravy. cz/clanek/skvela-zprava-z-izraele-jedna-davka-vakciny-zpomali-sireni-ma-to-ale-hacek-137464#dop_ab_variant=0&dop_req_id=OadmDDeCwnR-202101141017&dop_source_zone_name=zpravy. sznhp. box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat