Kde rodit? Nové Město na Moravě nebo Havlíčkův Brod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZoufalkaJ
Stálice 52 příspěvků 21.01.19 09:04
Kde rodit? Nové Město na Moravě nebo Havlíčkův Brod?

Ahoj holky, prosím Vás napsaly byste mi jaké máte zkušenosti s porodnicí v Novém Městě na Moravě nebo Havlíčkově Brodě?
Chtěl jsem vždy do Brodu, ale cesta by trvala hodinu a to mě děsí, tak je pro mě v délce lepší Město, ale mám z něho strach. Kámoška mi říkala, jak to bylo příšerné hlavně to poporodní, ale ženské v práci si tu porodnici zas nemůžou vynachválit.
Mohly byste mi napsat své zkušenosti?
Moc Vám děkuju :)

Reakce:
Anitramm
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 21.01.19 10:01
@ZoufalkaJ píše:
Ahoj holky, prosím Vás napsaly byste mi jaké máte zkušenosti s porodnicí v Novém Městě na Moravě nebo Havlíčkově Brodě?
Chtěl jsem vždy do Brodu, ale cesta by trvala hodinu a to mě děsí, tak je pro mě v délce lepší Město, ale mám z něho strach. Kámoška mi říkala, jak to bylo příšerné hlavně to poporodní, ale ženské v práci si tu porodnici zas nemůžou vynachválit.
Mohly byste mi napsat své zkušenosti?
Moc Vám děkuju :)

Zkušenosti s těmito porodnicemi nemám, nicméně k té době dojezdu..hodina je ještě v pohodě. Já taky měla u prvního dojezd hodinu a než se narodil, trvalo to 15 hodin. :lol: Teď u druhého chceme porodnici ještě kousek dál, cca hodina a čtvrt a snad to taky psychicky dám. :D Pravděpodobnost překotnýho porodu (pokud se bojíš třeba z tohohle důvodu) není asi tak vysoká, ale udělej to tak, jak to cítíš ty. ;)

NelcaZ
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 19:51

Já si na porodnici ve Městě nemůžu stěžovat. Rodila jsem tam vloni v létě a neměla jsem tam sebemenší problém. Personál jak na porodnim sále, tak potom na gynekologii i novorozeneckem perfektni. Jen jedna sestra na gynde byla lehce nepříjemná, ale ja zase dokážu pochopit, ze ne vždy má člověk den. :) zato na novorozeneckem sestricky opravdu perfektni, vazne mi pomohli a kdyz uz jsem nemohla, tak si dceru třeba na dve hodky vzali k sobe, abych si odpocla. Nemuzu srovnávat s Brodem, na Město jsem také slyšela několik špatných názorů, ale je to asi člověk od člověka. Sdílím pouze vlastní zkušenost :D . A na druhou stranu si říkám, jsou to jen 3-4 dny, tak se dá zvládnout vše :lol: :lol:

ZoufalkaJ
Stálice 52 příspěvků 23.01.19 07:23

@NelcaZ Moc děkuju za názor, přesně jak píšete těch pár dnů se dá vydržet a ještě říkám ,,všude se najde někdo nepříjemný i v nejlepší nemocnici na světě" Já zkusím to Město, sice jsem slyšela špatné názory, ale převládají ty dobré :)
Ještě jedno moc děkuju

iwinek
Kecalka 202 příspěvků 23.01.19 08:34

Ahoj já rodila v Brodě v roce 2016. Byl to teda císař takže s klasikou zkušenost není. Prostředí příjemné a dokonce to tam prý je teď nějaké nové. Porodní pokoje měli krásně velkou postel a tuším i vanu. Už nevím jak to bylo s wc. Jako všude se našel někdo protivný, ale dalo se to přežít. Na sále mi všechno vysvětlili a to jsem se nervama klepala jak malej ratlík. Bohužel zrovna v době, kdy jsem tam ležela měli beznadějně plno takže neměli na jednotlivé maminky moc času. A ani nadstandart nebyl k dostání. Pokoje na šestinedělí byly po dvou co vím. Miminko jsem měla u sebe až to bylo možné jinak ho mají maminky u sebe hned. Sestry ti ho pohlidají pokud jdeš třeba do sprchy a není tam nikdo od tebe nebo ochotná spolubydlící :D pokud jde mimčo na nějaké vyšetření jdeš pěkně s ním. V červnu budu rodit znovu takže opět tam, tak uvidím, co mě čeká a nemine. Každopádně já mám Brod 15 min. a Nové Město hodinu takže to pro mě je to jeden z parametrů rozhodování. Pokud máš čas pořádají to předporodní kurzy, kde ti všechno vysvětlí a ukážou i prostory kde se rodí. Je fajn vědět, co a jak a nejít do neznámého. Tedy mě to pomohlo.

ZoufalkaJ
Stálice 52 příspěvků 23.01.19 11:05

@iwinek Já mám právě 8min do Města a hodinu do Brodu :D tak proto se tak ptám a vyzvídám. Mě pořád ještě straší s císařákem, ale na ten bych šla právě do Brodu a přirozeně uvažuju teda o Městě. Jo já právě slyšela, že ten Brod je v přístupu o hodně lepší a velké plus je že chodíš s tím miminkem všude.
Jéé já mám na konci června :)
Děkuju za názory, třeba ještě někdo napíše a uvidíme na situaci :)
Moc děkuju :srdce:

iwinek
Kecalka 202 příspěvků 23.01.19 11:52

@ZoufalkaJ není vůbec zač. Chápu, že to chce trošičku aktuálnější info, tak snad ještě někdo zareaguje ;) nooo tak to je klidně možné, že to ani nebudeme vědět a potkáme se. Taky mám totiž termín ke konci června :palec: tak držím palce ať vše dopadne dobře i konečná volba :palec:

ZoufalkaJ
Stálice 52 příspěvků 24.01.19 07:47

No to teda jo :) moc přeju hladký průběh v těhotenství a pak i porodu. Hlavně ať jste oba zdraví :) @iwinek

Niccol24
Povídálka 17 příspěvků 27.01.19 19:55

Ahoj, ja rodila v Novem meste v lednu 2018 a nemuzu si stezovat :) .. na porodnim sale uzasny personal, vsichni moc ochotni a na poporodnim taky, jak z novorozeneckeho, tak z gyndy .. na pripadny druhy porod urcite zavitam zase tam :)

ZoufalkaJ
Stálice 52 příspěvků 28.01.19 09:26

@Niccol24 Ahoj, jéé tak to jsem moc ráda za tak aktuální příspěvek. Moc děkujuu. To je hrozný když člověk neví kde rodit :D

Niccol24
Povídálka 17 příspěvků 01.02.19 20:27

No neni za co :) .. jojo, je to tezky, vybrat si .. ale vsude se najdou pro a proti a hlavne, co clovek, to nazor :) zalelzi taky jaky zrovna chytnes personal .. takze asi to nema moc cenu dramatizovat, pro me byla v tomto pripade (kdyz jsem si vse zhodnotila) jasna volba nemocnice, kterou mam nejbliz a jak jsem za to pak byla rada, ze se nemusim tahnout hodinu do HB :)

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >