Kde se mám nahlásit při dvouměsíční dovolené jako nezaměstnaná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

horsedark
Nováček 2 příspěvky 18.02.18 15:40
Kde se mám nahlásit při dvouměsíční dovolené jako nezaměstnaná?

Ahoj,
s přítelem chceme po létě odjet na tři měsíce do zahraničí. On tam má práci a já bych jela jen s ním. V tu dobu už skončím v práci (nezaměstnaná) a do nové nastupuji až po těch třech měsících. Jen nevím, kde se mám nahlásit (pracák?) a celkově co a jak. :nevim: Jak je to se sociálním a zdravotním? Někde jsem slyšela, že stačí platit jen zdravotní… přítel je živnostník. On to nikdy neřešil. Poradíte mi někdo, prosím? :andel:

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2639 příspěvků 18.02.18 15:50

A jak budeš na pracák jezdit na dohodnuté schůzky, když budeš v zahraničí? Zajdi si na pojišťovnu, ty tři měsíce si zdravotní plat a na pracák se případně jdi přihlásit až se vrátíš.

ka2ka
Extra třída :D 12456 příspěvků 1 inzerát 18.02.18 15:51

Pokud se přihlásíš na up budeš muset chodit na schůzky

Bandii
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 18.02.18 16:07

Zdravotní si zaplať na ty tři měsíce sama. Pokud bys byla na ÚP, musela bys chodit na schůzky a pro nedostavení se na schůzku potřebuješ vážný důvod, ne to, že jedeš s přítelem do zahraničí. Navíc bys měla být aktivně hledající zaměstnání, což ty nejsi, když máš jistotu práci. Takže v evidenci uchazečů o zaměstnání nemáš co dělat.

horsedark
Nováček 2 příspěvky 18.02.18 16:07

Takže musím platit i sociální jo? Na ten pracák teda kašlu. Potom jen nastoupim do práce. Díky za odpovědi :)

Bandii
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 18.02.18 16:16

@horsedark sociální si platit nemusíš ;).

Uživatel je onlinePety2
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 18.02.18 16:27

@horsedark
Jak píší ostatní, nikam se nehlas, jen změnu uvěď pojišťovně a tři měsíce si plať zdravotní jako samoplátce, toť vše. Sociální platit nemusíš.

ka2ka
Extra třída :D 12456 příspěvků 1 inzerát 18.02.18 16:31

Pokud nebude platit sociální nebude se to počítat do odpracované doby kvůli důchodu ne?

medunka23
Kelišová 6710 příspěvků 18.02.18 20:06
@ka2ka píše:
Pokud nebude platit sociální nebude se to počítat do odpracované doby kvůli důchodu ne?

přesně tak, ale není povinnost to platit, narozdíl od zdravotního pojištění.

Ughg
Povídálka 17 příspěvků 19.02.18 10:19

Zkus se zeptat na pracáku co a jak. Když sem dodělala školu, byla sem se nahlásit a paní na úřadě narovinu řekla, że si chci udělat poslední prázdniny a práci mám vyjednanou od září. Na podporu sem nárok po studiu neměla, ale socuální a zdravotní za mě zaplatili. Schůzku mi naplánovala až v tom zaří, kdy se přeptala, jestli opravdu nastupuju a bylo. Naprosto bez problému. Ale ty budeš mít na podporu nárok, tak nevim, jestli to u tebe budou řešit. Za zeptání nic nedáš :pankac:

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 12836 příspěvků 19.02.18 14:40
@horsedark píše:
Ahoj,
s přítelem chceme po létě odjet na tři měsíce do zahraničí.

Do zahraničí do země EU, nebo mimo EU? „Zahraničí“ je Německo a „zahraničí“ je taky Kanada nebo Malajsie. A je v tom rozdíl. Podívejte se na svou kartičku zdravotního pojištění! Máte na ní napsáno „Evropský průkaz zdravotního pojištění“.

https://www.vzp.cz/…byt-v-cizine

http://jakdokanady.cz/…v-zahranici/

https://www.podnikatel.cz/…vne-dolozit/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama