Reklama

Kde se stala chyba - výchova dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marffusha
Stálice 75 příspěvků 22.03.18 20:07
Kde se stala chyba - výchova dětí

Maminky, v poslední době čtu příspěvků, kde se rodiče (předpokládejme vzorně, dle svého nejlepšího svědomí a vědomí) starali o dítě, vychovávali ho, pomáhali mu, vždy tu byli pro něho.

Dítě vyrostlo, šlo na učňák, střední školu… Chytlo se špatného kamaráda, party, chtělo začít žít samo… Nemělo na to peníze, rodiče pomohli s výbavou a zařízením nového bydlení, dítě udělalo průšvih a byli tu zase rodiče, kteří mu pomohli… A tak se situace stále opakovali až rodiče zjistili, že dítě žije na ulici, krade, bere drogy, čeká dítě a znovu dítěti pomáhali dostat se z těžké situace. Dítě před ostatními omlouvají, že to mělo v životě těžké, ne jako jaruska od vedle, te se vždy všechno dařilo.. (jarusce nikdo nepomahál a vždy si musela poradit sama). Lituji sebe, lituji své dítě. Je vám těchto lidí líto? Je to chyba rodičů, je to chyba dětí nebo okolí? Jaký máte na to názor? Mně těch rodičů líto není, možná dětí, které rodiče nenechali dospět…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32989 příspěvků 10 inzerátů 22.03.18 20:10

@Marffusha Není vše chyba rodičů a není vše chyba dětí. Někdy ani nemá smysl pátrat po tom, kde chyba nastala. Každý rodič je nějaký a dělá nějaké chyby, stejně tak dítě. Někdy rodiče s dítětem k sobě víc pasují, výchova je konzistentnější, někdy ne. Někdy i těžko odhadnout, který kamarád bude špatný nebo dobrý :nevim:. V podstatě můžeš jen doufat, že tvým dětem se jejich život vydaří.

Příspěvek upraven 22.03.18 v 20:11

Martina84
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 22.03.18 20:10

Napíšu to takhle…Nesuď člověka, když si nešla životem v jeho botach.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9566 příspěvků 22.03.18 20:15

Mám dvě děti. Rodičů v takových případech mi líto je. Nikdo nechce, aby se jeho dítěti vedlo zle. A tohle hledání čí je co vina. K čemu to je? Každá situace je přeci jedinečná.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 22.03.18 20:19

Ve spoustě příspěvků se píše, že za všechno můžou rodiče. Za šmejda, co drží rodinu pod krkem a mlátí ženu - matka ho špatně vychovala. To se tady říká. Podle mě na dítě působí tolik a tolik podnětů od zdravotního fyzického i psychického stavu až po kamarády, školu, partu. Všechno jsou to kousky vlivů, ze kterých se ten člověk skládá. A geny taky dělají svoje. Ne, nemyslím si, že za všechno mohou jenom rodiče. A je mi jich líto, když dítě dělá problémy.

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 22.03.18 20:21

Na každém stromě může vyrůst červivá padavka.
Vysloveně antisociální chování nepovažuji za výsledek výchovy (pokud teda nejde o nápodobu potomky jisté menšiny), spíš defekt někde v hlavě, který jde jen těžko ovlivnit.
Myslím, že toho černýho Petra si může vytáhnout každý rodič.

lampicka11
Závislačka 3325 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 20:22

https://www.emimino.cz/…adne-312224/

Proc zakladas novou diskuzi? Proc neodpovis pod tamtu kdyz ti „ta pani“ vadí?
Já bych radši pomcela. Nejsi v její situaci a každá matka ktera miluje své dítě tak se mu snaží jakoliv pomoct a tohle mi prijde hloupe…tahle diskuze.

Marffusha
Stálice 75 příspěvků 22.03.18 20:28

@Nováková nechápu o co ti jde?! Jak můžeš za mě předjímat. O žádnou paní mi nejde. Část diskuze jsem si přečetla a s postojem paní naprosto souhlasím! Ona tu pomoc dělá,, zdravě… Určitě pomlč… 8)

Šarlota4
Echt Kelišová 9626 příspěvků 22.03.18 20:33

Jak je tedy mozne, ze “zvlci” i deti, ktere maji nekolik vlastnich sourozencu, kteri ziji normalne. Stejna/podobna vychova :nevim: Nejde vzdy o problemove rodiny nebo socialne slabe.

Marffusha
Stálice 75 příspěvků 22.03.18 20:33

Já to spíš myslím tak, že příliš velká péče škodí ve výchově dítěte. Dítě je zvyklé, že rodič za něj vše vyřeší. Pro přílišnou péči, rodič nenechá dítě dospět a to se pak dostává z jednoho průšvihu do druhého. I když je dospělé, je pro velkou péči a přebírání odpovědnosti za ně rodiči, odsouzen být navždy dítětem…

lampicka11
Závislačka 3325 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 20:35
@Marffusha píše: @Nováková nechápu o co ti jde?! Jak můžeš za mě předjímat. O žádnou paní mi nejde. Část diskuze jsem si přečetla a s postojem paní naprosto souhlasím! Ona tu pomoc dělá,, zdravě… Určitě pomlč… 8)

O nic mi nejde…jen ze tvoje otázka je jak prez kopirak od tamte pani tak co si mame myslet :roll:. A vůbec…at si každý myslí co chce…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.18 20:37

My jsme tri sourozenci, jeden z nas se vydal cestou dluhu, podivnych praci, prapodivneho zivota. My zbyli dva mame VS vzdelani, sve rodiny, vlastni domy, auta a zijeme normalni spokojene zivoty, vychovali nas ti stejni rodice, vekove jsme k sobe blizko, takze jsme vychovavani i v podobnem obdobi… A ta nase „cerna ovce“ je prostredni. Tezko rict, kde nastala chyba? :nevim: pamatuju si, ze ten sourozenec byl odmalicka rebel. Vzdycky delal vse jinak, nez chteli ostatni, vzdycky musel trcet z davu, at uz chovanim, oblecenim… Nikdy neumel byt zodpovedny, nikde nebyl vcas a vzdycky chtel vsechno :nevim: zatimco na me nasi ruku nevztahli, on byl bit casto. Tezko rict, kde je tady chyba? Mozna ma sramy na dusi, ze na nej rodice byli prisni, na druhou stranu s nim chodili po psycholozich, podstrojovali mu a nic nefungovalo, az fyzicky trest, kdy byl vzdycky na cas klid od prusvihu… Vim, ze se nasi snazili a pro me treba byli nejlepsi rodice. Udelali pro nas prvni posledni. Celkove i sirsi rodina je velmi sporadana, z tatovy strany jsou lide silne verici, vysokoskolsky vzdelani, hodni lide. Z maminy strany zase uspesni podnikatele. Zadne vetsi prusvihy nikdy nebyly az na meho sourozence.

Ted kdyz mam sama deti, tak vidim, jak moc je kazde odlisne a jak malo ja s tim zmuzu :nevim: clovek je muze naucit poprosit, pozdravit a podekovat, ale tezko ovlivni povahu :nevim:

Omlouvam se, ze pisu neosobne, ale nechci, at me v tom kdokoli pozna

Marffusha
Stálice 75 příspěvků 22.03.18 20:47

@novakova.t to by mě zajímalo, kdo jsme,, my,, co si myslíte o tématu. Není jako přes kopirák. Paní řeší situaci své dcery a má k tomu zdravy přístup.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32989 příspěvků 10 inzerátů 22.03.18 20:49
@Marffusha píše:
Já to spíš myslím tak, že příliš velká péče škodí ve výchově dítěte. Dítě je zvyklé, že rodič za něj vše vyřeší. Pro přílišnou péči, rodič nenechá dítě dospět a to se pak dostává z jednoho průšvihu do druhého. I když je dospělé, je pro velkou péči a přebírání odpovědnosti za ně rodiči, odsouzen být navždy dítětem…

To je jistě chyba, ale přece to neznamená, že dítě bude brát drogy, žít na ulici atd.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 22.03.18 20:55

Podle me na to vychova zas az takovy vliv nema. Muj byvaly pritel a jeden muj kamarad - oba pochazeli z blbych rodin, same dluhy, nezodpovednost, hadky, citove vydirani, lhani. Z byvaleho pritele se stalo uplne to same co jeho rodice, prestoze jsem se snazila ho z toho nekolikrat vytahnout, byl to hajzlik prvni tridy. Naproti tomu ten kamarad je neskutecne nadany, chytry, sikovny chlap, ma zenu a malou holcicku, od rodiny se odrizl a dari se mu. Jako ano, vychova taky muze udelat hodne, ale spis je to podle o tom, co ma ten clovek v sobe a taky jak moc je inteligentni. Cloveku s vysokou inteligenci asi dojde velmi rychle, ze zivot v dluzich a s drogama jaksi nikam nevede :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama