Kde sehnat věci na mimi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kačka999
Povídálka 46 příspěvků 22.07.19 13:58
Kde sehnat věci na mimi?

Ahoj, jdu si pro radu. Jsem ve 30tt a řekla bych, že asi už mám tak nějak pomalu všechno, co je do začátku potřeba, ale pár věcí stejně chybí, jenže bohužel nevím, kde to koupit. Nebo samozřejmě vím, že na internetu seženu všechno, ale já radši kamenné prodejny. Potřebovala bych následující: kojící podprsenky (k tomu mám menší dotaz - ty se vybírají podle velikosti normální podprsenky? Mám velikost 85D a na internetu jsem našla pouze „S“ a „M“ a bohužel vůbec netuším, co je to za velikost :think: ), potom jsem hodně četla, že si maminky vychvalují na utírání zadečku purelan s vodou, nebo obyčejnou vatu. Vatu mám, ale kde sehnat ten purelan, netuším. Potom taky líh na pupík. No, a to je asi všechno, s čím si nevím rady z takových těch „drobností“. Krém na opruzeniny máme, olejíček taky, nůžtičky i teploměr taky. Pak už mě nenapadá, co dál bych na tu péči tak nějak potřebovala, kdyžtak prosím dopište, na co vy jste nedaly dopustit a co jste hodně potřebovaly. A ještě jedna otázka, odsávačka hlenů je nejlepší jaká? Koukala jsem, že jsou nějaké obyčejné jen za pár kaček a pak ty dražší na vysavač, tak by mě zajímalo jaké vám se osvědčily nejvíc. Moc všem děkuji za rady a zkušenosti. :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helca83
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 22.07.19 14:03

@Kačka999 Podprsenku je nejlepsi vybrat v klasickem obchode, nebo v nejakem eshopu, kde maji tabulku velikosti, ne pouze S-M-L.

Obyc vata mi pripada jako nesmysl, tim nic neutres, jestli myslis viskozovou gazu, tak tu ve zdrav. potrebach, mozna i nekde v lekarne (treba v nemocnici, kde budes rodit). Totez lih na pupik.

Odsavacka je otazka, kazdy Ti tu napise neco jineho, nam se osvedcila ta na lux.

Ve vyctu postradam nejake kapicky a/nebo gel ci polstarek na bolave brisko, ale to muzete koupit az kdyz skutecne budou potreba :mavam:

histep
Kelišová 5187 příspěvků 22.07.19 14:08

@Kačka999 Purelan je mast na bradavky, to koupíš v lékárně. Na utírání zadečku je Perlan, ten koupíš buď v lékárně nebo ve zdravotnických potřebách.

vedma007
Kecalka 271 příspěvků 22.07.19 14:10

Kojící podprsenka - zajdi do prodejny se spodním prádlem, tam mají klasické číslování. Já si koupila před porodem jednu (o číslo větší než jsem měla) a další pak až po porodu.
Purelan (asi myslíš Perlan :mrgreen: ) - v lékárně, u nás byl k sehnání v nemocniční větší lákárně na objednání.
Odsavačka na vysavač - za mě fajn věc, využili jsme

vedma007
Kecalka 271 příspěvků 22.07.19 14:12

Jo a líh jsem nepoužívala.

Snažilka2019
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 14:14

Tak hlavně monitor dechu.. já nosila klasickou sportovní šprndu za 50kč a stačila.
Vše ostatní koupíš v lékarně, rourku do zadečku bych ještě pořídila jestli nemáš. Odsávačku ruční, obyč.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 22.07.19 14:18

Já jsem místo kojící podprsenky měla sportovní, žádná kojící mi nesedla. Perlan je super, vlhčené ubrousky nepoužívám. Jen se pere, vyjde to dobře i finančně. S odsávačkou bych počkala, nebo bych si jen pro jistotu koupila úplně obyčejnou v lékárně. Stála mě 150,– a v případě akutní potřeby bohatě postačila. Je to ta pístová.

vrbule
Kecalka 400 příspěvků 22.07.19 14:20

@Kačka999 Na zadecek jsem pouzivala velke vatove tampony, takove ctverecky a vodu a za me dobry. Vata jako takova nic moc. To, co meli v porodnici, mozna je to, co pises, asi v lekarne. Podprsenky jsem koupila v Lindexu, lepsi vyzkouset. Ke konci se hodne nalijou prsa, chce to velke kosicky. A vlozky do podprdy, tech jsem mela teda ohromnou spotrebu prvnich 6 mesicu. Krem na bradavky. Taky pomahal. Hodne drobnosti jsme kupovali po porodu dle potreby. Zrovna ten lih na pupik. Taky treba odsavacku nebo monitor dechu jsem resila z porodnice. Do ted jsme treba nevyuzili obycejna mydla, kremy, olejicky. Mala mela seboreu a ted ekzem, takze mame jen specialni kosmetiku pro atopiky. To nikdy nevis dopredu. Odsavacku hlenu mam uz druhou rucni. Vytahovat v noci ci nekolikrat denne lux si nedovedu predstavit :mrgreen: Ale vetsina si to chvali. Hodne velkych vlozek na sestinedeli ;)

Martina84
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 22.07.19 14:21

K podprsence..kup bez kostic a vycpavek, silná raminka a at je max pohodlná. Já nosila i sportovní, ale ta kojici je odepinaci a prso mas hned k dispozici. Asi bych koupila i vlozky do podprdy az ti potece mliko proudem :D DM nebo lekarna.

Pidulka1991
Závislačka 3820 příspěvků 22.07.19 14:21

@Kačka999 podprsenku mám myslím z hm, je hodně pružná byly 2 naráz. Nedám na ně dooustit. Perlan na zadeček v lékárně. Objednej vyzcedni, ten osahat nepotrebujes ;)… Ostatní věci se dají dokoupit za pochodu, vlastně i ta podprda, jestli ti prsa ještě narostou.

Euforia
Kecalka 285 příspěvků 22.07.19 14:21

Kojici podprdu doporucuju koupit az po porodu, az uvidis jak buded mit velky prsa:)) ja ji koupila na eshopu v lidlu.. maji tam velikostni tabulku, zmeris se, zadas miry do tabulky a vyhodi ti to velikost a za dva tri dny ji mas doma.
Stala me krasnych 170kc :)))

chaela
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 22.07.19 14:39

V DM jsem objevila nějaké vlhceny ubrousky, které prý jsou napustene jen vodou, nebo z 90% vodou, teď nevím. Vyzkoušíme až za mesic :) jinak líh na pupek v lékárně., stejně tak odsavacku, máme nejobycejnejsi tu do pusy a jde krásné nasadit i na vysavač, takže použití dle potřeby. Podprsenky mám z Lidlu, HM, CaA.. Ale asi budu dokupovat větší, nějak s emi v tomto těhotenství prsa zvetsily víc, než minule. Doporučuju jakékoliv bez kostic, co nejmekci, ať se v nich dá i spát a nikde netlačí. A k nim spoustu vložek do podprsenky.

Kačka999
Povídálka 46 příspěvků 22.07.19 15:00

Jo holky, myslela jsem perlan, omlouvám se, špatně jsem to napsala :D Vložky do podprsenky mám, ale zatím jen jedno balení (tam jich je tuším 30). Tu podprsenku jsem chtěla taky kupovat až třeba po porodu, ale právě se bojím, že nebude čas na nějaký lítání po obchodě a shánění věcí, co mi ještě chybí, je to moje první mimčo, takže plaším už teď, protože nevím co a jak bude :nevim: Jinak děkuji všem za rady :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 15:06
  1. kojící podprda Marks and spencer, nedám na ni dopustit, je příjemná, hezká a drží a nic netlačí a nevylejzá! :P
  2. lékárna
  3. odsávačka za 30 korun, taková ta klasická malá hadičková. Než vyštrachám a zprovozním vysavač, hysterie a hluk po celém domě samozřejmě, pak to všechno ještě omývat. To by mě mrsklo. :roll: Takhle vytáhnu maličkou, chytnu, odsaju, vyřešeno - nula hluku, nula práce, odsaje stejně. Ale všichni ti tu asi budou doporučovat tu vysavačovou. :nevim:
  4. nekupuj zbytečnosti dopředu, dnes se všechno pořídí hned na každém rohu, ale co pak s těmi nevyužitými věcmi, o tom už se nemluví, takže nějaké kosmetiky a přebalování a léky, to až podle potřeby co vám bude vyhovovat. ;)
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 15:11

Jo a k té podprdě, po porodu se ti prsa (pokud budeš kojit) nalijí snad na trojnásobek, nenech se tím vyděsit, to je chvilkový stav na pár dní, než se usadí tvorba mléka, ať zas pak nemáš košíčky o 2 čísla větší. :mrgreen: Celkově se říká, že takový jaký jsou v 8. měsíci těhotenství budou i u kojení. U mě to třeba sedělo. A klíííd, zas tak nula času, abys s kočárem nedošla do lékárny a zpátky fakt mít nebudeš. Kór s jedním ležícím miminem. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama