Kde sehnat zaměstnance - zdravotní sestřičku?

Anonymní
29.10.19 10:03

Kde sehnat zaměstnance - zdravotní sestřičku?

Zdravím všechny zdravotníky. Mám zubní ordinace, provoz od 7:30 - 2× týdně do 15h, 2× do 16 a 1× do 12h. Přesčasy u nás nejsou. Peníze za dopolední provoz bez služeb dle mne hezké- 25 čistého, později mzda roste+ další benefity. Skvělý mladý kolektiv, nikdo od nás neodchází, všichni jsou moc spokojení. Holky spolu chodí na kafíčka, do kina apod. ALE NIKDE NEMOHU NAJÍT nové zaměstnance - konkrétně zdravotní sestry. Vím, že je obecně ve zdravotnictví sester nedostatek, ale myslím, že máme co nabídnout. Dala jsem inzeráty snad všude a ozvala se mi jedna sestra 8o Doporučili byste mi nějaký server na inzerci, nebo už budu muset vyhledávat a oslovovat zaměstnané sestry jako headhunter?
Děkuji a přeji všem hezký den :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23860
29.10.19 10:11
@Anonymní píše:
Zdravím všechny zdravotníky. Mám zubní ordinace, provoz od 7:30 - 2× týdně do 15h, 2× do 16 a 1× do 12h. Přesčasy u nás nejsou. Peníze za dopolední provoz bez služeb dle mne hezké- 25 čistého, později mzda roste+ další benefity. Skvělý mladý kolektiv, nikdo od nás neodchází, všichni jsou moc spokojení. Holky spolu chodí na kafíčka, do kina apod. ALE NIKDE NEMOHU NAJÍT nové zaměstnance - konkrétně zdravotní sestry. Vím, že je obecně ve zdravotnictví sester nedostatek, ale myslím, že máme co nabídnout. Dala jsem inzeráty snad všude a ozvala se mi jedna sestra 8o Doporučili byste mi nějaký server na inzerci, nebo už budu muset vyhledávat a oslovovat zaměstnané sestry jako headhunter?
Děkuji a přeji všem hezký den :)

Jesteze nehledas lekare. Ja si nemuzu pomoct, ale hledas plne kvalifikovanou pracovni silu, inteligentni osobu, kterych je vyrazny nedostatek a slibujes kaficka a kino v dobrem kolektivu? Cekala bych holcici drbarnu v kanclu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
29.10.19 10:12

Zkusila jsi na FB? Odbory a nelékaři nebo Ošetřovna od Ošetřovatelství. info.
Jinak, můžeš prozradit kraj, kde hledáš sestry? Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16391
29.10.19 10:14

Blbě no. Sester je málo.

Nabízíš i zkrátený úvazek? Protože podmínky jsou fajn třeba po ženskou co se po mateřské nechce vrátit do směnného provozu, ale zkrácený úvazek by pro ní byl ještě lepší.

Svých zaměstnanců už ses asi ptala, jestli o nikom neví, že? Případně slib nějakou finanční odměnu za nalezení kandidátky - hlasuju za 10% z platu.

PRolezla jsi facebookové skupiny a inzerovala tam? Spolu s příslibem odměny za kontakt na toho, kdo k tobě nakonec nastoupía vydrží celou i po zkušební době?

Máš zadaný požadavek na UP? (zejména pokud by si pak chtěla zaměstnávat třeba cizinku, tak potřebuješ aby ti UP nějakou dobu nebyl schopný nikoho dodat)

Další otázka je - potřebuješ kvalifikovanou zdravotní sestru? Nestačilo by nějak popřehazovat jednotlivé činosti v náplních práce a vzít třeba asistentku, která bude řešit část nekvalifikované práce za sestry a těm se pak podaří nějak přeházet práci tak, aby to vycházelo? (tipuju že spíš asi, ne ale určitě tomu věnuj chvíli času, než to rovnou zavrhneš)

Lovení sester přímo tebou - kolik času tím strávíš? Vyplatí se ti to všechno dělat sama a nebo by bylo lepší najmout na to agenturu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 10:17

Řekla bych, ze je proste nedostatek sester. U nás už je od minulého roku náborový příspěvek. Začínal na 30 a už je 100 a stejně se nikdo nehrne. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 10:20
@mroe píše:
Jesteze nehledas lekare. Ja si nemuzu pomoct, ale hledas plne kvalifikovanou pracovni silu, inteligentni osobu, kterych je vyrazny nedostatek a slibujes kaficka a kino v dobrem kolektivu? Cekala bych holcici drbarnu v kanclu…

Já nic neslibuji ani neinzeruji. Do inzerátu samozřejmě kafíčka nezmiňuji. Jen se ZDE snažím říct, že naši zaměstnanci jsou kamarádi. Ano, chodí na kafíčka, jezdí s rodinami na výlety a myslím, že to není v každé práci. My vybíráme lidi i s ohledem na to, aby zapadli do kolektivu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 10:22
@Ou píše:
Blbě no. Sester je málo.

Nabízíš i zkrátený úvazek? Protože podmínky jsou fajn třeba po ženskou co se po mateřské nechce vrátit do směnného provozu, ale zkrácený úvazek by pro ní byl ještě lepší.

Svých zaměstnanců už ses asi ptala, jestli o nikom neví, že? Případně slib nějakou finanční odměnu za nalezení kandidátky - hlasuju za 10% z platu.

PRolezla jsi facebookové skupiny a inzerovala tam? Spolu s příslibem odměny za kontakt na toho, kdo k tobě nakonec nastoupía vydrží celou i po zkušební době?

Máš zadaný požadavek na UP? (zejména pokud by si pak chtěla zaměstnávat třeba cizinku, tak potřebuješ aby ti UP nějakou dobu nebyl schopný nikoho dodat)

Další otázka je - potřebuješ kvalifikovanou zdravotní sestru? Nestačilo by nějak popřehazovat jednotlivé činosti v náplních práce a vzít třeba asistentku, která bude řešit část nekvalifikované práce za sestry a těm se pak podaří nějak přeházet práci tak, aby to vycházelo? (tipuju že spíš asi, ne ale určitě tomu věnuj chvíli času, než to rovnou zavrhneš)

Lovení sester přímo tebou - kolik času tím strávíš? Vyplatí se ti to všechno dělat sama a nebo by bylo lepší najmout na to agenturu? [/citace

Děkuji za podnětný příspěvek.
Zkusím ještě ten úřad práce, to je jediné, co jsme ještě nezkoušeli.
Jinak už minule to dopadlo tak, že jsme vzali nekvalifikovanou osobu a následně si doplnila vzdělání. Do té doby, než nastoupila do školy, jsme upravili náplň práce, jak píšeš. Asi to tak dopadne i letos.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 10:24
@Editte píše:
Zkusila jsi na FB? Odbory a nelékaři nebo Ošetřovna od Ošetřovatelství. info.
Jinak, můžeš prozradit kraj, kde hledáš sestry? Díky :kytka:

Děkuji!! osetrovatelstvi info jsem nezkoušela!! Pouze asociaci sester. FB ano, tam inzeruji opakovaně…

Hledám v Ústeckém kraji.

• Citovat
  • Nahlásit
18484
29.10.19 10:25
@Anonymní píše:
Děkuji a přeji všem hezký den :)

Mně to přijde dobrý. A taky nerozumím. Sestry přece berou 17 tisíc hrubes, doktoři 25 hrubes a k tobě nikdo za 35 nechce, že :D prostě jen asi nejsou v okolí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.19 10:44

Já zrovna hledám práci… Ale v jiném kraji. Sleduji Burzu práce na ČAS, Aplikaci Práce za rohem, Indeed, Jooble…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
29.10.19 10:46
@mroe píše:

Myslíš, že plně kvalifikovaná a inteligentní osoba nemůže chodit na kafe?
Podle mě je slušný pracovní kolektiv benefit i pro sestru, vlastně spíš pro každého :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 10:54

Z mého pohledu, když někdo hledá sestru do zubní ordinace, tak ( aspoň v tom kraji, kde žiji já) jsou zubaři co moc neplatí a nebo ty sestry přetěžují. Proto bych já osobně k zubaři nešla, a ani inzerát nečetla. Toť možná i odpověď za některé sestry.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 11:06
@Anonymní píše:
Z mého pohledu, když někdo hledá sestru do zubní ordinace, tak ( aspoň v tom kraji, kde žiji já) jsou zubaři co moc neplatí a nebo ty sestry přetěžují. Proto bych já osobně k zubaři nešla, a ani inzerát nečetla. Toť možná i odpověď za některé sestry.

Máte pravdu. Vím, že to tak bylo a ve většině ordinací stále je. U nás právé žádné prescasy nejsou. Naopak a pocet neodpracovaných hodin neřešíme. A co se financí týče, tak platíme víc než kolegové, co znám… Více už platí jen zdravotnické řetézce s více pobočkami v ČR.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 11:09
@Anonymní píše:
Máte pravdu. Vím, že to tak bylo a ve většině ordinací stále je. U nás právé žádné prescasy nejsou. Naopak a pocet neodpracovaných hodin neřešíme. A co se financí týče, tak platíme víc než kolegové, co znám… Více už platí jen zdravotnické řetézce s více pobočkami v ČR.

To jsou hlavně ty staré předsudky. Nic si z toho nedělejte. Je super, že nabízíte příjemné prostředí, moc držím palce, ať seženete i příjemnou sestru :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 14:30
@Anonymní píše:
To jsou hlavně ty staré předsudky. Nic si z toho nedělejte. Je super, že nabízíte příjemné prostředí, moc držím palce, ať seženete i příjemnou sestru :kytka:

Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat