Kde seženu kapičky espumisan nebo nějakou náhradu?

91
31.7.21 11:12

Kde seženu kapičky espumisan nebo nějakou náhradu?

Dobrý den, mám týdenní miminko a šíleně trpí na bříško, pomáhá jí espumisan a biogaia - obojí nám dali už v porodnici. Jenže já teď espumisan nemohu nikde sehnat, nemají výpadek…? Nebí někdo? Čím ho případně nahradit a mám radši volat lékařce a poradit se, jestli mohu dát něco jiného? Děkuji…..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
675
31.7.21 11:16

@Mischae lze nahradit - BabyCalm, Sab Simplex, Infacol.. sezenou se v lekarne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
31.7.21 12:15

Měla jsem espumisan a skvěle ho nahradil BabyCalm  :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
31.7.21 12:47

@iamlenka
Jenže babycalm je od ukončeného prvního měsíce….. nebo ho mohu dát i už teď týdenímu mimču?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
31.7.21 12:52

@Mischae tak ten sab simplex.. zeptat se v lekarne… Pak jsme meli ruzna mazani na briska.. a klubickovat, cvicit nozickama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
31.7.21 14:42

@Mischae máme Babycalm od narození a zabral. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
31.7.21 20:04

@Mischae dcera ho měla od dvou týdnů 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
31.7.21 23:01

Balonix má stejnou účinnou látku jako Espumisan, který má výpadek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
31.7.21 23:17

Jojo, primlouvam se za Balonix, muze se od narozeni, pomahal a chutnal. stejna ucinna latka jak v espumisanu. Od mesice jsem pak mela Balonix a Babycalm na stridacku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
1.8.21 00:41

My sehnali Espumisan kapky v lékárně Benu, na e-shopu ho ale taky aktuálně nenabízí, takže to bude pobočka od pobočky. BabyCalm jsme jinak dávali až fakt od toho měsíce, i mě při koupi v lékárně upozornili, že je až od měsíce, takže jsem to neriskovala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1088
1.8.21 14:06
@Mischae píše:
Dobrý den, mám týdenní miminko a šíleně trpí na bříško, pomáhá jí espumisan a biogaia - obojí nám dali už v porodnici. Jenže já teď espumisan nemohu nikde sehnat, nemají výpadek…? Nebí někdo? Čím ho případně nahradit a mám radši volat lékařce a poradit se, jestli mohu dát něco jiného? Děkuji…..

Mám doma nový, nenačatý, koupila jsem ho dopředu a dceři nakonec vůbec nedala. Kdyžtak dej vědět, pošlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
17.8.21 10:00

@Ifka81 máte zprávu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ORF
3
včera v 21:28

Espumisan už je zase k dostání - ALE

Dobrý den,
Espumisan měl opravdu výpadek, ale už se zase dá v lékárnách koupit…

Chtěla bych se ale podělit o zkušenost s novými kapkami - mám 4-měsíčního chlapečka, Espumisan jsem mu kapala první 2 měsíce, potom jsme přešli na jiný přípravek právě kvůli tomu výpadku. Teď jsem koupila kapky znovu, malej už si teda s bolením dokáže poradit, ale chtěla jsem je mít pro jistotu v zásobě… 3× po sobě jsem mu je v průběhu tohoto týdne kapala a vždy se mu hned po tom objevily kolem pusinky červené fleky.. (je nachlazený, tak kapu ještě kapky na kašel, nebyla jsem si jistá, které mu vadí, ale dnes jsem si potvrdila, že je to právě Espumisan) Ty kapky chutnají i jinak, než původní.. je možné, že trochu pozměnili recepturu… naštěstí fleky po chvíli zmizí.. chtěla jsem na to jen upozornit ostatní maminky… Ve středu jdeme k doktorovi, tak to budu konzultovat i tam…
Třeba to nic není… Třeba je to reakce jen u nás… Ale radši si na to dejte pozor.. hezký večer :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
včera v 21:34
@ORF píše:
Dobrý den,
Espumisan měl opravdu výpadek, ale už se zase dá v lékárnách koupit…Chtěla bych se ale podělit o zkušenost s novými kapkami - mám 4-měsíčního chlapečka, Espumisan jsem mu kapala první 2 měsíce, potom jsme přešli na jiný přípravek právě kvůli tomu výpadku. Teď jsem koupila kapky znovu, malej už si teda s bolením dokáže poradit, ale chtěla jsem je mít pro jistotu v zásobě… 3× po sobě jsem mu je v průběhu tohoto týdne kapala a vždy se mu hned po tom objevily kolem pusinky červené fleky.. (je nachlazený, tak kapu ještě kapky na kašel, nebyla jsem si jistá, které mu vadí, ale dnes jsem si potvrdila, že je to právě Espumisan) Ty kapky chutnají i jinak, než původní.. je možné, že trochu pozměnili recepturu… naštěstí fleky po chvíli zmizí.. chtěla jsem na to jen upozornit ostatní maminky… Ve středu jdeme k doktorovi, tak to budu konzultovat i tam…
Třeba to nic není… Třeba je to reakce jen u nás… Ale radši si na to dejte pozor.. hezký večer :)

Díky za upozornění. U nás i u kamarádky vše v pořádku, bez vyrážky. Zítra schválně porovnáme složení, mám doma ještě kapky koupené v březnu, tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ORF
3
včera v 21:43

@EvieK můžete sem prosím pak napsat, co jste zjistila? Díky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat