Kde si založit pojištění?

134
6.11.19 22:36

Kde si založit pojištění?

Ahoj děvčata, už delší dobu přemýšlím, že si založim pojištění, kdybych náhodou onemocněla nebo třeba přišla o práci. Jsem na začátku těhotenství takže nad tím přemýšlím víc a vic, navíc mám menší úvěr a kdybych šla marodit, tak nevím nevim :? Ráda bych nějaké rady, kde je nejvyhodnejsi pojištění, kde jste spokojení atd. Samozřejmě zase aby to měsíčně nestalo bůh ví kolik. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

282
6.11.19 22:58

Teď bych doporučila spíš, aby měl dobré pojištění manžel, ten vás teď bude nějakou dobu živit a výpadek jeho příjmů by vás mohl dostat do potíží. Nicméně já životní pojištění také mám, vybrala jsem si NN, ale těžko mohu srovnávat, tehdy mi přišlo, že nabízí nejlepší podmínky. Ideální je pár pojišťoven obejít, nechat si udělat nějaké návrhy a kalkulace a podle toho se rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11144
6.11.19 22:59

Pokud jsi těhotná, tak si sice pojištění můžeš založit, ale jakékoliv potíže spojené s těhotenstvím ti nebude krýt žádná pojistka. Jinak doporučuji si najít finančního poradce, který ti najde pojištění přímo na míru pro tebe. Radit se takto na internetu je holý nesmysl, protože ve výběru vhodné pojišťovny je spousta proměnných a je potřeba spousta informací, které asi na internetu nejsi ochotná sdělovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
7.11.19 09:20
@Janli píše:
Pokud jsi těhotná, tak si sice pojištění můžeš založit, ale jakékoliv potíže spojené s těhotenstvím ti nebude krýt žádná pojistka. Jinak doporučuji si najít finančního poradce, který ti najde pojištění přímo na míru pro tebe. Radit se takto na internetu je holý nesmysl, protože ve výběru vhodné pojišťovny je spousta proměnných a je potřeba spousta informací, které asi na internetu nejsi ochotná sdělovat.

Potíže spojené s těhotenstvím to je jasné, že ne, ale kdybych dejme tomu za 2 měsíce šla na nemocenskou třeba na měsíc tak to snad ano, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11144
7.11.19 11:17
@dement231 píše:
Potíže spojené s těhotenstvím to je jasné, že ne, ale kdybych dejme tomu za 2 měsíce šla na nemocenskou třeba na měsíc tak to snad ano, ne?

Nesmí to být nemocenská v souvislosti s těhotenstvím a počítej s tím, že první tři měsíce po založení pojistné smlouvy není nemocenská krytá, je tam karenční lhůta. Většina pojistek navíc proplácí až od 29.dne nemoci, pokud to chceš mít kryté dříve, tak si za to musíš v pojistce připlatit. Takže na neschopenku můžeš jít až cca po čtyřech měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 15:43

Tento dotaz se tu objevuje poměrně častokrát a několikrát jsem na něj i odpovídal, nechalo by se to dohledat v diskuzi. Hlavně… je to pro každého jiné, protože každý pojištěný do toho vstupuje s jinými parametry, které ovlivňují cenu a každé pojištění má nějaké výluky, které mohou být pro někoho podstatné a pro někoho nevýznamné, záleží na okolnostech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama