Kde si zaplatit operaci kolene, Praha?

46
23.7.21 08:47

Kde si zaplatit operaci kolene, Praha?

Zdravím, řeším problém za mojí maminku důchodového věku. Bohužel několik let dochází k doktorům s velkymi problémy s koleny. Ale pořád má brát nějaké prášky na bolest, opichy si platí, ale NIC ji nezabírá. Nevíte někdo prosím o nějaké ortopedii v okolí Prahy, kde bychom ji mohli zaplatit operaci, aby už zase mohla normálně chodit a žít? :srdce:
Doktoři, ke kterým dochází ji prostě nepomohou a mě už došla trpělivost, mamka je hrozně hodná paní a doktoři z ni tahají peníze a já chci výsledky, ne slzy vlastní mamky… Děkuji za pomoc a radu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25929
23.7.21 09:24
@Dess80 píše:
Zdravím, řeším problém za mojí maminku důchodového věku. Bohužel několik let dochází k doktorům s velkymi problémy s koleny. Ale pořád má brát nějaké prášky na bolest, opichy si platí, ale NIC ji nezabírá. Nevíte někdo prosím o nějaké ortopedii v okolí Prahy, kde bychom ji mohli zaplatit operaci, aby už zase mohla normálně chodit a žít? :srdce:
Doktoři, ke kterým dochází ji prostě nepomohou a mě už došla trpělivost, mamka je hrozně hodná paní a doktoři z ni tahají peníze a já chci výsledky, ne slzy vlastní mamky… Děkuji za pomoc a radu :mavam:

Mozna by bylo lepsi, kdybys sla jednou s ni a zeptala se, PROC ji na tu operaci nechteji poslat. On je k tomu nejspis důvod a v penezich to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54086
23.7.21 09:44

Mně se nějak nechce věřit tomu, že na nějaký problém je řešením operace a x doktorů ji záměrně zapírá, jenom aby mohlo vydělávat hříšné prachy na opichách. Věřím, že v dnešní divný době po covidových zdženích můžou být neskutečně dlouhý čekačky, ale že by něco operovatelnýho záměrně operovat nechtěli bez nějakýho závanýho důvodu???
Ano, kliddně bych hledala doporučení na hodně dobrýho ortopeda pro další konzultaci, a s tím probrala nezávislej názor, co tomu je, jak je to řešitelný a zda je k něčemu to operovat. Ale fakt si nedovedu představit zařízení, kam naklušu s tím, že x doktorů se o žádné operaci nezmínilo, ale já vám ji tu zaplatím, tak mi nějakou udělejte a uzdravte mě. Protože se taky klidně může stát, že narazíš na doktora, co z ní bude chtít tahat prachy tím, že klidně zkusí operovat něco, co operace nevyřeší, ale když zákazník platí, co bychom se nesnažili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14817
23.7.21 09:49

To se zaplatit oficialne neda.

Nejlepsi je asi ortopedie nekde primo ve velke nemocnici a jit tam s ni.

Nebo ji muzes objednat na nejakou soukromou ortop. kliniku, takova jak se tam plati rocni „clenstvi“ a jit tam s ni a probrat s nimi.
Jestli neresis penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3681
23.7.21 10:10
@Dess80 píše:
Doktoři, ke kterým dochází ji prostě nepomohou a mě už došla trpělivost, mamka je hrozně hodná paní a doktoři z ni tahají peníze a já chci výsledky, ne slzy vlastní mamky… Děkuji za pomoc a radu :mavam:

V mém okolí si chválí ortopedii na Malvazinkách, bylo tam několik známých a sousedce dělali TEP. Celkem si to chválí. Nechápu, proč byste to měli platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2323
23.7.21 10:38

Tak ofiko nic takového nelze. A máš aspoň představu, kolik ta operace stojí, že byste ji chteli zaplatit…to není jako dát všimné 5 tisíc do obálky… :think:

Příspěvek upraven 23.07.21 v 10:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25929
23.7.21 10:42
@Magical-eyes píše:
Tak ofiko nic takového nelze. A máš aspoň představu, kolik ta operace stojí, že byste ji chteli zaplatit…to není jako dát všimné 50 tisíc do obálky… :think:

Nehlede na to, ze pak by si jako samoplatce musela zaplatit i rehabilitaci atd. atd… ale ono to stejne nejde. Jestli ji na operaci nechteji poslat, mají k tomu důvod. Staci se zeptat jaky. Mozna toho proste není zdravotne schopna. Zname odlozili TEP trikrat, dvakrát kvůli Covidu, naposled kvůli zdravotnimu stavu, ceka uz rok a pul. A dokud se ten problém nevyresi ( nastesti resitelny je), tak operace nebude, je tu riziko, ze by byla neuspesna nebo se zbytecnymi komplikacemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2323
23.7.21 10:45
@mroe píše:
Nehlede na to, ze pak by si jako samoplatce musela zaplatit i rehabilitaci atd. atd… ale ono to stejne nejde. Jestli ji na operaci nechteji poslat, mají k tomu důvod. Staci se zeptat jaky. Mozna toho proste není zdravotne schopna. Zname odlozili TEP trikrat, dvakrát kvůli Covidu, naposled kvůli zdravotnimu stavu, ceka uz rok a pul. A dokud se ten problém nevyresi ( nastesti resitelny je), tak operace nebude, je tu riziko, ze by byla neuspesna nebo se zbytecnymi komplikacemi.

Jj, původně jsem chtěla napsat 5 tisíc… Skočilo mi tam 50. A to možná tak ta součástka…kde je práce operatéra, anesteziologa, sester… Péče a medikace…
Ale chápu, že zakladatelka by mamce chtěla ulevit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25929
23.7.21 10:46
@Magical-eyes píše:
Jj, původně jsem chtěla napsat 5 tisíc… Skočilo mi tam 50. A to možná tak ta součástka…kde je práce operatéra, anesteziologa, sester… Péče a medikace…
Ale chápu, že zakladatelka by mamce chtěla ulevit…

No, i 50 je malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
23.7.21 14:27

Přibuzného nechtěli operovat - taky asi koleno, protože by operaci nemusel přežít. Bylo mu 68let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
24.7.21 17:39

Teda, na pár příspěvků reagovat nebudu.

Známá měla takovou operaci v Ostravě, ale je to pro nás prostě daleko. (operovaný meniskus, natržený vaz a úlomek kosti, který se pohyboval v blízkosti tepny stala 10tis.) Operaci měla mít už několikrát, ale už 3× z toho sešlo a to jen kvůli úplným kravinám (zvýšená teplota ze syndromu z bílých plášťů - ale dalo se to pochopit kvůli covidu, dále kvůli tomu, že si vzala prášek, který si papírově vzít mohla, podle doktorů ne a to 3 si už nepamatuji. Proto bychom se rádi obrátili někam jinam, kde by mamce konečně pomohli. Moje mamka má také nějaký cestující úlomek a další věci.. Ostatní vyšetření absolutně v pořádku, takže nikde není důvod, aby ji neoperovali.

Prosím neřešte tady kraviny, ale řešte to, co sháním. Děkuji za pochopení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
24.7.21 17:41

@Magical-eyes

Nene, takhle to opravdu nechceme :D ono je to placené pojišťovnou, ale platí se údajně nějaký doplatek, který je jako za nadstandard. V Ově 10k, v Praze bude vyšší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
24.7.21 17:41

@mroe

:lol: :lol: :lol: ne asi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
24.7.21 17:42

@ugluk přesně, hledám tady doporučení. Ne rady co mám a nemám. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
24.7.21 17:44

@Hanney děkuji, konečně fajn a normální odpověď. Zkusím domluvit už cokoliv, je to hrozný, jak už nemůže. Není to žádná stará důchodkyně, aby už nemohla… A ani starý důchodce si tohle nezaslouží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat