Kde si ztěžovat na účet od advokáta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 16.12.17 18:53
Kde si ztěžovat na účet od advokáta?

Dostala jsem před 3 dny upomínku od advokátní kanceláře za nezaplacenou fakturu. Asi před rokem mi poslali dodatečenou fakturu, na kterou jsem obratem odpověděla, že tuto službu jsem si neobjednala a ostatní už bylo zaplaceno (Napsali, že to prověří a pak ticho). Po 10 měsících (!) mi poslali první upomínku. Opět jsem jim zopakovala, že službu jsem si neobjednala a dala si práci rekapitulovat, co vše jsme požadovali a co zaplatili. Obratem odpověděli, že můj mail posílají nadřízenému. To bylo v srpnu. Před třemi dny jsem dostala odpověď, že na službě jsem se dohodla, a jako důkaz uvedli, že jsem dostala odpověď na jednu otázku (na kterou se podle mě dá odpovědět z fleku)a
asistentka se jí 2 hodiny zabývala.
Asistentka ve skutečnosti začala připravovat podklady pro řešení, které navrhla, aniž by se mě zeptala, jestli ty podklady chceme. Podklady jsem ani nepřevzala. Jen jsem jí řekla, že toto řešení pro nás není zajímavé.

Jedná se o spor o 3000 Kč, takže nic, co by mělo položilo, ale z principu to nechci zaplatit. Navíc se uráčí odpovědět za 3 mesíce a pak mi dát 8 dní na zaplacení, nebo prý mě dají k exekuci!

Co byste dělali? Jako asi jim to zaplatím, abych se vyhla případným nákladům s exekucí, ale z pricipu se chci bránit a získat to zpátky. I za cenu rizika další investice do právníka (i převyšujících tu částku, jedu na principech a peněz mám snad dost, hrdost nedám!!!).

Děkuji za názor, pokud by byl kvalifikovaný, prosím, zdůrazněte, že jste z oboru.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

veria
Generální žvanilka 23743 příspěvků 1 inzerát 16.12.17 19:43

Mate s nimi písemnou smlouvu?

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 16.12.17 19:51

To je dobrý dotaz :) Hodně toho bylo přes e-mail, tam jsem si objednala pouze to, co jsem zapatila. To ostatní vyplynulo z další konverzace - měla jsem dotazy (mail i telefon) V e-mailu si tu další věc neobjednávám (jednalo se o to, zda zařadit do závěti něco, co navrhli dát jako věcné břemeno a hned začali ty podklady pro břemeno zpracovávat - čísla parcel jsem jim dala, mělo to být v té závěti). Já se musím zeptat partnera, jestli máme i písemnou smlouvu na tu závěť, protože on je pořádnější a už je to déle, než rok… Ráno to hned najdeme.
Já si ovecně nedala pozor, říkali, že mají notářké služby (kam patří závěti), ale pak notáře volali kdoví odkud… Teď už vím, že jsem měla přímo za notářem a byl klid. Ale tito byli blíž, tak mi to přišlo jako snadné řešení.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 19:55

@Petra Star
Podle mě se kvůli 3.000,– nemá smysl pouštět do nějakých velkých akcí se soudy atd.. Spíše kvůli ztrátě vlastního času, který lze strávit jinak. :kytka:

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 16.12.17 19:57
@veria píše:
Mate s nimi písemnou smlouvu?

Tak jen přes e-mail, nic jsem nepodepisovala. Muž tam byl se mnou.

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 16.12.17 19:59
@Mmsg píše:
@Petra Star
Podle mě se kvůli 3.000,– nemá smysl pouštět do nějakých velkých akcí se soudy atd.. Spíše kvůli ztrátě vlastního času, který lze strávit jinak. :kytka:

Ano, to máte pravdu a stím oni počítají, ale je to i jejich čas. Já jsem na principy… Prostě i v zájmu ostatních se nechci nechat oholit. Pro mě blbé 3000, ale oni takhle třeba ošidí víc lidí…

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 20:12
@Petra Star píše:
Ano, to máte pravdu a stím oni počítají, ale je to i jejich čas. Já jsem na principy… Prostě i v zájmu ostatních se nechci nechat oholit. Pro mě blbé 3000, ale oni takhle třeba ošidí víc lidí…

Já se obávám, že žádná firma na základě „konfliktu“ s jedním klietem své chování nezmění- jsme v ČR. :potlesk: Nějaké etické zásady jsou v ČR výjimka. :zed:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 16.12.17 20:18

@Petra Star řešení reklamace nemá odkladný účinek na placení. To si spousta lidí neuvědomuje. Já bych do sporu šla. Jde o princip..vychá­zela bych z kalkulace, kterou poslali - pozdější dokalkulování už není možné brát v zřetel.. a v tomhle smyslu bych s nimi komunikovala. Ale ne emailem, písemně.

JTom
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 16.12.17 20:19

Poslat doporučený dopis s dodejkou s vysvětlením, proč to nechceš zaplatit. K exekuci nemohou nic dát, protože nemají exekuční titul. Mohou podat k soudu žádost o vydání platebního rozkazu. Kdyby to udělali, je potřeba včas podat odpor. Pozor! Je na to jen 15 dní. K tomu není potřeba právník. Snad až k případně nařízenému jednání.

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 16.12.17 20:28

U koho je dluh? Smlouva muze byt uzavrena i konkludentne tedy nepisemnou formou. prisly ti faktury s vyuctovanim a ty si to neresila az ted?

veria
Generální žvanilka 23743 příspěvků 1 inzerát 16.12.17 20:48

Tak smlouva muže byt uzavřena i ustne, ale pokud na všechno ostatní existují písemné podklady… museli by vše složité dokazovat, napr svědeckými vypovedmi… nemyslím si, ze by do toho AK kvůli 3000 šla. Čekají ze se leknete a zaplatíte.
Pošlete písemne své stanovisko, ze nehodláte platit z důvodu ze tyto služby jste si neobjednala a uvidíte s čím přijdou. Exekuci dat nemůžou, musí nejdřív podat žalobu k soudu..,

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 16.12.17 21:34
@elinka90 píše:
U koho je dluh? Smlouva muze byt uzavrena i konkludentne tedy nepisemnou formou. prisly ti faktury s vyuctovanim a ty si to neresila az ted?

U advokatni kancelare. Okamzite (asi za 3 dny), kdyz mi poslali fakturu, to bylo v listopadu 2016, tak jsem jim napsala e-mail, ze jsem tu sluzbu, kterou uctujou, nepozadovala (mam to v odeslane poste). Oni se vubec neozvali, tak jsem si rekla, ze to berou na vedomi. Pak se ozvali znovu v srpnu 2017, ze nam nezpalaceny dluh. Ja jsem jim napsala, ze to za dluh nepovazuju, protoze mi neodpovedeli na moji predchozi namitku. Po vice nez trech mesicich (tedy ted) mi napsali, ze moji namitku neuznavaji a ze praci mi uctuji a ze mam 8 dni na zapalceni.
Povazuju to i z hlediska jejich servisu za naprosto sileny pristup.

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 16.12.17 23:05

Všem díky, půjdu do toho, pošlu jim písemné vyjádření (radši i oskenované mailem). Já jsem samým rozčílením zapomněla snad i přemýšlet, ale už je to zas lepší :) Děkuji za rady!

blobfish
Závislačka 4513 příspěvků 16.12.17 23:46

Napsali, že tě „dají k exekuci“? Jsou to vůbec právníci? ;)

Jestli ti poskytli služby, na kterých jste se nedomluvili, je to jejich problém, ale jestli ses jich na něco zeptala a nelíbí se ti, že na odpovědi strávili dvě hodiny práce, tak právo na tvé straně být nemusí - klienti často mají pocit, že jde o otázku, na kterou se dá odpovědět „z fleku“, ale vůbec to nemusí odpovídat realitě.

Prostoje v komunikaci každopádně vypovídají o neprofesionalitě.

sagina
Echt Kelišová 7646 příspěvků 17.12.17 06:27
@Petra Star píše:
U advokatni kancelare. Okamzite (asi za 3 dny), kdyz mi poslali fakturu, to bylo v listopadu 2016, tak jsem jim napsala e-mail, ze jsem tu sluzbu, kterou uctujou, nepozadovala (mam to v odeslane poste). Oni se vubec neozvali, tak jsem si rekla, ze to berou na vedomi.

no, zas ale v tomhle může být kámen úrazu. jestli vůbec je průkazné, že jim ten mail došel. kdyby to bylo doporučeným dopisem nebo přes datovou schránku, tak asi není co řešit. ale email může zabloudit, a pokud se vůbec neozvali, tak zas mohou trvat na tom, že jim nic nebylo doručeno a že ty ho máš v odeslané poště ještě neznamená, že oni ho mají v poště přijaté :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Že se nestydíš, ty spratku?! Žena slovenského zpěváka naložila Rytmusovi

Kluk z Petržalky? Patrika Vrbovského (41) překřtili na spratka z Petržalky. V... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >