Kde studovat dálkově učitelství pro 1. stupeň ZŠ?

Anonymní
6.7.20 19:56

Kde studovat dálkově učitelství pro 1. stupeň ZŠ?

Předem se omlouvám za anonym.
Na začátek uvedu, že nepíšu za sebe. Sama jsem učitelka prvního stupně, tak mám o daném oboru i studiu určité představy, ale od promoce už pár let uběhlo, tak hledáme aktuálnější zkušenosti.
V mém okolí se objevila osoba, která by chtěla učit na prvním stupni. Je to již vystudovaný člověk (v jiném oboru) a uvažuje, že by to chtělo změnu. Má za sebou praxi s prací s dětmi (vedoucí kroužku), má několik učitelů v rodině, tak opravdu nemá zkreslené představy, ale ví, že to je obor, co chce dělat.
Studujete nebo studoval jste někdo v posledních letech učitelství pro první stupeň? Kde?
Jaký je rozdíl mezi celoživotní a dálkovou formou studia?
Hledá školu, kde nebudou hrotit v TV limity a celkově budou mít k dálkařům „tolerantnější“ přístup. Dále preferuje školu, kde jim bude stačit praxe v místě, kde pracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9
6.7.20 20:20

Já doporučuji Liberec, ačkoli od doby, co jsem tam studovala, se tam také odehrály nějaké změny v programu. Naopak z Ústí jsem odešla právě kvůli tělocvikům, navíc mi jejich přístup připadal celkově neosobní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22727
6.7.20 21:56

Dělala jsem dálkově Liberec před 15 lety. Tělocvik byl pro dálkaře jen teoreticky, naopak hodně jsme museli dřít klavír, hudební nauku a matematiku, zejména elementární.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.20 22:24

@hanka.br. jak moc dřou klavír a zpěv? Je i další nástroj? Dá se to zvládnout, i kdyby byl začítek nástroje teď? Má za sebou 8 let hraní na nástroj, ale nic použitelného ve škole.
Nás s klavírem moc nedrtili. Měli jsme cca 60 písniček a konec. Chodila jsem rok před klavírem. Zpěv jsem udělala se slibem, že před dětmi nebudu zpívat :oops:
Matematika tam je jaká? My měli výrokovou logiku a množiny (státnice jsem dělala 10 let zpátky).

• Nahlásit
  • Citovat
22727
6.7.20 22:46
@Anonymní píše:
@hanka.br. jak moc dřou klavír a zpěv? Je i další nástroj? Dá se to zvládnout, i kdyby byl začítek nástroje teď? Má za sebou 8 let hraní na nástroj, ale nic použitelného ve škole.
Nás s klavírem moc nedrtili. Měli jsme cca 60 písniček a konec. Chodila jsem rok před klavírem. Zpěv jsem udělala se slibem, že před dětmi nebudu zpívat :oops:
Matematika tam je jaká? My měli výrokovou logiku a množiny (státnice jsem dělala 10 let zpátky).

Tenkrát brali hudební nauku, zpěv a klavír hrozně vážně - ale přestože jsem byla jsem naprostý začátečník, za cenu potu slz, a peněz nacpaných soukromé učitelce jsem to dala taky a bavilo mě to. Měli jsme dané písničky a byla povinná hra z listu. Druhý nástroj nebyl. Matematika byla elementární včetně geometrie, výroková logika též. Specializace byla daná pro všechny dálkaře stejná - SPUaCh. Nevím, jak moc se to tam změnilo, ale kolegyně státnicovala před dvěma lety a měla podobné zkušenosti. Dalo se to zvládnout, bylo to hodně učení, ale s tělocvikem a limity nás opravdu nezatěžovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.20 22:52

@hanka.br. co je specializace SPUaCh? My nic takového neměli.
Matematiku jsme měli taky, ale nějak jsem jí prošla a ani nevím jak. Horší byla čeština (mluvnice i literatura).

• Nahlásit
  • Citovat
22727
6.7.20 22:53
@Anonymní píše:
@hanka.br. co je specializace SPUaCh? My nic takového neměli.
Matematiku jsme měli taky, ale nějak jsem jí prošla a ani nevím jak. Horší byla čeština (mluvnice i literatura).

Specifické poruchy učení a chování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.20 22:55

@hanka.br. jsem si to myslela, ale kolegyně právě mají specializace jako hudebka, výtvarka, dramatická výchova, tělocvik… Tak mi to tam moc nesedělo.

• Nahlásit
  • Citovat
22727
6.7.20 22:57
@Anonymní píše:
@hanka.br. jsem si to myslela, ale kolegyně právě mají specializace jako hudebka, výtvarka, dramatická výchova, tělocvik… Tak mi to tam moc nesedělo.

My jsme na výběr neměli, ale stejně bych si bývala vybrala tohle, takže jsem byla ráda. Byla z toho státní zkouška a ta se dneska v téhle problematice dost hodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
7.7.20 06:18

My jsme si v Liberci mohli před pár lety specializaci vybrat (spuch, hv, tv, VV, aj), nebyla určená. Na klavír jsem začala chodit až během studia a stačilo to :-)
Celkově to zpětně hodnotím za spíše pohodové studium. Státnicovala jsem také před těmi dvěmi, možná už třemi lety :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 09:28

@Payiinka jak bys hodnotila češtinu? Jak probíhala výtvarka? Přednášky byly který den?
Teď váha mezi Brnem a Libercem. Brno mívalo přednášky v pátek, což by se špatně kombinovalo s prací (bude u toho už učit).

• Nahlásit
  • Citovat
9
7.7.20 09:57

Čeština se dělila na literaturu a mluvnici. Oboje bylo v pohodě, hlavně učení teorie, něco málo pak i aplikovat v praxi. Přednášky byly v pátek (většinou nejdřív od 14 hodin) i v sobotu.
A ta výtvarka také hlavně jako poslech teorie. Párkrát jsme sice měli za úkol něco udělat, ale většinou stačila seminárka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22727
7.7.20 10:02
@Anonymní píše:
@Payiinka jak bys hodnotila češtinu? Jak probíhala výtvarka? Přednášky byly který den?
Teď váha mezi Brnem a Libercem. Brno mívalo přednášky v pátek, což by se špatně kombinovalo s prací (bude u toho už učit).
Čeština mi přišla v pohodě, ale já jsem ji studovala už dříve jako samostatný obor. Malovat jsme museli, byl tam i nějaký týdenní kurz (plus týdenní kurz lyže, kola a pádla). Školu jsme měli každou sobotu, pátky ne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 10:08

Studoval nekdo v Ostrave prvostupnarstvi? Test u prijmacek byl zvladnuty, ale pro velky pocet uchazecu doslo k neprijeti :sob:.
Ma cenu podavat odvolani?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.7.20 11:37

@hanka.br. s týdenními kurzy počítá. My měli 3 (turistický, lyžařský a pak vlastivěda s prirodovedou).
On má jinou VŠ. Teď by šlo o naprostou změnu oboru.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama