Kde v Brně na kolonoskopii s uspáním?

1
27.5.20 11:23

Kde v Brně na kolonoskopii s uspáním?

Dobrý den, píši sem na diskuzi už jen tak ze zoufalosti a z nedostatku informací ohledně tohoto tématu na internetu.

Byl jsem odeslán na kolonoskopii a upřímně řečeno, po pročtení různých fór a diskuzí, kde jsem našel převážně špatné zkušenosti, z ní mám poměrně strach. Nejraději bych o vyšetření ani nevěděl a prospal ho.
Nevíte tedy někdo o nějakém ústavu, či zdravotnickém zařízení v Brně, kde je toto možné, bez nějakého většího přemlouvání doktorů? Vím, že existuje analgosedace, což je ale pouze útlum a pacient je při vědomi.

Jsem poměrně mladý (23) a tak nějak jsem doufal, že před 50 se tomuto vyvaruji, ale osud tomu přál jinak a na hrdinské činy není čas. :D

Za každou radu budu rád a nejspíš se vám nepodaří mě přesvědčit, abych vyšetření absolvoval bez uspání. :think:

Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25765
27.5.20 11:47
@Honeš píše:
Dobrý den, píši sem na diskuzi už jen tak ze zoufalosti a z nedostatku informací ohledně tohoto tématu na internetu.

Byl jsem odeslán na kolonoskopii a upřímně řečeno, po pročtení různých fór a diskuzí, kde jsem našel převážně špatné zkušenosti, z ní mám poměrně strach. Nejraději bych o vyšetření ani nevěděl a prospal ho.
Nevíte tedy někdo o nějakém ústavu, či zdravotnickém zařízení v Brně, kde je toto možné, bez nějakého většího přemlouvání doktorů? Vím, že existuje analgosedace, což je ale pouze útlum a pacient je při vědomi.

Jsem poměrně mladý (23) a tak nějak jsem doufal, že před 50 se tomuto vyvaruji, ale osud tomu přál jinak a na hrdinské činy není čas. :D

Za každou radu budu rád a nejspíš se vám nepodaří mě přesvědčit, abych vyšetření absolvoval bez uspání. :think:

Moc děkuji.

Buď rád, že nerodíš :roll: Není to nic, co bys nepřežil. Dostaneš oblbovák a je to. Lepší jedno nepříjemné vyšetření než opravdu zlá nemoc. To je pak těch nepříjemností kupa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14796
27.5.20 12:08

@Russet @Honeš proč by měl v dnešní době trpět, když nemusí. Radu nemám, nejsem z Brna. Ale mamka byla u nás v nemocnici před pár lety, řekla to zrovna lékaři, který ji tam odeslal, že jedině s uspáním. Akorát budeš muset mít předoperační vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1255
27.5.20 12:57

Já bych obvolala špitály a poptala se, to budeš mít nejjistější. Já bych to taky nedala a to nejsem nějak rozmazlená. Takže zavolat a domluvit se, nic jinýho ti nezbývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5240
27.5.20 13:34
@Russet píše:
Buď rád, že nerodíš :roll: Není to nic, co bys nepřežil. Dostaneš oblbovák a je to. Lepší jedno nepříjemné vyšetření než opravdu zlá nemoc. To je pak těch nepříjemností kupa.

To jsou typické trapné kecy, že jo. Já jsem třeba porodila 4× a kolonoskopie byla pro mě osobně mnohem horší, doktorka, co mi ji prováděla při vědomí tak to nazvala středověkou mučírnou a zákrok ukončila předčasně a od té doby chodím jen v celkové anestezii. Nestydím se za to. Mám atypicky vinuté střevo a rozsáhlé srůsty v břiše po četných zánětech a horší bolest jsem nepoznala. Pro zakladatele - obvolej nemocnice. Pokud by v Brně nevyhověli, ve Znojmě to jde. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
27.5.20 13:39

Nemocnice Milosrdných bratří - na doporučení odesílajícího lékaře, v analgosedaci, bez poplatku (tedy před 3 lety), za přítomnosti lékařky a sestřičky z ARO. Provádí se brzy ráno. Zkuste tam zavolat a zjistit si aktuální podmínky

Příspěvek upraven 27.05.20 v 13:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 13:40

Ahoj, soucítím s Tebou, toto vyšetření jsem absolvovala loni, také jsem se bála po čtení zkušeností na netu…ale musím říct, že po vyšetření přišla velká úleva a jsem ráda, že jsem to absolvovala a můžu být na sebe hrdá, že jsem to zvládla.
Doporučuji Nemocnici Milosrdných bratří na Polní, šla jsem tam se žádankou a sestřička jak mě viděla, že jsem vyklepaná, tak řekla, že mě „zařadí“ k panu primáři, že ten je hodný. Všechno proběhlo v pohodě, nejhorší na tom ve finále byla jen ta „příprava před“, protože jsem ještě před výkonem musela být dopoledne v práci, takže to bylo nepříjemné chodit častěji na záchod, ale jinak samotné vyšetření ok, sestřička mě hladila po ruce, bavili jsme se o zvířatech, rychle to uteklo. Po vyšetření se mi pak chvíli motala hlava, tak jsem si musela lehnout ještě v čekárně a koupila si colu, ale rychle to přešlo. Myslím, že zvládnout se to dá a nechat se kvůli tomu uspat je asi zbytečné. Držím palce, ať vše zvládneš!
Oml. se za anonym, ale nechci tu řešit veřejně zdravotní stav.

• Nahlásit
  • Citovat
25765
27.5.20 14:12
@stinga píše:
@Russet @Honeš proč by měl v dnešní době trpět, když nemusí. Radu nemám, nejsem z Brna. Ale mamka byla u nás v nemocnici před pár lety, řekla to zrovna lékaři, který ji tam odeslal, že jedině s uspáním. Akorát budeš muset mít předoperační vyšetření.

Pár příbuzných na tom vzhledem k věku bylo, i den vrstevník a o tortuře nikdo nemluvil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
27.5.20 20:05

V Surgal clinic dělají kolonoskopii i v celkové narkóze. Zjišťovala jsem to, protože se tam taky letos chystám. Ano kolonoskopie může být v pohodě, ale taky nemusí. Znám lidi, co o vyšetření ani nevěděli a znám lidi (včetně mě), kterým i přes injekci, musela být kolonoskopie předčasně ukončena kvůli bolestivosti. Nechápu, proč se takovým lidem nevěří a pořád jim někdo (včetně doktorů) vykládá, že se to dá vydržet. Nedá…prostě nedá… někdo to prostě tak má:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14796
27.5.20 20:51
@Russet píše:
Pár příbuzných na tom vzhledem k věku bylo, i den vrstevník a o tortuře nikdo nemluvil.

tak moje babička při tom tak řvala bolestí, že to nemohli ani dokončit, a to je ještě z generace tvrdých žen, které hodně vydrží a zkousnou,
proto mamka šla zrovna pod narkózou
u zubaře si také necháváme píchnout injekci, kdo chce trpět, ať trpí, ale není to v dnešní době už nutné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama