Kde všude musím přiznat alimenty

42
9.6.21 12:03

Kde všude musím přiznat alimenty

Ahoj holky. Jsme domluvené s otcem od malé, že od června 2021 bude platit alimenty.
Zajímá mě, kde všude to musím nahlásit? Jestli vůbec.
Rodičák se nedaní, tedy příští rok nebudu daňovém přiznání podávat, ale zajímá mě, jak je to s alimenty. Vůbec se v tomto nevyznám.
Otec totiž malé mi řekl, že to musím přiznat, protože je voják a že to musel nahlásit na nějaké bezpečností cosi… a ze bych to měla přiznat.
Děkuji za vaše odpovědi a pardon za hloupý dotaz :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5380
9.6.21 12:05

Tak podle mě přiznat bys to musela kdyby brala nějaké přísvěvky na bydlení, hmoutná nouze apod… bere se to jako příjem… ale jinak nevím kde bys měla přiznávat. Ale možná bude někdo další chytřejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7769
9.6.21 12:08

@LadySigr ne, alimenty se fakt nedanej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11440
9.6.21 12:08

To se nedani.
Nikdy me podobna myslenka teda ani nenapadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.6.21 12:15

@Veru1987 přídavky na bydlení ani hmotnou nouzi nemám. Pouze přídavek na dítě. A musím to někde na úřadě hlasit? Asi ne, ze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.6.21 12:16

@Lucie_Sx no mne by to taky nenapadlo, ale jelikož mi to podal tak, ze to musím přiznat všude mozne, tak jsem prave začala nad tím dost přemýšlet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148

Alimenty se nedani. Je to sice příjem, ale do daňového přiznání se nepíše. Otec malé jako voják potřebuje prověrky bezpečnosti- musí hlásit příjmy a větší, nebo pravidelné výdaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42

@Tarjei a musím to někde nahlásit, třeba na up?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25634
9.6.21 12:22

@LadySigr kvůli čemu?
Já nepíšu alimenty nikam, protože neberu žádné dávky ani nic kam by to bylo potřeba. Kdysi jsem je udávala při žádosti o přídavky na děti. Ale ty už dlouho neberu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
9.6.21 12:28
@LadySigr píše:
@Tarjei a musím to někde nahlásit, třeba na up?

Pouze až budeš znovu žádat o přídavky na dítě, tak to zahrneš do příjmů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
9.6.21 12:30
@LadySigr píše:
@Veru1987 přídavky na bydlení ani hmotnou nouzi nemám. Pouze přídavek na dítě. A musím to někde na úřadě hlasit? Asi ne, ze.

tak jak budeš žádat o přidávky na dítě tak tam je uvedeš. Je to příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4905
9.6.21 12:53

ON to myslel asi tak, že hradí ofiko aloše, tak kdybys do budoucna třeba brala nějakou hm. nouzi a podobné soc. dávky (chraň bůh, že), tak abys to nezamlčela..¨
jinak tento „příjem“ se fakt nedaní, jde o peníze pro dítě, klidně je pro něj spotřebuj, nebo mu je spoř (to bych asi dělala já, ale v téhle době brutus inflace, co nadchází, se to taky extra nevyplatí, leda podílové fondy nebo investování skrz banku s řízeným rizikem)
vůbec nestresuj, tě nějak dohuškal, voják jeden.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15682
9.6.21 13:15

Já je uvádím jen jako příjem u úřadů. Při žádosti o přídavek na děti a psal se do žádosti o porodné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.6.21 15:42

@Lucy75 děkuji za vysvetleni :) žádné takové příspěvky neberu, jenom na dítě. Takze až pujdu na up, tak to tam reknu.
Ja prave na nej koukala, jak kdyby spadnul z višně a rikal to silene vážně :D ještě jako, ze on je hodnej, ze mě na to upozornil, abych neměla nějaký problémy do budoucna :D
Finančně na tom nejsme špatně, takze bych zatím rada malé setrila z těch alimentu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6433
11.6.21 08:24
@LadySigr píše:
Ahoj holky. Jsme domluvené s otcem od malé, že od června 2021 bude platit alimenty.
Zajímá mě, kde všude to musím nahlásit? Jestli vůbec.
Rodičák se nedaní, tedy příští rok nebudu daňovém přiznání podávat, ale zajímá mě, jak je to s alimenty. Vůbec se v tomto nevyznám.
Otec totiž malé mi řekl, že to musím přiznat, protože je voják a že to musel nahlásit na nějaké bezpečností cosi… a ze bych to měla přiznat.
Děkuji za vaše odpovědi a pardon za hloupý dotaz :D

Alimenty se rozhodl zacit platit az ted nebo jak tomu mam rozumet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat