Kde všude se hlásit před začátkem rodičovské dovolené?

79
14.9.11 12:13

Kde všude se hlásit před začátkem rodičovské dovolené?

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, kde všude se musím hlásit, abych měla přiznanou 3letou rodičovskou dovolenou? Už mě upozornil zaměstnavatel, že ho musím písemně požádat, známá mi říkala,že musím žádat i na sociálce,tak nevím,po kterých čertech mám ještě běhat :cert: . Myslela jsem, že se nahlašuje jen pokud chci delší nebo kratší rodičovskou?!Termín mám 30.9.2011. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

36560
14.9.11 12:16

Před začátkem tedy nevím, max. v zaměstnání, ostatní až po porodu - zdravotní pojišťovna, na sociálku půjdeš zažádat… :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19472
14.9.11 12:22

Ty nemas narok na PPM a MD v praci? Pokud mas, tak nehlasis nic, jen nastup na MD(od gynekologa dostanes papir, ten vyplnis, das zamestnavateli a budes doufat, ze ho vcas a se vsemi nalezitostmi odesle na prislusnou socialku, aby ti pak chodila PPM).
Az ti bude koncit MD, pozadas zamestnavatele pisemne o RD(a predtim jeste event o cerpani dovolene - musi navazovat MD, pak cerpani dovolene a pak RD)
O RP v trilete variante se myslim zada do 9 mesicu ditete/ale nejak se to meni casteji nez stiham registrovat, takze tohle neni stopro)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2451
14.9.11 12:29
přesně tak a pokud můžu ještě doporučit,tak na úřadě práce si vyběhej ten RP ještě před skončením MD,aby jsi nebyla bez peněz,krásně to pak navazuje :palec: čerpat dovolenou(proplacení) a pobírat RP můžeš zároveň :palec:
mroe píše:
Ty nemas narok na PPM a MD v praci? Pokud mas, tak nehlasis nic, jen nastup na MD(od gynekologa dostanes papir, ten vyplnis, das zamestnavateli a budes doufat, ze ho vcas a se vsemi nalezitostmi odesle na prislusnou socialku, aby ti pak chodila PPM).
Az ti bude koncit MD, pozadas zamestnavatele pisemne o RD(a predtim jeste event o cerpani dovolene - musi navazovat MD, pak cerpani dovolene a pak RD)
O RP v trilete variante se myslim zada do 9 mesicu ditete/ale nejak se to meni casteji nez stiham registrovat, takze tohle neni stopro)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
14.9.11 17:48

Dr. ti dá žádost o mateřskou, tu dáš zaměstnavateli vyplnit (mě ji potom vrátili a já si ji odnesla na sociálku). O RP můžeš žádat 60 dní před skončením mateřské na sociálce. Zaměstnavateli oznámíš, že jdeš na MD a následně pak vyplníš žádost nebo pošleš o RD. Nikde jinde se hlásit nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
15.9.11 10:08

Děkuju moc za rady, asi jsem to pochopila, jenom jsem musela napřed rozluštit ty zkratky :-D.Pro mě jsou úřady horší než zubař :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama