Kde vzít energii a zhubnout a překonat psychické přejídání?

Anonymní
5.12.19 17:22

kde vzít energii a zhubnout a překonat psychické přejídání..

Dobrý den,

chci se poradit a asi i vypovídat..

Před těhotenstvím jsem přibrala asi 6 kg (stres, umrtí rodiče, smutek..). předtím jsme měla 62, před těhu tedy 68 kg Bohužel jsem typ, který tyto věci řeší jídlem, pocit prázdnoty, nuda, unava..vždy sáhnu po jídle..do té doby jsme měla 62 kg při 171 cm (předtím jsme se 2 roky držela na 58kg..v těhu se mi zplašily chutě, byla jsem 4m doma na rizikovém a upřímně, dopřávala jsem si, ty chutě a vlčí hlad a nemožnost pohybu, udělaly své..ručička na konci těhotenství ukázala neuvěřitelných 94 kg! přibrala jsem 26 kg! :zed:

Narodila se nám dcerka, která nespala, budila se co hodinu a jen plakala, já poporodní blues, špatná životospráva, nedostatek spánku, nepila sjme kafe, ale abych udržela oči otevřené, jedla jsme sladké..a přibrala zpátky 4 kg, co jsme nechala v porodnici..

na konec asi po roce a půl se ručička ukázala na 77 kg, začala jsme s dcerou chodit často ven, různé aktivity, ona pak asi ve 2 a čtvrt letech začala i spát skoro celou noc a ručička ukázala 70, jenže pak jsme nastoupila do práce, práce v gastronomii, je to dřina, dělám tam vše..tahám těžké věci, jsme na myčce i na servisu (ve stejnou dobu..) dcera zas špatně spí, manžel neni skoro nikdy doma, v práci máme oběd v půl 11! myslela sjme jak tam zhubnu, že fakt lítám jak hadr na koštěti, ale chyba, mám zase 5 kg nahoře, ty brzké obědy mě zabíjí, po práci končím v půl 3 letím do školky, pak na kroužek s dcerou, domu se většinou 3× v týdnu dostávam až večer a prostě už hlady šilhám a večeřím dost :(

jsme fakt znavená, mám zas špatnou životosprávu a zas kynu..a už nevim co s tím, zkoušela sjme cvičit, ale nemám energii, dcera usíná až kolem půl 10, dřív ani tuk (usne ve školce) a já tak pozdě už nemůžu, přes den mě nenechá..navíc mě ted už 3m chytly záda, táhne mě jeden sval, chtělo by to fyzioterapii, ale nemám hlídání (žijeme v zahraničí a nikoho tu nemám), muž chodí pozdě večer domů..

navíc ta izolace tady, prostě často jim z takové té depky a nudy taky, je to takový zařarovaný kruh a nevim jak z něj ven, jak upravit s tímto oběděm v půl 11 jídelníček, nejíst tam, umřu hlady, pak už není kdy..snažím se dávat menší porce, ale i tak mě to dožene, kolem 3 už mám zas hlad..snažím se dělat si svařiny ovoce a zelenina, ale i tak, večer mám pocit hroznýho hladu a doháním to.. :zed: nevim kde vzít energii na cvičení, přes léto člověk aspon ohl dělat delšé procházky, kolo..ted max bazen, ale i tak, s 5 letou to neni ono, vesměs chce se mno ublbnout, takže si stejně moc nezaplavu a neni to cvičení, že..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2249
5.12.19 17:36

Pětiletá dcera se mnou zvládla na kole přes 30 km (já běžela). Neříkám, že je nutné, aby každý hned běhal maratony, ale zrovna v kombinaci, kdy máš jenom jedno dítě a tohohle věku, toho jde vymyslet opravdu hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
5.12.19 17:37

Máš to těžký ale upřímně já jsem zhubla za 5mesicu 15kg, měla jsem sestavený jídelníček na míru a byl přizpůsobeny mému času a tomu jak mi to vyhovuje… Jedla jsem 3× za den, ono nezáleží na tom kolikrát za den se najíst ale co jis a kolik jíš.. a samozřejmě jíst z nudy je blbost ale věř že když budeš mít takto vyváženou stravu a trochu té vůle tak to dolů půjde.. a taky pozor na to když se vážíš, každý si myslí že když se zváží a má víc kg ale ty si nemusela přibrat tuky ale svaly, jestli děláš co děláš, bylo by to pochopitelne… A dodrzuj pitný režim snaž se vypít co nejvíc vody.. ty kg nahoře můžou znamenat i zadržování vody.
Když jíš a už máš opravdu hlad je to špatně, tělo si dělá zásoby protože se bojí kdy zase dostane najíst… Takto to funguje, je to jednoduche.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16393
5.12.19 19:09

No nejdřív potřebuješ srovnat psychiku - klidně i v psyhoterapii.

Teprve pak se pouštět do změny životního stylu, protože jinak se chytneš do depresivního kolečka - dieta, selhání, přejídání, dieta, selhání přejídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6532
5.12.19 20:32

@Týnka 96 s dovolením se přidám s dotazem, kdo ti sestavil jídelníček?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
6.12.19 09:24

@mischelinka fitness trenér 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu