Kde vzít peníze na všechny potřeby?

Anonymní
12.3.17 14:00

Kde vzít peníze na všechny potřeby?

Ahoj všem, chtěla bych radu/názor nebo tip jak to vše finančně zvládat. Za měsíc bych měla nastoupit do práce, konci mi rodicak a syn by měl jít do školky. Jenže je polovina roku, Praha a tady děti v polovině roku neberou, takže nejdřív až od září - snad se dostaneme! Jsem rozvedená, ex platí alimenty a víc ani ťuk. Jenže já jsem nucena mu najít soukromou školku, protože naši pracují a tchánovci taky a kam s ním, že jo. Do práce musím, jinak přijdu o misto. Tatinek nefunguje a finančně se na tom podílet nechce. Jenže ty ceny 8o já vydělám 14tis a to je pomalu to školkovne, plus byt 5000 a kde je jídlo..Já vím, že jídlo už nebude taková pálka jako když jsme teď doma ale stejně :roll: byl ste někdo v podobné situaci, jak jste to řešili,popr.kam s dítětem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11610
12.3.17 14:08

Mě se tenkrát povedlo do „školky“ kterou si zařídila doma. Ze začátku jsem musela vařit dceři jídlo, pak měla paní dovoz jídla a nebo vařila. Zkusila bych se poohlédnout po něčem podobném.

Vyšlo mě to cca na 6tis. Paní měla u sebe v rodinném domku několik dětí plus ty svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
12.3.17 14:21

Nejvetsi problem vidim v tom, ze v Praze vydelas 14000 Kc.
Pak nechapu, proc sis rodicak nerozdelila tak, aby ti vysel s nastupem do skolky..
Ja kdyz bojovala s hlidani, tak jsem si nasla praci v herne, jen nocni dvanactky, tyden prace, tyden volno.
Sedmdesat na hodinu plus dyska.
Za ctrnact tisic bych nevylezla z postele, ne tak z toho jeste platit soukromou skolku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
12.3.17 14:22

I v Praze se dá sehnat pod cca 8000, ale možná, že to nebudeš mít před barákem, ale přes půl Prahy. zkus hledat, držím aplce, ať něco rozumnýho najdeš :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
12.3.17 14:23

Vim ze treba u nas „provozuje“ skolku evang. cirkev, pro lidi, kteri nemaji penize na beznou..verici nejsem, ale zaujalo me to.. treba by neco takoveho bylo i u vas. Jinak holt soukroma a podat k soudu navrh na zvyseni vyzivneho v souvislosti s prechodne zvysenymi naklady. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17703
12.3.17 14:27

Domluvit se s někým a hlídat si děti navzájem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21863
12.3.17 14:30

Asi by bylo lepší kdybys to řešila už dřív, měsíc před nástupem do práce je poněkud pozdě. Nemáš nic nasetreno z čeho bys platila školku kde ti dítě vezmou i v průběhu roku? Jak bydlíš, co příspěvek na bydlení? Přídavek na dítě?

Já mám dítě v březnu, ale neměla jsem se kam vracet, takže jsem od jeho tři let do září a nástupu do školky byla na pojišťovně jako pečující o dítě, k tomu jsem měla 2X týdně brigádu, hlídala babička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17703
12.3.17 14:30

První odkaz co na mě vykoukl http://www.minimisa.cz/cenik/ takže najít se asi dá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17703
12.3.17 14:31

Hmmm tady ještě levnější http://www.skolkamanasek.wbs.cz/Cenik-.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 14:32
@VitaminC píše:
Nejvetsi problem vidim v tom, ze v Praze vydelas 14000 Kc.
Pak nechapu, proc sis rodicak nerozdelila tak, aby ti vysel s nastupem do skolky..
Ja kdyz bojovala s hlidani, tak jsem si nasla praci v herne, jen nocni dvanactky, tyden prace, tyden volno.
Sedmdesat na hodinu plus dyska.
Za ctrnact tisic bych nevylezla z postele, ne tak z toho jeste platit soukromou skolku.

Ale v práci drží místo jen do tří let věku dítěte, co je teď takže do září být doma nemůžu. A jak si to dělala s dítětem když si měla noční? Tos ho brala s sebou?

• Nahlásit
  • Citovat
1112
12.3.17 14:37
@Anonymní píše:
Ale v práci drží místo jen do tří let věku dítěte, co je teď takže do září být doma nemůžu. A jak si to dělala s dítětem když si měla noční? Tos ho brala s sebou?

Do jaké práce se vracíš? Neumím si představit na jakou noční službu bych si vzala dítě sebou.
Ale vím o zaměstnavateli v Praze, který má nonstop školku, tak pokud bys měla předpoklady u něj pracovat, mohla bys to řešit takto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
12.3.17 14:37
@Anonymní píše:

Takovou praci at si strci za klobouk.

Ja jsem tam nakonec nenastoupila, sehnala jsem statni skolku.
Ale kdybych nastoupila, tak mam mamku a segru a tetu a kamaradky, ktere jsou v noci doma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 14:39
@andelka83 píše:
Asi by bylo lepší kdybys to řešila už dřív, měsíc před nástupem do práce je poněkud pozdě. Nemáš nic nasetreno z čeho bys platila školku kde ti dítě vezmou i v průběhu roku? Jak bydlíš, co příspěvek na bydlení? Přídavek na dítě?Já mám dítě v březnu, ale neměla jsem se kam vracet, takže jsem od jeho tři let do září a nástupu do školky byla na pojišťovně jako pečující o dítě, k tomu jsem měla 2X týdně brigádu, hlídala babička.

Tak ja už to řeším dlouho, ale zatím mi fakt vychází jen ta soukromá školka, bohužel. Mám pár tisícovek, kdyby se rozbila pračka nebo tak, ale jinak nemám..Beru 500 přídavky a bydlím ve své garsonce, takže příspěvek na bydlení nedostanu a střechu nad hlavou prodat nehodlám to opravdu ne.. budu muset promluvit se zaměstnavatelem, jak to i vyřešit časově, vodění a vyzvedávání dítěte že skolky, protože ty levnější jsou z ruky. Je to takový na prd no :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.3.17 14:45
@VitaminC píše:
Takovou praci at si strci za klobouk.Ja jsem tam nakonec nenastoupila, sehnala jsem statni skolku.
Ale kdybych nastoupila, tak mam mamku a segru a tetu a kamaradky, ktere jsou v noci doma :)

Tak to si měla fajne, já mám rodinu mimo by prahu a strkat na noc dítě kamosce asi nejak pravidelně nechci..Přece jen každý má svých starostí dost..

• Nahlásit
  • Citovat
21863
12.3.17 14:45
@Anonymní píše:
Tak ja už to řeším dlouho, ale zatím mi fakt vychází jen ta soukromá školka, bohužel. Mám pár tisícovek, kdyby se rozbila pračka nebo tak, ale jinak nemám..Beru 500 přídavky a bydlím ve své garsonce, takže příspěvek na bydlení nedostanu a střechu nad hlavou prodat nehodlám to opravdu ne.. budu muset promluvit se zaměstnavatelem, jak to i vyřešit časově, vodění a vyzvedávání dítěte že skolky, protože ty levnější jsou z ruky. Je to takový na prd no :(

To chápu. Na byt ve vlastnictví se příspěvek dává, ale asi máš nízké poplatky a prijmove to nevyjde co?
Co neplacené volno? Ale spíš bych zkusila zajistit tu školku, dětskou skupinu a do práce nastoupit.
Ohledně mzdy..Já beru podobně, plus alimenty a státní školka a dá se to. Část skolkovneho ti pak vrátí v daních, plus si v zaměstnání uplatnis bonus na dítě a bude zas víc.
Já naštěstí mám rezervu slušnou, protože vybouchnout může cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama