Kde vzít zpěvník na kytaru s akordy

2146
12.11.20 23:07

Kde vzit zpevnik na kytaru s akordy

Ahoj. V podstate nevim jak napsat na co se chci vlastne zeptat. Muj zacal hrat na kytaru, uci se akordy jako samouk. Nemame tiskarnu, ale spis bych pro nej chtela neco jako zpevnik (takovou knizku) kde jsou ceske pisnicky i s akordy. Vylozene noty tam byt nemusi. Kde se to da koupit? :think: umi zahrat uz par akordu, dalsi se uci ale brnka porad to same dokola a pisnicka z toho neni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24273
12.11.20 23:10

Já jsem coby dítě hrávala z Já písnička. Ona většina zpěvníků s písničkami obsahuje i akordy, tak jen vyrazit do knihkupectví až to bude možné a vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
12.11.20 23:12

Můj muž má pro tyto účely sérii Já písnička. Vzadu jsou i tempa a postavení prstů na akordy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
12.11.20 23:14

Tak v době internetu bych se nebala, že není zdroj pro učení akordů. Ja jsem se ucila z Ja písničky, ale hlavně prorot, ze tam byly jakž takž hratelné písničky. Dneska bych se fakt zaměřila na internet. Ale, i když nechci bejt nezdvořilá, i pro tohle je třeba jakýsi jemnocit. Pokud partner sám od sebe neví, jak se učit, tak asi nic nez soukromý učitel nepomůže. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
13.11.20 00:13

Pokud umí aspoň trochu anglicky, doporučuji aplikaci yousician. Je dobrá k naučení základů, sice jsou tam jen anglické skladby, ale funguje skvěle k osvojení techniky hry. Pokud nemá ani základ hudebního vzdělání, tak mu sebelepší zpěvník bude k ničemu. Jinak v aplikaci lze cvičit zdarma, půl hodinu denně, nebo lze koupil neomezený přístup na rok za cca 2 tisíce (když počkáte na Black Friday, tak dost možná bude i nějaká větší sleva).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28360
13.11.20 00:21

@Renca8
Jestli umí D A G D zahrát, je z toho Bláznova ukolébavka. Já písnička knihy jsou dobrý základ.

Příspěvek upraven 13.11.20 v 04:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8530
13.11.20 00:25

Mrkni na eshopy s hudebnimi nastroji.
Ale dneska uz muzikanti hraji z tabletu. Zpevniky jsou na ustupu :(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32237
13.11.20 06:53
@Lucie_Sx píše:
Mrkni na eshopy s hudebnimi nastroji.
Ale dneska uz muzikanti hraji z tabletu. Zpevniky jsou na ustupu :(.

Prosím Tě, na kterém koncertě jsi to viděla :lol: :mrgreen: Tablet dráždí oči, při osvětlení se leskne. Muzikant by byl brzy unaven, bolela by ho hlava :nevim:

Souhlas, máme 3 zpevniky Já Písnička. Děti, které mi hrají na jiný hudební nástroj, podle tabulek zkouší akordy :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
13.11.20 07:31

Na kytaru jsem hravala a hraje dost mych kamaradu. Nikdo teda bezne z tabletu, jak tu zaznelo. Jen kdyz nekdo ma fakt pisnicku na prani, kterou nemaji, neznaji, tak si na mobilu najdou text s akordy, to je fakt. Strasne moc pisnicek ale maji proste vytisklych z netu a dane do velke slozky, pripadne zpevniky - Ja pisnicka, Jelena,…dela se toho spoustu, mrkni na net. V dnesni dobe objednas temer vse, zalezi, co chce hrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22801
13.11.20 09:06

Ja písnička je nejlepší. Akordy jsou tam i zobrazené.
Dcera dostane dvě na Vánoce. Jednu doma máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
13.11.20 09:08

Řadu „Já písnička“ nebrat, obsahuje hodně chyb v textech, akordech i rytmech. Ano, taky jsem hrála podle ní a písničky často nesedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44861
13.11.20 10:07

https://www.ultimate-guitar.com/

Zrovna včera sem se tam zaregistrovala, aby mi poté sdělila drahá polovička, že udělal to samý před 14 dny :mrgreen:

Jsou tam i český.

Já, písnička nesnáším, nemám ráda pečbuřty, a nic moc jinýho tam není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
671
13.11.20 12:02

Já využívám internet - zadám do vyhledávače např. Amazonka s akordy a ono vyjede několik stránek, které se dají využít. Dokonce některé stránky dokážou písničku transponovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
13.11.20 12:37

Dekuji vsem za rady, podivam se na Ja pisnicka to je asi prave to co hledam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32237
13.11.20 12:44
@Renca8 píše:
Dekuji vsem za rady, podivam se na Ja pisnicka to je asi prave to co hledam

Pro samouky a na zpívání u táboráku úplně, je tam hodně písniček, který zná a může zpívat skoro každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama