Kde zaměstnají těhotnou ženu?

4
21.3.20 09:45

Kde zaměstnají těhotnou ženu

Dobrý den všem, ocitla jsem se v krásné, ale zároveň nemilé situaci. O miminko jsme se snažili skoro rok a povedlo se :dance: To je ta lepší část :D A teď ta horší. Jsem zrovna na úřadu práce, protože měním zaměstnání, ale bohužel se to nepodařilo tak, aby mi to na sebe navázalo. Nastoupit do nové práce mám 1.4. Samozřejmě jim to řeknu hned v úterý, kdy s nimi budu mluvit. Máte nějaké tipy, kde by mě případně vzali, kdyby mě tady odmítli? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9277
21.3.20 09:52

Kamarádka takhle překecala zaměstnavatele, ať jí dají smluvu na dobu určitou. Vznikl jí nárok na mateřskou a svoji práci si udělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
21.3.20 09:56

@Sany80s Já má dostat smlouvu na rok, ale o to mi nejde, jde mi o to, kdyby mi řekli, že mě nevezmou, tak jestli má někdo zkušenosti, kam berou i těhotný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74196
21.3.20 10:01

@Misha1984 No a proc jim to chces hned rikat, ono se jedna o práci tehotne zakazanou?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9277
21.3.20 10:03
@Misha1984 píše:
@Sany80s Já má dostat smlouvu na rok, ale o to mi nejde, jde mi o to, kdyby mi řekli, že mě nevezmou, tak jestli má někdo zkušenosti, kam berou i těhotný.

Nic takového se obecně říct nedá. Firma, kde by brali ochotně i těhotné, prostě neexistuje.

Příspěvek upraven 21.03.20 v 10:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6000
21.3.20 10:05

Možná někam za kasu, což bych teď moc neriskovala. Záleží co umíš a kolik se na to místo hlásí lidí, pokud by si umela neco kde je nedostatek lidi, tak by te mozna vzali. Za sebe můžu říct, že být zamestnavatel tak se na tebe vyprdnu. Kolik času a energie stojí zaručení nového zaměstnance a když vím, že mě za chvíli odejde, nebo může jít kdykoliv na rizikový. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14627
21.3.20 10:17

Představ si, že jsi zaměstnavatel… A pak si na ten svůj dotaz odpověz sama. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6436
21.3.20 10:19

No tak to je dost blbé načasování, škoda že jste snažení nepřerušili do doby, než budeš mít v nové práci aspoň po zkušebce. Děláš něco, po čem je na trhu poptávka, co jen tak někdo neumí a šlo by to případně pak dělat i z domova? To by o tebe ten nový zaměstnavatel musel hodně moc stát, abyste se domluvili aspoň na dobu určitou. Jinak se obávám, že budeš muset počítat maximálně s nějakými krátkodobými brigádami a i tam asi málokdo půjde do rizika, že mu ze dne na den zůstaneš doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6584
21.3.20 10:51

Já bych se rozhodla podle toho, o jak náročnou pozici jde, pokud je to něco co může dělat skoro každý bez velkého zaučování, tak bych o těhotenství pomlčela, jste na začátku a bohužel není jisté jestli se těhotenství udrží. Pokud je to pozice, kde je potřeba nějaké větší vzdělání, dlouhé zaučení tak bych asi o těhotenství řekla. Jinak po tom, jak se někteří zaměstnavatelé chovají bych vůbec neměla špatné svědomí o těhotenství minimálně přes zkušební dobu pomlčet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2782
21.3.20 10:52

Obavam se, ze ted nic moc nenajdes, spis vubec nic. Maximalne nekam na pokladnu :nevim: Ale spis pocitej jen tak s brigadama a bez naroku na materskou pak az s narozenim ditete nastup na rodicak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6000
21.3.20 10:56

No, třeba u manžela v práci teď co jsou všichni ve zkusebce tak poletí jestli bude dál nouzový stav. Takže bych se ani nedivila kdyby tě nevzali těhotná, netehotna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Micky174
22.3.20 13:06

@Misha1984

Ja myslim ze kdyz budes uprimna ze ti treba vyhovi s dobou urcitou nebo mozna na zkusebku. Tak aspon ty 3 mesice. Nastoupit tehotna a nerict, urcite se te zbavi… jako znam lidi co nastoupili na den a pak hned neschopenka. Nasledne urazeni ze je nikdo po 3 letech nechce…

Premluv je aspon na zkusebku a uvidos…

• Citovat
  • Nahlásit
401
25.3.20 11:13
@Misha1984 píše:
Dobrý den všem, ocitla jsem se v krásné, ale zároveň nemilé situaci. O miminko jsme se snažili skoro rok a povedlo se :dance: To je ta lepší část :D A teď ta horší. Jsem zrovna na úřadu práce, protože měním zaměstnání, ale bohužel se to nepodařilo tak, aby mi to na sebe navázalo. Nastoupit do nové práce mám 1.4. Samozřejmě jim to řeknu hned v úterý, kdy s nimi budu mluvit. Máte nějaké tipy, kde by mě případně vzali, kdyby mě tady odmítli? Děkuji

Já bych jim to fakt neříkala. Je třeba myslet hlavně na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat