Kde zjistím, kdy jsem byla křtěná?

284
24.8.20 07:22

kde zjistím , kdy jsem byla křtěná

Poradí prosím někdo, kde zjistím, kdy jsem byla křtěná? Potřebuji zjistit pro církevní sňatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23038
24.8.20 07:25

Asi v tom kostele, kde jsi byla krtena. Oni to budou mít v nějaké té knize. Rodiče ti nemůžou říct aspoň zhruba, aby selip hledalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
24.8.20 07:26

Asi krestni list nemate? Udělají vám duplikát, musíte na faru, kde jste byla krtena. Najdou vás tam v knize, kam zapisují krty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30334
24.8.20 08:02

Na faře v příslušné farnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
24.8.20 08:11

Jak se pise vyse - na fare farnosti, kde jsi byla krtena, a potvrzeni o krtu kvuli svstbe ti vystavi behem peti minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30334
24.8.20 08:13

Jenom počítej s tím, že budeš muset asi zajít na katechismus, někteří faráři to vyžadují. Pokud nejsi praktikující věřící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
24.8.20 10:49

Hm, já spíše myslela jestli není možnost to dohledat ještě někde jinde. Farář nám vystavuje potvrzení o křtu, ale potřebuje vědět, kdy jsme byli pokřtění. Myslela jsem si, že mu stačí jen datum narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
24.8.20 11:06

@sydney11 ten údaj je v křestní matrice příslušné farnosti. Jestli se to eviduje centrálně, to nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17813
24.8.20 11:11

@sydney11 A rodiče nebo kmotr ti to nejsou schopní říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
24.8.20 11:13

@divine woman kmotři už nežijí a rodiče přesný datum nevědí, jen měsíc. Ale myslím, že snad samotný farář podle datumu narození roku křtu by neměl mít až takový problém to zjistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
24.8.20 12:22

Církevní svatbu jsem měla před měsícem, takže vím :lol: pokud budete manželství uzavírat v jiné farnosti než v té, kde jsi byla pokřtěna, musíš zajet na tu původní, oni ti vystaví křestní list (musí být nový) a pošlou ho faráři do současné farnosti (nemohou ho dát do ruky tobě). Pokud budete manželství uzavírat ve stejné farnosti kde jsi byla pokřtěna, měl by si v matrice údaje zjistit sám kněz. Přesný datum vědět nemusíš, my ho také nevěděli, stačí ročník a jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
24.8.20 13:20

Taky mam cerstvou zkusenost :mrgreen: Prisla jsem za fararem farnosti, kde jsem byla krtena (nekolik stovek kilometru od mista, kde bude svatba), rekla jsem mu, ze potrebuju potvrzeni o krtu. Zeptal se me na jmeno a datum narozeni, vytahl prislusnou matricni knihu, podle data narozeni si dohledal datum krtu, vypsal potvrzeni, vytiskl, dal mi ho a sla jsem. Ani oddavajici knez, ani tento knez nerikali nic o tom, ze mi to potvrzeni nemohou dat do rukou. A ani jeden nechtel vedet datum krtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
24.8.20 13:53
@Afrikana píše:
Taky mam cerstvou zkusenost :mrgreen: Prisla jsem za fararem farnosti, kde jsem byla krtena (nekolik stovek kilometru od mista, kde bude svatba), rekla jsem mu, ze potrebuju potvrzeni o krtu. Zeptal se me na jmeno a datum narozeni, vytahl prislusnou matricni knihu, podle data narozeni si dohledal datum krtu, vypsal potvrzeni, vytiskl, dal mi ho a sla jsem. Ani oddavajici knez, ani tento knez nerikali nic o tom, ze mi to potvrzeni nemohou dat do rukou. A ani jeden nechtel vedet datum krtu.

Tak nám tvrdili, že dle GDPR to nelze a mohou si to posílat jen oni mezi sebou, přijdem mi to také jako blbost, ale to už je maličkost.. každopádně datum křtu jsme nepotřebovali ani jedna, což je pro zakladatelku primární informace :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
24.8.20 14:03

Mě stačilo říct přibližně rok křtu a na farnosti to dohledali, je ale pravda, že to byla malá farnost a křtů tam moc neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
24.8.20 15:48

Děkuji všem za zkušenosti! Vše už máme zařízené, jen toto nás zdržuje a přijde mi to také nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama