Kde zjistit dokumenty k EPR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 10:56
kde zjistit dokumenty k epr

Dobrý den,
byl mi doručen EPR, ale bohužel jsem se tam nikde nedočetla žádný kontakt. Předžalobní výzva mi nebyla doručena, neb jsem se stala obětí podvodu, takže vlastně vůbec nic nevím a netuším ani s kým se spojit. Dá se někde zjistit obsah dokumentů, které sloužily jako podklad k vydání EPR? Na justici jsem to už zkoušela, ale kromě vydaného EPR mi to žádné jiné dokumenty nenašlo. Děkuji moc za odpověď

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 11:26
@Anonymní píše:
Dobrý den,
byl mi doručen EPR, ale bohužel jsem se tam nikde nedočetla žádný kontakt. Předžalobní výzva mi nebyla doručena, neb jsem se stala obětí podvodu, takže vlastně vůbec nic nevím a netuším ani s kým se spojit. Dá se někde zjistit obsah dokumentů, které sloužily jako podklad k vydání EPR? Na justici jsem to už zkoušela, ale kromě vydaného EPR mi to žádné jiné dokumenty nenašlo. Děkuji moc za odpověď

V EPR je uvedená spisová značka, takže kontaktovat příslušný soud, který vydal EPR a na informacích si k té sp.zn. domluvit nahlédnutí do spisu. Zde naleznete veškeré podklady k žalobě. Současně byl doporučovala podat odpor do EPR tím se EPR zruší. Nicméně musíte jej zdůvodnit, nestačí podat pouze EPR. Podala-li byste pouze odpor bez zdůvodnění z největší pravděpodobností (záleží jaké poučení jste dostala),tak nedošlo-li ve lhůtě 30 dnů k odůvodnění EPR byl by vydán rozsudek pro uznní.

Když se EPR zruší soud nařídí jednání, jehož výsledek bude rozsudek, a to buď, že se žaloba zamítá (celá, částečně) nebo že jste povinna uhradit xy Kč.)

Doporučuji advokáta.

Pribinacek
Povídálka 48 příspěvků 27.05.19 14:36

Jen bych ještě zdůraznil, že podat odpor znamená, že tam skutečně zazní slovo „odpor“, nestačí pouze zpochybnit tvrzení žalobce.

JTom
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 27.05.19 15:38

Odpor je potřeba podat do 15 dnů. Nemusí obsahovat zdůvodnění. Na to a zjišťování dalších informací je následujících 30 dnů.

Váš příspěvek
Reklama