Kdo četl Zkoušku neviny od Agathy Christie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 02.07.19 23:34
Kdo četl Zkoušku neviny od Agathy Christie?

Ahoj, dnes jsem viděla na Primě 1.díl, druhý neuvidím. Může mi někdo prosím napsat rozluštění zápletky? :-) Klidně SZ, ať to tu neprozradíme :-). Dík moc! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Payus
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 02.07.19 23:40

@maskovak coze? To mi utelko, sakris, no to opakovat asi nebudu nevis? Ja ctu hlavne Agathu…to me stve :cert:
Jina odpoved..nevim :nevim: :)

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 02.07.19 23:54

@Payus to jsi opravdu tazatelce pomohla, kdyz jsi ji napsala, ze tyhle knihy znas, ale zapletku jsi ji nenapsala :-( ach jo, emimino… :zed: zakladatelko, knizku doma nemam, koukala jsem, stahni si ji jako eknihu.nebo treba nekdo napise

Payus
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 03.07.19 00:28

@sabrinafromprague ja se omlouvam, jestli jsem se tim tak dotkla, ale jestli jsi cetla, ptam se zda nevi jestli to nebudou opakovat…Omlouvam se za svou drzost 8o
Tva odpoved to ovsem vylepsila, ryjes do jinych a sama taky vis prd..

g.sandova
Kelišová 5704 příspěvků 03.07.19 02:54

Já u toho usnula, achjo. Já nic nedokoukam, ja hned spím.
Taky neporadím, promiň

SAJ
Závislačka 3995 příspěvků 03.07.19 06:19

Ja Agathu miluju, ale ten včerejší blábol jsem nevydýchala a vypla to. Pak jsem začala googlit. Chceš vědět, kdo vraždil v tom filmu nebo kdo vraždil v knize?

Hodně změnili charaktery postav a hodně změnili i děj.

Králičice
Extra třída :D 13447 příspěvků 03.07.19 06:38

@SAJ - já to propásla, ale chtěla jsem se koukat ze záznamu. Znáš adaptaci se sl. Marphlovou (myslím tohle: https://www.csfd.cz/…iny/prehled/ ) - v porovnání s tímhle, je tam velký rozdíl? :think:

vokishka
Extra třída :D 14787 příspěvků 03.07.19 06:50
@SAJ píše:
Ja Agathu miluju, ale ten včerejší blábol jsem nevydýchala a vypla to. Pak jsem začala googlit. Chceš vědět, kdo vraždil v tom filmu nebo kdo vraždil v knize?Hodně změnili charaktery postav a hodně změnili i děj.

Mne to taky prislo hodne divne, v pulce jsem to vypla.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 03.07.19 20:30

Tak dekuji za reakce, i kdyz rozuzleni jsem se tu od nikoho nedovedela a koupim si radeji tedy knihu. vygooglila jsem, ze i kdyz ve filmu upravili dej, zapletka a vrah zustava. pekny den uzivatelkam.

Tableta
Kelišová 5285 příspěvků 03.07.19 20:32
@sabrinafromprague píše:
@Payus to jsi opravdu tazatelce pomohla, kdyz jsi ji napsala, ze tyhle knihy znas, ale zapletku jsi ji nenapsala :-( ach jo, emimino… :zed: zakladatelko, knizku doma nemam, koukala jsem, stahni si ji jako eknihu.nebo treba nekdo napise

Ovšem tys jí teda pomohla! :lol: :lol: :lol: :potlesk:

Králičice
Extra třída :D 13447 příspěvků 03.07.19 20:33

@maskovak - vrahem je chůva O:-) teda z toho odkazu, co jsem posílala já..

Králičice
Extra třída :D 13447 příspěvků 03.07.19 20:39

Jinak knížku jako jednu z mála od A.CH. nemám.. :? Asi bych to měla napravit..

SAJ
Závislačka 3995 příspěvků 03.07.19 20:44
@maskovak píše:
Tak dekuji za reakce, i kdyz rozuzleni jsem se tu od nikoho nedovedela a koupim si radeji tedy knihu. vygooglila jsem, ze i kdyz ve filmu upravili dej, zapletka a vrah zustava. pekny den uzivatelkam.

Promiň, já zapomněla :)

Tady máš shrnutí prvního dílu:
První díl:
Krimifilm VB (2018). Úkladná vražda – tak zněl výrok poroty, který poslal na doživotí za mříže mladého Jacka obviněného ze zabití matky. Když po roce a půl přijíždí na sídlo Argylových neznámý muž, který tvrdí, že byl Jack nevinný, je už pozdě, protože Jack ve vězení zemřel. Kdo je ale tedy skutečným vrahem…? (85 min)

V Anglii se v roce 1954 udála vražda. Mladý Jack zabil svou adoptivní matku Rachel, kterou najde služebnice Kirsten. Jack šel do vězení, tvrdí však, že je nevinný. Je to tedy opravdu on, kdo za touhle hrůznou vraždou stojí? Nebo to byl někdo jiný? Po roce a půl od vraždy se všichni Jackovi sourozenci sejdou ve svém rodném domě. Mickey, Tina, Hester i Mary. Jejich otec Leo se totiž znovu žení, se sňatkem však sourozenci nesouhlasí a jsou proti němu. Všichni také vědí, že Gwenda, kterou si má otec brát, se scházela s Leem, ještě když byla Rachel naživu. Když se všichni sejdou v hale, zazvoní neznámý mladík. Rodina zjistí, že to není hudebník, jak si mysleli, ale doktor Arthur Calgary, který tvrdí, že má alibi pro Jacka. Vysvětlil otci, že v onu noc vysadil Jacka před devátou hodinou před hostincem ve městě. Byl tedy daleko od domova, kde byla jeho matka zavražděna. A jelikož byla jeho matka zabita také před devátou hodinou, není tedy možné, aby to udělal Jack, v ten čas byl ještě s Arthurem. A protože následně údajně odjel za prací do Arktidy, nemohl se přihlásit dřív a dát Jackovi alibi. Arthur se ale od otce dozví, že Jack ve vězení zemřel, neboť se dostal do rvačky. Arthur je zdrcen, a odejde spát do hotelu. Tam se ráno vloupe Mickey a prohledává mu věci. Když se Arthur vzbudí, objeví ho tam, řekne tedy Mickeymu, co se ten večer stalo. On mu ale nevěří, že je Jackovo alibi, a vyhrožuje mu, ať odejde z města a už se nevrací. V den hostiny odjede manžel Mary, Philip, který je na vozíčku, pryč, jelikož nechce vidět lidi, co tam přijdou. Mary je z toho smutná a dá mu peníze na pití. Neví ale, že odjel do hotelu za Arthurem, kterého pozve na večeři. Zpočátku to začíná dobře, baví se o Jackovi a o tom, jak skončil Philip na vozíčku. Měl autonehodu a zlomil si páteř. Také mu Arthur řekne, že byl za ním na hotelu Mickey, načež mu Philip poví, že nikdo vlastně neví, kdo jejich matku zabil. Mohl to být kdokoliv z nich. Philip nakonec chce, aby společně vydírali Lea a chtěli po něm peníze. To se však Arthurovi nelíbí, pohádají se a Arthur dá málem Philipovi pěstí. Nakonec odejde velmi rozčílený. Vrátí se k rodině domů, před vchodem ho zahlédne Ester a řekne mu, aby okamžitě odešel, jinak to nedopadne dobře. Už však bylo pozdě. Ze dveří vyjde Mickey, hodí ho do auta, odveze na nádraží a znovu ho varuje. Řekne, že nepřestane, když se bude vracet. Mezitím se Ester s Tinou na hřbitově pohádají, jelikož Ester si myslí, že Jack matku nezabil, že je to schopen udělat kdokoliv. Když přijdou domu, celá rodina se pak pohádá u snídaně, hádku začne Philip. Nejdříve se naváží do Mickeyho, následně do Gwendy a do Tiny. Arthur sice odjede vlakem, ale nechá si ho po cestě zastavit a vystoupí, vrací se zpět. Mezitím se Tina ve městě neovládne, když ji začnou provokovat mladíci. Je na ně sprostá a hodí po nich své věci, což se nelíbí lidem okolo, ani Leovi. Arthur nakonec dojde k telefonní budce a zavolá k rodině domů. Řekne, že Jack je nevinný a půjde na policii, jelikož ho chce očistit. Po cestě k jejich domu ho potká policajt. Řekne mu, zda je to, co řekl vážně pravda, a že pojede tedy napřed na stanici a vše připraví. Následně v zatáčce otočí auto a chce Arthura zajet. Arthur uskočí, sám policajt však nabourá a zemře. Mezitím je Philip zlý na Mary, která pro něj dělá vše, co může. Ester se to nelíbí, tak za ním jde a poprosí ho, jestli by na Mary mohl být milejší. Souhlasí pod podmínkou, že mu dá Ester pusu na tvář. Následně ji ale začne líbat a vše uvidí Mary. Ester uteče ven, kde pak vidí přicházet Arthura. Ten jí přizná, že tehdy v noci vraždy utekl z psychiatrického zařízení, do kterého byl neprávem umístěn. Ještě ten večer ho chytili poté, co odvezl Jacka, a znovu ho zavřeli na rok a půl, proto se nemohl nahlásit. Ester ho tedy dovede k otci. Ti si spolu promluví a dojdou k závěru, že policista chtěl Arthura zajet, aby ho umlčel, policie tím pádem někoho chrání. Ale koho?

Přidat do mého TV programu

A ještě rozuzlení:

Druhý díl:
Potom, co se snažil policejní náčelník zajet Arthura Calgaryho, se Leo rozhodl, že si s ním promluví. Společně dojdou k závěru, že někdo chtěl Arthura umlčet, jelikož policie někoho kryje. Ale proč? Kdo je tedy vrah Rachel? Nakonec vyjde najevo, že Jack měl poměr s manželkou policejního náčelníka, Lydií, a to nejen jednou. Ta mu za to následně dala peníze, na což přijde její manžel. Nakonec vyhrožuje Leovi, že když něco někomu řekne, Jacka zabije. Arthur pak u večeře rodině poví, že v onu noc, když vyzvedával Jacka, bylo na silnici ještě jedno auto, kterému se musel vyhnout. Mary následně obviní Tinu, že to auto bylo její, kdysi takové totiž měla, ale řekla rodině, že se ho zbavila. Mary nakonec řekne, aby se sešli na „jejich místě“. Všichni se tedy sejdou v lese. Tina všem vysvětlí, proč byla v tom autě. Mary ale začne všechny obviňovat a sourozenci se začnou hádat. Nakonec Hester strčí do Mary, která upadne. Ta jim vzápětí řekne, že jen ona měla být dítě Rachel. Philip chtěl opilý zavolat policii, ale Leo mu v tom zabránil. Nakonec řekne Arthurovi, že v tom mají prsty všichni, ale on se s ním o tom nechce bavit, jelikož je Philip opilý. Ten ho tedy vyhodí ze svého pokoje. Arthur pak Leovi řekne, že jako fyzik psal vzorce pro atomové bomby a cítí se prokletě. Leovi proto dojde, že se zřejmě cítí provinile, protože Jackovi nepomohl. Nakonec jede Arthur na policii. Sourozenci si společně vše vyříkají, Hester vzpomíná na to, jak pro matku nebyla nikdy dost dobrá a odešla kdysi z domu. Také řeknou Kirsten, která za nimi přijde do lesa, že pokud Rachel zabila, chápou to. Na Kirsten matka totiž taky nebyla vždy milá. Nakonec tehdy Rachel vyhledala Hester, zdrogovala ji a odvezla na Štědrý den zpět domů, kdy byla následně zabita. Ten samý večer přistihne Lea s Gwendou, kterou praští. Také řekne Jackovi, aby odešel z domu. Jack pak poví Rachel, že Mickey a Tina spolu mají poměr, čemuž nechce uvěřit. Rachel následně řekne jemu, že není ze sirotčince, ale že jeho matka je Kirsten. Jack tak Kirsten poví, že to ví, naštve se a odejde z domu. Večer se pak Tina přizná matce, že udržuje poměr s Mickeym. Rachel se naštve a začne jí nadávat, Tina proto uteče. Ráno najde Kirsten s Arthurem předávkovaného Philipa. Řekne to Mary, které se to nezdá. Nakonec vyjde najevo, že to byl Leo, kdo praštil Rachel do hlavy a řekl policejnímu náčelníkovi, že to udělal Jack. Jackovi dojde, že to byl tehdy Leo, kdo měl poměr s Kirsten, a tím pádem je to jeho opravdový otec. Řekl mu to ve vězení, když ho otec přišel navštívit a zároveň mu vyhrožoval, že se mu pomstí. Rachel to věděla a věděla také, že za to Kirsten nemůže, proto si ji nechala doma jako služebnou, aby byla Jackovi nablízku. Leo pak Jacka nechal zabít, protože byl pro něj hrozba. Vše dojde sourozencům, kteří běží zpět domů. Řeknou Arthurovi, aby otevřel okno a utekl, ten si jde ale ještě pro kufr a na chodbě potká otce. Ten ho jde údajně doprovodit, ale místo toho na něj poslal lidi z psychiatrické léčebny. Ty ho chytí a odvlečou pryč. Sourozenci se tak ocitnou s Leem a Kirsten v jedné místnosti. Kirsten přizná, že dětem řekla, že Jack byl její potomek. A také, že když policejní náčelník tehdy říkal Leovi, jak nechá Jackovi zlámat kosti v těle, nevyhrožoval mu, ale sliboval mu to. Dojde jim, že otec tak zabil matku, Philipa, který to věděl, i Jacka. Nakonec jedou sourozenci do psychiatrické léčebny, aby vyzvedli Arthura, a Gwenda si myslí, že se Leo utopil. Kirsten ho ale jako pomstu vězní v podzemí…

Udělali z toho hrozný blábol. :D

Přečti si knihu, tam ti vraha nevyzradím - a jsem přesvědčená, že to Agatha vymyslela podstatně líp, než jak to zpotvořili scénáristé. ;)

SAJ
Závislačka 3995 příspěvků 03.07.19 20:48
@Králičice píše:
Jinak knížku jako jednu z mála od A.CH. nemám.. :? Asi bych to měla napravit..

Já ji mááááám, heč. :) Už ji mám nachystanou na čtení. ;)

PS: Ale že tě mám ráda, tak ti prozradím, že je k nalezení na uložto ;)

maskovak
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 03.07.19 20:48
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama