Kdo dá očkovat na covid děti od 5 let?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
205
26.11.21 09:59

Kdo dá očkovat na kovid děti od 5 let?

Zajímalo by mne, jestli někdo tak bezmezně věří vakcínám, že to napere i do takhle malých dětí. A druhou mojí otázkou je, zda jste se vy očkovaní rozhodli, že děti očkovat nedáte. Proč? Pokud jsou vakcíny spolehlivé, ověřené a bezpečné, není přeci důvod nedat očkovat i svoje děti. Pokud nejsou, proč jste se dali očkovat vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8145
26.11.21 10:02

Nevidím důvod očkovat moje dvě plně zdravé děti, navíc co nechodí vůbec do kolektivu. A co vím, tak děti mají nejhladší průběh. Ale ty moje jsou pod 5 let. Nicméně si myslím že brzo bude povolené očkovat 0+

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
26.11.21 10:10

Chtěla jsem odpovědět, ale ten dotaz zní tak arogantně a povýšenecky, že jsem úplně ztratila chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
26.11.21 10:13

Moc nevím, co si tak všichni myslí, že ta vakcína dětem udělá. Vyroste jim druhá hlava? Nebo snad hoaxova neplodnost, autismus atp? Tomu už snad nikdo alespoň průměrně inteligentní věřit nemůže. Každé očkování má nějaké nežádoucí účinky, u každého očkování ma někdo z populace zavaznou reakci, kazde očkování může potenciálně být spoustecem vrozené nemoci, nicméně ta by se spustila i bez očkování, jen jindy z jiných příčin (a že jich je…). Naše děti nikdy na žádné očkování neměly vážné reakce, jen teploty, mrzutost, ospalost, bolest ci otok místa vpichu…pokud by měly, tak neúčtujeme ani povinna, natož nepovinna ockovani…Budeme to konzultovat s naši doktorkou a se známou dětskou doktorkou, pak s příbuzným medikem. Pak se rozhodneme. Pokud pro, tak to stejne budeme odkládat, protože jedno z dětí má naplánované jiné očkování, tak ať to nemá brzo po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
26.11.21 10:13

Já mám dítě mladší 5 let, ale až/jestli pro něj bude schválená vakcína, očkovat ho klidně nechám. Rizika spojená s vakcínou jsou mnohem menší, než riziko covidu a jeho následků. Pro dospělé i pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9660
26.11.21 10:14

Ano mé dítě 3 ROKY JE PLNĚ OČKOVANÉ A MÁ I NEPOVINNÉ VAKCÍNY

A ano očkování věřím sama si taky očkovaná tak nevím co se svět ted zblázdnil že očkování je zlo

Příspěvek upraven 26.11.21 v 10:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
26.11.21 10:15

Devítiletá se pořád poptává, kdy otevřou její skupinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
26.11.21 10:15

Ja mam 2 deti do 10ti let a ockovat je nedam. My s manzelem jsme ockovani od leta, ale i kdyz nejsme zadni popiraci covidu, tak hlavni motivaci k ockovani bylo zajistit si alespon trochu normalni zivot v dobe vsemoznych restrikci.
Deti zatim mivaji spise hladky prubeh a pokud ten vir nezmutuje tak, ze by byl pro deti nebezpecny tak jako pro dospele, tak jim nic pichat nenecham. Neverim tomu, ze je ta vakcina tak bezpecna, jak rikaji. A pokud se ockovani casem nevyhneme, tak aspon bude do te doby treba vic vyzkumu a vakcina vic vyladena. Podle me neni u deti zatim kam spechat.
Ale tim, ze je nedam ockovat hned, jak se to spusti, nerikam, ze to neprehodnotim, pokud se situace nejak vyznamne zmeni.

Příspěvek upraven 26.11.21 v 10:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
26.11.21 10:17

Syn 9 let, očkovat ho nedám. Já jsem se očkovala kvůli opatřením a omezením. Vakcíně moc nevěřím, spíš jen tahaj peníze od vlád zemí než žeby to byl nějakej zázrak. Ale taky si nemyslím, že je to vyhlazovací vakcína, která má depopulizovat Zemi. Jsou lepší nemoci, které mohli použít a vyhladit lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11934
26.11.21 10:18
@Ip man píše:
Zajímalo by mne, jestli někdo tak bezmezně věří vakcínám, že to napere i do takhle malých dětí. A druhou mojí otázkou je, zda jste se vy očkovaní rozhodli, že děti očkovat nedáte. Proč? Pokud jsou vakcíny spolehlivé, ověřené a bezpečné, není přeci důvod nedat očkovat i svoje děti. Pokud nejsou, proč jste se dali očkovat vy?

Takže ty neockujes děti ani na černý kašel, spalničky ani nic dalšího?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72208
26.11.21 10:19

Ten dotaz má jedinou správnou odpověd.. Ty máš jasno, tvé obavy i chápu, ale co je cílem celé diskuze? Ventilovat frustraci? Povýšit se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
26.11.21 10:21

Samozřejmě dám. Protože je pandemie a covid-19 je nebezpečný i dětem. I proto, abych snížila riziko šíření, stejně tak abych i ochránila svoje dítě.
A to jsem matka, která svému dítěti odkládala vše, co se dalo a povinné očkování měla dcera splněno až v 8 letech. A odkládání nelituji, prospělo jí to.
Očkování může u rizikových dětí způsobit problémy, což se stalo u mých starších dětí při povinném očkování. A odkládat pak očkování není ohrožení dítěte, protože ty nemoci v populaci téměř nejsou. Ale tohle je pandemie proboha, pozitivních je nejvíc, co jsme kdy měli a mutace jsou čím dál víc nebezpečnější i pro mladší ročníky. Nechápu, jak může někdo pochybovat a vykřikovat, jak jsou vakcíny nevyzkoušené! Jistě, leda ten, kdo o tom nic neví! Nikdy v historii nebyly tak přísná pravidla pro schvalování léčiv, jako jsou dnes. A to i v případě očkování proti covid-19.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
26.11.21 10:24
@janulicek89 píše:
Chtěla jsem odpovědět, ale ten dotaz zní tak arogantně a povýšenecky, že jsem úplně ztratila chuť.

Dotaz tak nebyl zamýšlen. Ve svém okolí mám několik lidí, kteří se dali očkovat, ale když přišla řeč na jejich děti, tak prý v žádném případě. Vysvětlení pro to ale neměli, resp. nechtěli sdělit. Maximálně to vysvětlili tak, že děti nejsou ohroženou skupinou, což je dle mého rozumný důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
26.11.21 10:25

Tak jsem se jí teď zeptala, jestli se pořád chce nechat očkovat, že zhruba za měsíc to nejspíš bude možné i pro ni. A chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27173
26.11.21 10:27

Zatím nevím. Otevřít se to má koncem roku. Kluci covid měli na jaře. Spíš bych asi uvítala, kdyby bylo možné uznávat protilátky, ale to je složité (kolik a za jakých podmínek chrání dostatečně?) My s ex i manželem očkovaní jsme (mně dneska naběhlo plné očkování, takže hned dnes toho využíváme a frčíme na wellness), i všichni z rodiny, kromě asi dvou tří lidí, jsou očkované i některé děti 15+. Vzhledem k mutacím bych asi ještě vyčkala, kdyby to šlo. A taky záleží, jaké budou výsledky v jiných zemích, kde už očkují. A jak moc by nám neočkování zkomplikovalo život, resp. dětem. Na jaře bude klukům 10 a 12, mají nadváhu a alergie, léčí se každou zimu s imunitou horních cest dýchacích. Letošní covid prošli v podstatě bez příznaků (větší měl 2 letý syn než oni). Stávající očkování dětské normálně mají, ale mimo povinné mají jen Prevenar, jinak nic. Žádnou výraznou reakci na očkování nikdy neměli (měli max to co my teď u covid očkování, teplotu, zarudlé, bolestivé místo kolem vpichu). Takže já jsem tak mezi, ani odpůrce, ani aktivně nedávám všechno co jde.

Příspěvek upraven 26.11.21 v 10:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat