Kdo dělá ocenění vozidla? Jak zjistít, kolik by stálo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elan
Kecalka 156 příspěvků 25.03.18 14:01
Kdo dělá ocenění vozidla,jak zjistít kolik by stálo

Ahoj holky, potřebuju se zeptat:
V dědictví jsem nabila 1/4 vozidla Kia Ceed 1,6 kombi, vozidlo je ještě na Leasing, který je do dubna 2018,všichni dědicové(3 včetně mě) máme povinnost ho doplatit podle notářky, ostatní dědicové to odmítají ze svého podílu doplatit, proto jsem se dohodla s leasingovkou, že to teda doplatím já a budu to po nich vymáhat. Za auto platím já povinné ručení ve výši 5500 Kč. Auto bylo součástí firmy, která je nyní zrušená, ale nebylo ve firmě víc jak pět let, takže se musí vrátit DPH za vozidlo v celkové výši 48 tisíc, můj podíl je 12 tisíc(jsem zvědavá, zda DPH z nich alespoň dostanu). Notářka auto ohodnotila bez vidění, bez ocenění na částku 200 tisíc, s autem jsem byla v servisu, je problém s brzdovýma destičkama- málo opotřebené, je pobourané- z dálky to vidět není, ale zblízka hodně, a je také hodně poškrábané, nové přelakování bude stát 30 tisíc. Chtěla bych nechat auto ocenit, myslím si že takovou hodnotu, co uvedla notářka nemá. Kdo auta oceňuje, jak zjistím cenu vozidla?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 22359 příspěvků 25.03.18 14:34

V autobazaru mají programy které vozidlo ocení. Tak si někam zajdi ze ho chces prodat a kolik jim tam vyleze cena.

elan
Kecalka 156 příspěvků 25.03.18 14:39

Vozidlo prodat nechci, chtěla bych ho naopak odkoupit od ostatních dědiců, na prodání stejně musíte mít velký techničák, který má ještě leasingovka, protože to ještě není úplně doplaceno.

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 22359 příspěvků 25.03.18 14:49

No tak ho neprodás no, ale v bazaru ti udělají ten informativní odhad. Jen zadaji údaje do počítače.

Ivan PPZ
Kelišová 5518 příspěvků 26.03.18 19:40

Notářka asi těžko bude akceptovat nějaký odhad z bazaru. nemá náhodou lepší odměnu, když je cena auta vyšší? Takže asi soudního znalce. Za peníze.

elan
Kecalka 156 příspěvků 26.03.18 20:38

Dědictví je už ukončeno, samozřejmě má vyšší odměnu pokud má auto větší cenu, já chci, aby odhadce vozidla kouknul i na stav vozidla, né že jenom zadá parametry do programu a tam mu vyjede kolik by auto stálo, když stav vozidla je jiný(poškrábání, pobourání atd).Samozřejmě počítám s tím, že si odhad vozidla zaplatím.

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 22359 příspěvků 26.03.18 22:30

Tak si najdi na netu znalce pro odhady motorových vozidel a zadej mu to. Par tisíc to asi stát bude, když ti nestačí odhad z bazaru. Já myslím ze by bohate pro tyto účely stačil, oni zhodnotí i stav, ale jak myslíš. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Meghan a Harry mohou být v klidu! 5 horších trapasů z královských svateb

Královská svatba se kvapem blíží a nastávající manželé mají nepochybně plnou... číst dále >

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama