Kdo hradí dopravu k soudu za svědectví (rozvod)?

402
30.7.13 10:33

Kdo hradí dopravu k soudu za svědectví? Rozvod.

Ahoj maminky, právní poradna je stále „vytížená“, tak se obracím na vás. Chci se zeptat, kdo uhradí mé náklady na dopravu k soudu kamarádce? Jdu jí svědčit, slíbila jsem to. I když to mám 100km daleko. Mám dvě malé děti a ráda jí pomůžu. Je rozvedená, soud se týká výše výživného za období, kdy odešla od manžela do data rozvodu. V předvolání je formulář na náhradu mzdy nebo dopravy k soudu. Kdo to ve finále zaplatí? Jestli má kamarádka, vzdám se toho. Pokud oba, tak si náklady asi nechám proplatit, protože to bude 200km, což není zanedbatelná částka :-(. Máte některá zkušenost? Nebo je tu někdo právník na rodinné právo? Díky moc, J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32998
30.7.13 10:39

@Jasnenka79
zaplatí to soud..
musíš mít vyplněný formulář kolik vyděláváš a tak.. a pak se soudce ptá jestli chceš proplatit náhrady za cestovné, řekneš jo a on tě pak pošle na pokladnu soudu, kde ti to proplatí
teda proplácí se jak cestovné ( schovej si lísty, nebo uctenku do benálu ) a proplácí se i náhrada mzdy. Jestli jsi doma na mateřské tak mzda nic, jen cestovné a to proplácí soud na jejich pokladně..každý soud má svou pokladnu - většinou na účtárně nebo tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
30.7.13 10:42

@smurfka Jsem na MD, takže mdzu nechci, jen tu dopravu. Na zadní straně je prázdná kolonka na vyplnění částky za dopravu nebo mzdu. Tak to si mám vzít asi s sebou velký techničák, aby viděli, kolik má spotřebu mé auto? Nebo si mám částku „tipnout“ a vyplnit? POkud to platí soud a ne má kamarádka, ulevilo se mi. Díky co za odpověď. J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
30.7.13 10:44
@Jasnenka79 píše:
@smurfka Jsem na MD, takže mdzu nechci, jen tu dopravu. Na zadní straně je prázdná kolonka na vyplnění částky za dopravu nebo mzdu. Tak to si mám vzít asi s sebou velký techničák, aby viděli, kolik má spotřebu mé auto? Nebo si mám částku „tipnout“ a vyplnit? POkud to platí soud a ne má kamarádka, ulevilo se mi. Díky co za odpověď. J.

pokud jedeš autem vem si techničák at vidí spotřebu, oni si to vypočítají - mají na to program. ( nezaplatí asi uplně přesně částku, protože ten program pracuje s nějakýma koeficientama ), ale zaplatí určitě téměř většinu. vyplNovat nic nemusíš, když tak ti poradí ženská na té pokladně co kde napsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
30.7.13 10:46
@smurfka píše:
pokud jedeš autem vem si techničák at vidí spotřebu, oni si to vypočítají - mají na to program. ( nezaplatí asi uplně přesně částku, protože ten program pracuje s nějakýma koeficientama ), ale zaplatí určitě téměř většinu. vyplNovat nic nemusíš, když tak ti poradí ženská na té pokladně co kde napsat.

OK, dík moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
30.7.13 10:48

Není zač. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.13 10:50

Jestli chceš jet autem k soudu, musíš to mít povolené přímo od soudu, jinak ti proplatí cestu jen autobusem nebo vlakem. Zkus si zavolat přímo na soud, že žiješ 100 km daleko a že máš blbé spoje, jestli ti povolí jízdu autem. Pracuji na soudě, tak to vím.

• Nahlásit
  • Citovat
402
30.7.13 10:52
@Anonymní píše:
Jestli chceš jet autem k soudu, musíš to mít povolené přímo od soudu, jinak ti proplatí cestu jen autobusem nebo vlakem. Zkus si zavolat přímo na soud, že žiješ 100 km daleko a že máš blbé spoje, jestli ti povolí jízdu autem. Pracuji na soudě, tak to vím.

jdu na to!!! To jsou mi věci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
27.8.13 10:51
@Anonymní píše:
Jestli chceš jet autem k soudu, musíš to mít povolené přímo od soudu, jinak ti proplatí cestu jen autobusem nebo vlakem. Zkus si zavolat přímo na soud, že žiješ 100 km daleko a že máš blbé spoje, jestli ti povolí jízdu autem. Pracuji na soudě, tak to vím.

Ahoj ANonymní, poraď mi prosím. Volala jsem na soud, že co tedy potřebuji k proplacení jízdy autem, že jsem zdaleka, protože na předvolání nebylo nic zmíněno…Paní mi řekla, že stačí velký TP a že mi to po mém výslechu proplatí. Realita byla jiný. Jela jsem 200Km gratis. Soudce mi řekl, že jsem si měla podat žádost předem a nemám se ptát na soudě lidí, kteří to nevědí… Byl hodně odměřený. Nabídl mi jen, že mi proplatí cestu mhd do Prahy, tj 2×60 Kč. A ještě až po výslechu všech, jestli chci. Vůbec nebral, že na předvolání není žádná informace o tom, že si mám dát žádost a npasat ji předem. Chtěla jsem ji tam dnes vyplnit a to mi taky nedovolil. Nejsem z PRahy, jsem ještě za Prahou a MHD bych tam jela ještě teď (do Rakovníka). Na předvolání je také zmínka, že o proplacení mohu žádat ještě 3 dny po… M§žu npasta stížnost a chtít peníze proplatit? Nemohla bys mi poslast soukromou zprávu, že bych ti ofotila to předvolání? Díky moc. J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama