Kdo je dnes 9-10. týdnu těhotenství, jak se cítíte?

Anonymní
29.12.12 11:05

Kdo je dnes 9-10 tt, jak se cítíte?

Ahoj, jsem dnes 9+2 a chtěla bych znát vaše zkušenosti z tohoto období. Začínám se cítit nějak víc „netěhotně“, což mě znervózňuje. Na UT v prosinci jsem viděla gestační váček se zárodkem, na srdíčko bylo tehdá brzo, a na další kontrolu jdu až začátkem ledna. Bojím se, aby bylo vše v pořádku. Měla jsem na začátku docela nafouklé břicho (asi zažívání), teď mi naopak připadá moje břicho úplně normální. Také mě méně bolí prsa. Někdy mívám silné bodavé bolesti v podbřišku, které sice tak do 5 minut přejdou, nicméně jsou dost nepříjemné. Moc by mi pomohlo, kdybyste mi napsaly, jak se v tomto období cítíte vy. Nechci zbytečně plašit a lítat k doktorovi, jen mám obavy. Už jednou ve velmi ranném stadiu (4+5) moje těhotenství skončilo. Omlouvám se za anonym, ale je to pro mne citlivé téma. Děkuju předem za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25415
29.12.12 11:16

Netehotne, az na ten hlad co porad mam a obcas se mi mota hlava a jsem utahana. Jinak nic neboli, uz ani prsa moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3853
29.12.12 11:38

Já jsem dneska 10+3 a ještě před 14dny mi bylo šoufl, na zvracení a pak to ze dne na den přestalo. A přesně jak píšeš taky se cejtím netěhotně a taky jsem měla nafouklý břicho a teď je normální. Na ko jdu až 8.1. tak taky doufám, že je vše v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
29.12.12 11:57

Já to mám úplně stejně. Jsem je o pár dní dál než ty, prsa postupně bolí trochu méně, břicho neroste, jen občas krátká bolest jako při ms. Ale minulý týden byo u dr. vše v naprostém pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
29.12.12 12:00

Jo a přešla mě i ta příšerná únava. Už nemusím chodit přes den spát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
29.12.12 14:00

Ahoj, přidávám se k vám. Dneska jsem 8+3 tt. Mně bolí břicho když stojím nebo něco dělám. Prsa mě bolí, ale je fakt, že asi trochu míň než dřív. Unavená ještě jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elenkazed
29.12.12 16:40

@RencaVlkova Já se hrozně těšim až mě ta únava přejde! je to hrůza, jsem schopná jít spát v 6 večer, ale ráno už nemůžu spát a přes den jsem jak praštěná…=(

• Citovat
  • Nahlásit
3853
29.12.12 16:52

@elenkazed jí to mám obráceně, já zas nemůžu spát večer. Musím chodit spát tak kolem půlnoci jinak se v posteli akorát bimbám a čučím do stropu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elenkazed
29.12.12 17:00

@audik jedno lepší než druhý, já od 3-4 ráno taky čučim ;-) Ale přes den sem jak spráskanej pes…

• Citovat
  • Nahlásit
3827
29.12.12 17:30

Tak to já jsem musela každej den tak na dvě hodinky po obědě a pak večer v 10 už mi padala hlava a do devíti klidně vydržím chrnět. Teď je to trochu lepší, ale dneska jsem teda odpoledne u telky vytuhla taky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
29.12.12 17:54

To, že nemáš žádné příznaky, je naprosto normální. A hlavně nějaké příznaky nevypovídají vůbec, ale vůbec nic, o prosperitě těhotenství. Navíc zrovna v tom 9-10tt. dosáhne HCG své max. hladiny, tělo si zvykne na novou situaci, hormony už přestanou tak „blbnout“ a začne pomalu to nejhezčí období, kdy člověka ještě nic nebolí, pupek mu nepřekáží a je schopný normálně fungovat. Na břicho máš mraky času. Takže přestaň stresovat a užívej si, jestli se něco stane, stejně to neovlivníš.

Já končím dneska 11tt. a od začátku se cítím v podstatě značně netěhotně. Jo, jsem utahanější, po obědě si chodím často dávat dvacet, na úplném začátku - 5-6tt. mi bylo pár dní blbe, mám pořád děsný hlad a zhruba před týdnem mi narostla prsa, která mě už týden v kuse pěkně bolí:zed:, ale to je všechno. Je to druhé těhotenství (vlastně třetí, první skončilo jako ZT ke konci 9tt.) a každé bylo úplně jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9269
29.12.12 19:04

Ahoj holky, buďte v klidu. Mně taky ze dne na den zmizely těhu příznaky. Bylo to asi v 8+3tt a vše bylo OK. Letěla jsem k doktorce a tam jsem viděla jak se má naše mimi k světu. Celé těhotenství mám pohodové, ani nevím, že jsem těhotná. Žádné zvracení a tak. Takže nevolnosti a jiné problémy s prosperitou těhotenství nesouvisí. Souhlasím s gabi. design. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3071
30.12.12 19:50

Ahoj, já jsem dnes 8+4 tt a též mi téměř vše vymizelo. Dřív jsem se stresovala, dnes vím, že to nemá cenu. krom občasných nechutí k jídlu už necítím téměř nic. Ani prsa, ani podbříšek. :nevim: A že ten podbříšek mě ještě před pár dny bral tak, že jsem furt lítala na wc a kontrolovala se, zda to není MS :zed: Na kontrolu jdu za cca 4 dny, tak snad bude všechno v pořádku. Neboj, hlavně klíd :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat