Kdo je v právu? Já nebo manžel? Tolerance

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.4.15 12:07

Kdo je v právu? Já nebo manžel? Tolerance

Ahoj maminky, píši anonymně, snad pochopíte.
Poslední dobou to mezi mnou a manželem moc nejiskří, máme doma bartole, já jsem v 6. měsíci,

Jde o to, že manželovi přijde, že je moc uťápnutý, že ho chci mít jen doma atd.
To není pravda, ale prostě 2 roky to tak fungovalo, vždy jsme se na něčem domluvili, o malou se staral pěkně, teď všechno dělám jen já, občas přebalí, vykoupe.. nic extra.

Kdykoliv mu někdo z jeho kamarádů ( všichni bezdětný ) brnkne, nemá problém se sbalit a jít z minuty na minutu pryč, dejme tomu v 17h a přijde si až když já už spím, na mě je celá domácnost, batole a ještě jsem těhotná, chodím do práce ( út, st, pá ) v ten čas hlídá on 3h, ale většinou stejně přijdu domu a dítě musím nakrmit, přebalit, vykoupat a dát spát sama, on je na pc, nebo čučí na tv.
Já opět malou dám spát, jemu někdo brnkne a je fuč… jinak ženská v tom fakt není, to vím 100%.

Samozřejmě mám pak nervy na pochodu, bulim, vše mu vyčítám, pak se uzavřu do sebe, nemám se k němu a on se radši sbalí a jde zase pryč, tak to trvá už nejmíň 2 týdny, nemluvíme spolu, já mu říkám, že se nám má víc věnovat, on zase nahazuje, že semnou v jedný místnosti nebude, ať se mu omluvim, že mu vše vyčítám, protože nemám kamarádky, žádné zájmy, ale to se šeredně plete, protože já bych je měla, kdybych neměla doma batole a pupek, do toho nemusela se starat o domácnost, chodit do práce a podobně, kde pak mám sílu brát ještě na nějaké koníčky a tak jsem ráda, že m§žu být doma. Navíc jsem zjistila, že chlap i přes jeho slib kouří dál. Jsem nehorázně vytočená, vůbec ho nepoznávám, má nás asi na háku, nebo já nevím, dneska rezignuju, nemá svačinu do práce, nevařím a jemu už ani neperu, nežehlím, starám se jen o sebe a o dítě. Tím jsem mu dala taky najevo, že tu pro něho být nemusíme, že se můžem dohodnout o střídavé péči a jít si každý po svém, když jemu ten rodiný život nějak přestal vyhovovat. Já bych mu jeho kamarády tolerovala, ovšem kdyby si vyhradil nějaký den, v který by se scházeli, ale neexistuje, že přijde z práce domů a spakuje se někam, ani nevim kam na dalších 6 hodin, řekla jsem mu, že není správný otec, že to dítě ho ani nevidí, v tom okamžiku jsem já chudinka, která nemá kamarádky a pochodpení, mám fakt dost, potřebuji posouzení, jestli to fakt přeháním, nebo jestli jsem v právu? Už mi z toho plivání na sebe hrozně hrabe, jsem ve stresu, neustále hořím a už kvůli tomu mininku si lecos vyčítám. Promiňte, že je to tak dlouhé, ale mám na jazyku takových slov!! :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22367
30.4.15 12:17

No, já to vidím asi tak..Jak sis ho naučila, tak ho máš..Teď jsi těhotná, je toho na tebe moc a on je nas. raný, že po něm vůbec něco chceš..
Zkus trochu ubrat, možná chodí víc ven, protože má pocit, že jenom ječíš :nevim: To nemyslím nějak zle, ale chlapi to tak prostě mají..
Zkuste si sednout a v klidu to probrat, než se rozhádáte tak, že půjdete od sebe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22367
30.4.15 12:18

A mimčo bylo plánované?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22512
30.4.15 12:19

Nevím, jak je to u vás, ale u nás manžel zdrhal co mohl, kdy mohl a kam mohl, když jsem byla protivná a jenom nas. aná - a to hlavně v těhotenství a nebo ještě při prvním dítku zezačátku.
A čím víc jsem vyčítala, tím víc byl zlej a zdrhal.
Hele a nemohla bys nějak zvolnit? prřijde mi, že toho máš sama moc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
30.4.15 12:20

@Silwinka87 psala, že dřív fungoval normálně! Takže tím to asi nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5854
30.4.15 12:20

Ona ale píše, že doteď doma pomáhal a domlouvali se na všem. :think:
Za mě jsi v právu ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22512
30.4.15 12:21
@Nikolllet píše:
@Silwinka87 psala, že dřív fungoval normálně! Takže tím to asi nebude.

otázka jestli ho třeba nezačala víc prudit vlivem hormonů? teda nevím, ale je to moje vlastní zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10782
30.4.15 12:21

Nepochybuju o to, že mu to hodně vyčítáš a štěkáš na něj, což zrovna jeho pozitivnímu přístupu nepomůže.
Primární chyba je samozřejmě u něj, ty máš vesměs pravdu, jenže pánové jsou dnes vychováváni tak, že cokoli se po nich chce kromě práce je omezování nad míru únosnou.
Neporadím jak na to, přesně z tohoto důvodu je okolo mě spousta rozvodů, chlap si neuvědomuje svoje povinnosti, hodlá si zachovat svobody, které jsou absolutně mimo cokoli, co se nazývá zodpovědnost, z ženské se stane štěkna(často oprávněný název, ono je jedno jestli člověk štěká a argumenty jsou na jeho straně, furt štěká), a pak následuje scénář zahrnující milenku, milence, neustálé hádky, frustraci.
Ale první příčina je vždy podobná.
Já to řešila tak, že jsme si určili kolikrát týdně je únosné, aby měl člověk vlastní program a to dodržujeme.
A stejně jsem byla jednu dobu štěkna, kterou nikdo neposlouchal.
Toho mého srovnala jeho matka, hodně mu vyčistila žaludek a on se nad názory rodičů většinou zamyslí.
Holt k rodičům si nedovíme tolik, co k partnerovi. Vůči nim jsme většinou vychovaní alespoň k nějaké poslušnosti. V partnerském vztahu je to o něčem jiném, o úctě, jenže ono ta slepá poslušnost má i svoje výhody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
30.4.15 12:24

@atominnka to mě taky napadlo.. Ale tak chlap by snad měl mět pochopení, obě děcka jsou i jeho.

Za mě je teda zakladatelka v právu a fandím jí v postupu neprat, nežehlit.. Jen ať vidí, že se to vše neudělá samo a je potřeba manželku podpořit a ne zdrhat :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22367
30.4.15 12:25
@atominnka píše:
otázka jestli ho třeba nezačala víc prudit vlivem hormonů? teda nevím, ale je to moje vlastní zkušenost

Taky si to myslím..Možná mu chybí doma pohoda, proto radši zdrvá pryč..
Jestli dostane hnedka mezi dveřma nadané, nedivím se..Ale to si jen myslím, neříkám, že to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
30.4.15 12:29

@Sany80s pod tohle se muůžu podepsat! Můj chlap si taky myslí, že jeho jediná, starost je práce. Ikdyž musím říct, že jsem udělala pořádky nedávno a už je to o hodně lepší. Zzraky po něm prostě chtít nemůžu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22367
30.4.15 12:29
@Nikolllet píše:
@atominnka to mě taky napadlo.. Ale tak chlap by snad měl mět pochopení, obě děcka jsou i jeho.Za mě je teda zakladatelka v právu a fandím jí v postupu neprat, nežehlit.. Jen ať vidí, že se to vše neudělá samo a je potřeba manželku podpořit a ne zdrhat :zed:

No ale že nebude prát, vařit, žehlit taky nemusí být řešení..Může to působit kontraproduktivně..
Je to chlap, ten potřebuje všechno po lopatě..takže bych mu řekla, jak to vidím já, chtěla po něm, jak to vidí on a snažit se najít kompromis..Jinak to nepůjde..
Jinak souhlasím, zakladatelka je v právu, ale měla by ubrat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
L92
30.4.15 12:30

A kolikrát v týdnu je teda pryč?

• Citovat
  • Nahlásit
22367
30.4.15 12:32
@Nikolllet píše:
@Sany80s pod tohle se muůžu podepsat! Můj chlap si taky myslí, že jeho jediná, starost je práce. Ikdyž musím říct, že jsem udělala pořádky nedávno a už je to o hodně lepší. Zzraky po něm prostě chtít nemůžu :mrgreen:

To si myslí každý chlap, že když chodí do práce, má splněno..Ale to je právě o tom, vyřešit to, domluvit se a ne po něm řvát s nevařit, to k ničemu není..
Aspoň na mého chlapa, by to neplatilo..To zase musí vědět ona, jak na něj..My ho neznáme a neznáme ani jeho verzi, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11911
30.4.15 12:36

Zakladatelka píše, že to trvá už 2 týdny. To mi přijde jako krátká doba na to dělat z toho závěry. Fakt bych se snažila dočasně nevyčítat a být co nejvíc v pohodě. Třeba si chlap jen potřebuje vyčistit hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat