Kdo jste dovolili dětem malovat na zdi, jaké máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taciras
Extra třída :D 11132 příspěvků 29.09.18 13:29
Kdo jste dovolili dětem malovat na zdi, jaké máte zkušenosti?

Ahoj, téma je jasné z nadpisu: kdo jste dovolili dětem malovat v jejich pokoji na zdi, jaké máte zkušenosti? Nejsme s mužem v tomto ve shodě. Šli byste do toho znova? Jak staré děti pokoj vyzdobovaly? Omezili jste nějak, jakými barvami malovat mohou a jakými ne? Dodržely to děti? Pochopily, že někde malovat smí a jinde ne? Prosím o praktické zkušenosti, pokud někdo přihodí fotku, budu jedině ráda :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
zrcadlo
Kelišová 6960 příspěvků 29.09.18 13:39

S touto myšlenkou jsem koketovala dlouho, a nakonec jsem ji zavrhla ze dvou hlavních důvodů:

• bydlíme ve starém bytě a kvalita stěn není nejlepší, hrozilo, že zaryjou něčím hlouběji a odpadne kus malby/omítky
  • když jsem viděla, jak se děti vztekají, když se jim obrázek nepovede podle představ, neuměla jsem si představit, že udělají na zeď čáru a spustí brek, že to ale chtěly jinak a už to nejde vzít zpátky…

Nakonec jsem koupila obří bílou mazatelnou tabuli, která je i magnetická, takže někdy si tam děti malují, někdy si hrajou s magnetama nebo si tam vystavují svoje obrázky.

mrav
Neúnavná pisatelka 19574 příspěvků 29.09.18 13:50

Co na to říct? Děti to dělají. Já jsem navíc s dcerou sám, tak stačí troška nepozornosti. Už mi tak pomalovala kuchyň i předsíň. Většinou maluje voskovkama, jen to pak jde špatně umýt. Umyje se to houbičkou na nádobí, přesto se stěna musí znova vymalovat. :mavam:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 2 inzeráty 29.09.18 13:57

Dovolit diteti malovat na zed? 8o uz nevite co by :roll:

ivašot.
Kelišová 6721 příspěvků 29.09.18 14:02
@Pajka89 píše:
Dovolit diteti malovat na zed? 8o uz nevite co by :roll:
:palec:
micta
Generální žvanilka 24184 příspěvků 29.09.18 14:07
@mrav píše:
Co na to říct? Děti to dělají. Já jsem navíc s dcerou sám, tak stačí troška nepozornosti. Už mi tak pomalovala kuchyň i předsíň. Většinou maluje voskovkama, jen to pak jde špatně umýt. Umyje se to houbičkou na nádobí, přesto se stěna musí znova vymalovat. :mavam:

Taky máme " vyzdobenou" kuchyň.náš mladej si to pojistil aby mu to nikdo neumyl- maloval lihovkou :cert: dneska kvůli němu škrábeme a malujeme my. :mrgreen:

atominnka
Generální žvanilka 21821 příspěvků 29.09.18 14:10

Moje děti mají na malování papíryx, asfalt, tabuli. Hrábnout mi s něčím na zeď, přerazím jim pracky (obrazně řečeno) :mrgreen:

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 29.09.18 14:12

to praktikuje Sára Saudkova, viděla jsem fotky oněch zdí i na netu, zkus se podívat po nějakém článku s ní o tomto tematu

BaMaK
Závislačka 2829 příspěvků 37 inzerátů 29.09.18 14:21

@Taciras Jak staré máte děti? Pokud do 3 let, tak bych se obávala, že jim nevysvětlíte, že na některou malovat mohou a jinde ne. Mě to příjde zbytečné, pokud chcete, aby si vymalovali pokoj-dejte mega nástěnku a ať malují na papír…jednak se vyhodí ty, co se jim nepovedli, jednak se nemusí omezovat na pastelky, ale mohou stříhat, lepit, stavět…a vůbec nevidím jedinou výhodu malování na zeď.

Limi123
Závislačka 3668 příspěvků 29.09.18 14:23

@Taciras Ja jsem pokoj vyzdobila asi v 9 nebo 10 letech barvami na zed, namalovala jsem tam sestre medvidka s duhou a tak. Na strop jsem si pak jako pubertacka psala citaty a ruzna moudra :lol: (mela jsem palandu). Nasi mi do tohoto nastesti nikdy nekecali, cmarat po zdi fixou jsem jako uplny prcek nemohla, ale popsat a vyzdobit si pokoj, jak chci, jsem mohla. Jako ze by mi nasi povolovali, jake barvy smim pouzit? 8o

Jeste vzadu na stene se mi podepisovaly fixkou navstevy.

Kdyz se mi to pak prestalo libit, tak se vymalovalo.

Jak stare mas deti?

Příspěvek upraven 29.09.18 v 14:27

lucenka
Vesmírná mluvilka 32925 příspěvků 29.09.18 14:25

To nemáte peníze na papír? Nebo proč chceš nechávat děti čmárat na zeď? 8o nikdy bych své dítko nenechala, aby ničilo domácnost.

weyky
Neúnavná pisatelka 19216 příspěvků 65 inzerátů 29.09.18 14:34

Já to tedy dětem nedovoluji,i když to oba svévolně sami zkusili,ihned jsem vysvětlila,že takto tedy ne :cert:

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 29.09.18 14:45

Nechápu co je to za módu, dovolit těm děckám už úplně všechno, hlavně ničit.

Kamoška to svýmu synovi dovolila, resp. on se jí neptal, čmáral doma po zdech a oni to neřešili, ovšem u mně na návštěvě to zkusil taky, protože mu to přišlo normální, byl školkového věku. Takže na toto jsem úplně alergická, počmáraný zdi doma, počmáraný fasády domů,,,,,asi chápu, kde se to v těch děckách bere.....

krukynka
Kecalka 169 příspěvků 29.09.18 14:55

Syn jednou pomaloval zeď ve své herně, nejdřív jsem mu chtěla strašně vynadat, ale on měl takovou radost a s takovým nadšením mi to ukazoval co je auto a kde jsou kola, že jsem neměla to srdce. Ví, rozliší, a chápe (čerstvé 3 roky) že může jen tam. Ale už to nedělá, samozřejmě jsem mu postupně vysvětlila, že lepší je malovat na papír, že může malovat nové a nové a že je to prostě lepší. „Obrázek“ z jeho 2,5 let tam ale je stále a docela mi to přijde líto ho premalovat---- jak na to byl tenkrát pyšný......
Někde jsem totiž četla, že děti do 3 let nechápou mezi bílou stěnou a bílým papírem (ubrusem, kobercem … ) rozdíl, a že by za to trestány být neměli. Vést ho k tomu ale cíleně? Pojď si malovat na zeď… To ne …
Já bych chtěla jednou danou stěnu namalovat černou barvou pro křidy

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 29.09.18 14:58
@atominnka píše:
Moje děti mají na malování papíryx, asfalt, tabuli. Hrábnout mi s něčím na zeď, přerazím jim pracky (obrazně řečeno) :mrgreen:

Vidim to stejne.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >