Reklama

Kdo jste dovolili dětem malovat na zdi, jaké máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taciras
Extra třída :D 10918 příspěvků 29.09.18 13:29
Kdo jste dovolili dětem malovat na zdi, jaké máte zkušenosti?

Ahoj, téma je jasné z nadpisu: kdo jste dovolili dětem malovat v jejich pokoji na zdi, jaké máte zkušenosti? Nejsme s mužem v tomto ve shodě. Šli byste do toho znova? Jak staré děti pokoj vyzdobovaly? Omezili jste nějak, jakými barvami malovat mohou a jakými ne? Dodržely to děti? Pochopily, že někde malovat smí a jinde ne? Prosím o praktické zkušenosti, pokud někdo přihodí fotku, budu jedině ráda :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 29.09.18 13:39

S touto myšlenkou jsem koketovala dlouho, a nakonec jsem ji zavrhla ze dvou hlavních důvodů:

• bydlíme ve starém bytě a kvalita stěn není nejlepší, hrozilo, že zaryjou něčím hlouběji a odpadne kus malby/omítky
  • když jsem viděla, jak se děti vztekají, když se jim obrázek nepovede podle představ, neuměla jsem si představit, že udělají na zeď čáru a spustí brek, že to ale chtěly jinak a už to nejde vzít zpátky…

Nakonec jsem koupila obří bílou mazatelnou tabuli, která je i magnetická, takže někdy si tam děti malují, někdy si hrajou s magnetama nebo si tam vystavují svoje obrázky.

mrav
Neúnavná pisatelka 16631 příspěvků 29.09.18 13:50

Co na to říct? Děti to dělají. Já jsem navíc s dcerou sám, tak stačí troška nepozornosti. Už mi tak pomalovala kuchyň i předsíň. Většinou maluje voskovkama, jen to pak jde špatně umýt. Umyje se to houbičkou na nádobí, přesto se stěna musí znova vymalovat. :mavam:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 2 inzeráty 29.09.18 13:57

Dovolit diteti malovat na zed? 8o uz nevite co by :roll:

ivašot.
Kelišová 6390 příspěvků 29.09.18 14:02
@Pajka89 píše:
Dovolit diteti malovat na zed? 8o uz nevite co by :roll:
:palec:

micta
Generální žvanilka 23563 příspěvků 29.09.18 14:07
@mrav píše:
Co na to říct? Děti to dělají. Já jsem navíc s dcerou sám, tak stačí troška nepozornosti. Už mi tak pomalovala kuchyň i předsíň. Většinou maluje voskovkama, jen to pak jde špatně umýt. Umyje se to houbičkou na nádobí, přesto se stěna musí znova vymalovat. :mavam:

Taky máme " vyzdobenou" kuchyň.náš mladej si to pojistil aby mu to nikdo neumyl- maloval lihovkou :cert: dneska kvůli němu škrábeme a malujeme my. :mrgreen:

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 29.09.18 14:10

Moje děti mají na malování papíryx, asfalt, tabuli. Hrábnout mi s něčím na zeď, přerazím jim pracky (obrazně řečeno) :mrgreen:

Elishka1
Závislačka 2649 příspěvků 29.09.18 14:12

to praktikuje Sára Saudkova, viděla jsem fotky oněch zdí i na netu, zkus se podívat po nějakém článku s ní o tomto tematu

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 29.09.18 14:21

@Taciras Jak staré máte děti? Pokud do 3 let, tak bych se obávala, že jim nevysvětlíte, že na některou malovat mohou a jinde ne. Mě to příjde zbytečné, pokud chcete, aby si vymalovali pokoj-dejte mega nástěnku a ať malují na papír…jednak se vyhodí ty, co se jim nepovedli, jednak se nemusí omezovat na pastelky, ale mohou stříhat, lepit, stavět…a vůbec nevidím jedinou výhodu malování na zeď.

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 29.09.18 14:23

@Taciras Ja jsem pokoj vyzdobila asi v 9 nebo 10 letech barvami na zed, namalovala jsem tam sestre medvidka s duhou a tak. Na strop jsem si pak jako pubertacka psala citaty a ruzna moudra :lol: (mela jsem palandu). Nasi mi do tohoto nastesti nikdy nekecali, cmarat po zdi fixou jsem jako uplny prcek nemohla, ale popsat a vyzdobit si pokoj, jak chci, jsem mohla. Jako ze by mi nasi povolovali, jake barvy smim pouzit? 8o

Jeste vzadu na stene se mi podepisovaly fixkou navstevy.

Kdyz se mi to pak prestalo libit, tak se vymalovalo.

Jak stare mas deti?

Příspěvek upraven 29.09.18 v 14:27

lucenka
Vesmírná mluvilka 32068 příspěvků 29.09.18 14:25

To nemáte peníze na papír? Nebo proč chceš nechávat děti čmárat na zeď? 8o nikdy bych své dítko nenechala, aby ničilo domácnost.

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 64 inzerátů 29.09.18 14:34

Já to tedy dětem nedovoluji,i když to oba svévolně sami zkusili,ihned jsem vysvětlila,že takto tedy ne :cert:

Anik
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 29.09.18 14:45

Nechápu co je to za módu, dovolit těm děckám už úplně všechno, hlavně ničit.

Kamoška to svýmu synovi dovolila, resp. on se jí neptal, čmáral doma po zdech a oni to neřešili, ovšem u mně na návštěvě to zkusil taky, protože mu to přišlo normální, byl školkového věku. Takže na toto jsem úplně alergická, počmáraný zdi doma, počmáraný fasády domů,,,,,asi chápu, kde se to v těch děckách bere.....

krukynka
Kecalka 116 příspěvků 29.09.18 14:55

Syn jednou pomaloval zeď ve své herně, nejdřív jsem mu chtěla strašně vynadat, ale on měl takovou radost a s takovým nadšením mi to ukazoval co je auto a kde jsou kola, že jsem neměla to srdce. Ví, rozliší, a chápe (čerstvé 3 roky) že může jen tam. Ale už to nedělá, samozřejmě jsem mu postupně vysvětlila, že lepší je malovat na papír, že může malovat nové a nové a že je to prostě lepší. „Obrázek“ z jeho 2,5 let tam ale je stále a docela mi to přijde líto ho premalovat---- jak na to byl tenkrát pyšný......
Někde jsem totiž četla, že děti do 3 let nechápou mezi bílou stěnou a bílým papírem (ubrusem, kobercem … ) rozdíl, a že by za to trestány být neměli. Vést ho k tomu ale cíleně? Pojď si malovat na zeď… To ne …
Já bych chtěla jednou danou stěnu namalovat černou barvou pro křidy

Kelsey
Hvězda diskuse 44431 příspěvků 29.09.18 14:58
@atominnka píše:
Moje děti mají na malování papíryx, asfalt, tabuli. Hrábnout mi s něčím na zeď, přerazím jim pracky (obrazně řečeno) :mrgreen:

Vidim to stejne.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >