Kdo jste nechal dítě očkovat proti meningokokovi?

436
17.1.20 11:20

kdo jste nechal dítě očkovat proti meningokokovi?

Zajímá mě názor na očkování proti meningokokovi…pro a proti? děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1138
17.1.20 11:26

Jeste ne ale budem. Pro: mozne postizeni a smrt ditete, proti: mozne postizeni a smrt ditete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 11:30

@sobesin v okolí dvě úmrtí dětí, jednoznačně ano. První vakcína s teplotou 38,5 večer, ráno úplně v pohodě, druhá dávka nás čeká

• Nahlásit
  • Citovat
17.1.20 11:35
@Mika.ella1 píše:
Jeste ne ale budem. Pro: mozne postizeni a smrt ditete, proti: mozne postizeni a smrt ditete

To si hezky shrnula víceméně všechna očkování :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 11:36

Jinak jo budu. Všechno odsouvam na 2 roky plus, kvůli vyzrálosti a menšimu počtu dávek. Povinná dle doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
17.1.20 11:39

Nechali jsme. Zatim má Bexsero, ale zvazuji i tu druhou vakcinu, ale teď je často nemocný. Budu ráda, když letos dáme klistovku. A proč ano? Varoval mě strejda lékař, že je to velmi nebezpečné a druhý důvod úmrtí kamaradova bratra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
582
17.1.20 11:41

Tak meningokok je zákeřný hajzlík, který vyskočí odnikud a během pár hodin může zabít. Mít proti němu očkování je v životě plus.
Taky zvažuju, že do něj půjdem, ale až později, nejrizikovější doba je prý puberta, tak někdy předtím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2408
17.1.20 11:50

Mám dvě děti, obě jsou očkované oběma vakcínama, které jsou dostupné. Očkovala jsem starší dceru až kolem 4 let, protože vakcína teprve začínala. Syna po druhém roce, protože u Bexsera jsou pak píchaný jen dvě dávky, tak kvůli financím. Po Bexseru u dcery byla jen lokální reakce, natekla jí ruka v místě vpichu a asi týden jí to bolelo. Ale ona je citlivější, když jí píchne včela, tak to má na 14 dnů svědivý a citlivý. Syn měl trochu citlivější ruku v místě vpichu asi tři dny. U tý druhý vakcíny snad žádná reakce nebyla ani u jednoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 11:57

Já dávala Bexsero, bolelo ho místo vpichu, jinak bez reakce (měl tři dávky). Je tam vyšší cena vakcíny ale z meningokoka mám fakt strach. Za měsíc dostane Nimenrix, doufám, že bude opět bez reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13202
17.1.20 11:58

Já nechám oběma dětem obě vakcíny. Ale až v pubertě (teď je jim 9 a 13). Teď jsem to řešila s dětskou a u dcery dáme očkování před přestupem na střední

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1018
17.1.20 12:05

Ma obe vakciny. Po prvnim bexeru ji bolela ruka a nemohla ji zvednout jeden den, pri druhe davce jsme pak davali 2× preventivne brufen a vse ok.
ta lokalni reakce s bolesti je u Bexera casta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
17.1.20 12:08

Očkovali jsme Bexero zrovna teď. Děti mám dvě syn 7 let a dcera 1,5 roku. Taky mě ovlivnila reklama v televizi a naše pediatra mě za rozhodnutí naočkovat pochválila. Oba už mají dvě dávky za sebou a dcerku čeká ještě třetí za půl roku. Syna ruka po vpichu bolela tři dny, dcera byla jen protivná a zvýšená teplota, klidně to mohlo být od zubů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
516
17.1.20 12:10

Dala jsem očkovat obě vakcíny oběma dětem poté, co u nás ve vesnici zemřela jedněm lidem z minuty na minutu dcera. Pak už se vám nezdá tak nereálné meningokoka dostat :( Dětem bylo kolem 2let, ale to bylo shodou okolností. U obou reakce na Nimenrix žádná a na Bexsero vždy hodně bolestivé místo vpichu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 12:15

Ano budeme očkovat obě vakcíny, cena je teda šílená 2×2900,– +1×1600,– +aplikace, ale máme jen jedno dítě, tak se to dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 12:17

@Bubla Bůčková jenže pravdepodobnost je vetsi u důvodu proti.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama