Kdo jste taky doma s angínou s dětmi?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
40
1.7.22 20:00

Kdo jste taky doma s angínou s dětmi

Ahoj, určitě je nás tu víc komu děti často marodí :? My jsme zrovna doma s angínou.. Čtyřletý syn měl ATB na deset dní. Říkala jsem si, že už konečně bude klid a budeme chodit ven, ale poslední den, kdy dobíral ATB jsem to chytla já. Máme ještě malou holčičku (1,5 r.), tak doufám, že to taky nechytne :zed: Četla jsem, že po třech dnech braní antibiotik by už člověk neměl být infekční, ale asi to tak nebude, když jsem to chytla až po takové době :zed: :? Tak mě zajímá jestli je to pravda vůbec… a jak se toho zbavit, aby se nám to nevracelo 8o :nevim: snad nebudeme celé léto doma marodit :roll: stačilo, že jsme byli doma celou zimu skoro :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
332
1.7.22 20:08

My měli doma angínu doteď, ve středu syn dobral ATB.
První ji měl manžel a pak syn. Já s dcerou jsme to nechytli a to dcera je docela „chcipavka“ co nevydrzela měsíc zdrava. Takže tím ti dávám naději, že to dcerka vůbec chytit nemusí a za pár dní budete mít třeba klid. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27311
1.7.22 20:08

Angínu nemáme, ale syn má horečku a kašle. Hodně kašle. Za týden má jet na tábor.

Jinak angínu si moji kluci předávají cca po tom týdnu. Má ji jeden a po týdnu druhý.
Držím palce, ať se z toho brzy vyhrabete.
Edit: Podle doktorky děti do 3 let mají angínu jen výjimečně. Tak se to třeba dcerce vyhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 20:20

My máme covid, zjistili jsme to 2 dny před odjezdem do zahraničí. :zed:

Vydrž, bude líp.

• Citovat
  • Nahlásit
40
1.7.22 20:21

@Billi to mě mrzí, snad se z toho také brzy dostane :kytka: syn má také jet na tábor ten další týden, tak snad to nechytne znovu :-/ To jsem neslyšela o té angíně u malých dětí, ale bylo by to super, kdyby to nechytla… je to náročné s nimi doma. Tak ať jste také brzy fit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2829
1.7.22 20:29
@Anonymní píše:
My máme covid, zjistili jsme to 2 dny před odjezdem do zahraničí. :zed:Vydrž, bude líp.

Jak se vám projevuje covid?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
1.7.22 20:36

@LuciaEnero No jo, mohla ses nakazit od syna během těch tří dnů, než zabrala léčba, ale nemoc se může projevit klidně i po týdnu, až se viry/bakterie dostatečně namnoží a zesílí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
1.7.22 21:05

No tak u nás jsem chytla angínu první já, už je to přes týden a jelikož jsem po infarktu a jsem těhotná, nemůžou mi dát nic. Po mně to chytl přítel, ten dostal antibiotika a naštěstí už zabírají. Dcera (20m) pokašlávala, tak jsme jí nechali prohlédnout u dr a naštěstí u ní je to jen kašel z těch veder. Snad se z toho brzy vyhrabem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 21:06
@reny14 píše:
Jak se vám projevuje covid?

První den horečka, druhý den teplota, další už nic. Občas únava, ale to mívám i normálně bez covidu. Trochu rýma a trochu kašel. 2× nechutenství. Je mi paradoxně líp než při jiné viróze.

Děti jsou vcelku v pohodě, jeden večer jen 37. Pak nic.

Jako nepoznala bych to, ani nevíme, kde jsme k tomu přišli.

Byli jsme na pcr, takže to víme jistě.

• Citovat
  • Nahlásit
6517
1.7.22 21:34
@Anonymní píše:
První den horečka, druhý den teplota, další už nic. Občas únava, ale to mívám i normálně bez covidu. Trochu rýma a trochu kašel. 2× nechutenství. Je mi paradoxně líp než při jiné viróze.

A vy jste museli na testy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13681
1.7.22 21:37
@Anonymní píše:

A proč? Tak dva dny ležím a jedu na dovolenou, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1335
2.7.22 10:48

Holky a jak jste zjistily, že je to angína? U nás kašleme a smrkáme všichni, zatím jsme u doktorky nebyli, bereme obvyklé léky + holky mají kapky do očí. To jsme se takhle před začátkem prázdnin obohatili ze školky, jupíííí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
2.7.22 12:57

@Narysa Syn měl horečku a do toho ho bolelo v krku a měl čepy. U vás to může být nachlazení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1335
2.7.22 14:18

No, právě netuším, jak to poznat, abychom kdyžtak zašli za pedi. Jinak u nás teploty max na večer, do těch 38. Jen mne zaskočilo, že ten kašel se objevil u starší asi až po pěti dnech marodění. Tak asi uvidím, jestli se holky přes víkend zlepší a pokud ne, tak navštívíme dr. Akorát že naše má jako na potvoru zrovna dovolenou… Tak brzké uzdravení všem marodům :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20564
2.7.22 18:25

@LuciaEnero
Tak zaklad je nesedet takovou dobu doma. Clovek desne zchoulostivi. Jak neni horecka, sup ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat