Kdo kolik vydělá - prodej nemovitosti

31.7.15 08:05

Kdo kolik vydělá - prodej nemovitosti

Ahoj,

ráda bych se zeptala, zda někdo pracoval jako makléř. Zajímalo by mě, kolik si vezme realitní kancelář z prodeje domu (prodaná nemovitost za 11 mil. Kč) a kolik z toho cca dostane makléř, pracující na ŽL.

Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
31.7.15 08:10
@tocco01 píše:
Ahoj,

ráda bych se zeptala, zda někdo pracoval jako makléř. Zajímalo by mě, kolik si vezme realitní kancelář z prodeje domu (prodaná nemovitost za 11 mil. Kč) a kolik z toho cca dostane makléř, pracující na ŽL.

Díky moc!

zalezi jakou ma smlouvu s tou realitkou ale 11 000 bude mit urcite ;)

• Citovat
  • Upravit
31.7.15 08:10

To záleží na smlouvě s RK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4230
31.7.15 08:18

Záleží na smlouvě, ale z 11 mil. to určitě bude víc než 11. tis. viz tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
31.7.15 08:27

@tocco01 to se dá velmi těžko odhadnout. Ale makléř mívá cca 30 procent z celkové provoze, při této ceně je to tak mega, takže cca 300 tis? odečti si náklady, čistej bude někde na 200..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
31.7.15 08:42

Záleží na smlouvě, ale bývá to 4% pro RK ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
31.7.15 08:44

Za mě - prodávat bez realitky. Prodávala jsem byt, sepsání smlouvy u notáře 3.500,–Kč, úschova peněz na účtu notáře 1.000,–Kč.
Proč dávat stotisícové provize třetímu člověku z realitky? :pocitac: Proč nechat přiživovat se třetí osoby na Vašem majetku? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
31.7.15 09:08

@Blekota Kéž by to šlo! Bohužel bez realitky se prodává velmi těžce a nakoupit se nedá téměř nic. Stačí se podívat na nabídku:-( Taky mě štve, že jsme vyhodili 115 tis v podstatě vzduchem (smlouvy jsme si navíc nechali předělávat naším právníkem, takže další investice), ale bez realitky to nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
31.7.15 09:09

@Blekota Souhlas. Resp. profesionální servis bych si třeba i zaplatila, ale co jsme zažili s realitkami jako kupující, tak už nikdy více.
Pokud bych prodávala nemovitost, tak už vždy jen po vlastní linii.

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
31.7.15 09:11
@zuzkasim píše:
@Blekota Kéž by to šlo! Bohužel bez realitky se prodává velmi těžce a nakoupit se nedá téměř nic. Stačí se podívat na nabídku:-( Taky mě štve, že jsme vyhodili 115 tis v podstatě vzduchem (smlouvy jsme si navíc nechali předělávat naším právníkem, takže další investice), ale bez realitky to nešlo.

A proč by to nešlo??
Většina realitek udělá jen to, že nemovitost dá na inzertní servery a domluví prohlídky.
To si lehce udělám sama.

• Nahlásit
  • Citovat
5931
31.7.15 09:18

Není v tomhle vlákně zbytečné řešit, jestli s RK, nebo bez?
Při ceně 11 mega a „přiměřené“ provizi do 3% bude ta provize zhruba 300.000,–
Kolik dostane makléř ale záleží, jakou má smlouvu/ dohodu s RK. Tipuji, že to bude něco mezi 30-50% z čisté provize pro RK.
Z 300.000 se musí odečíst DPH 21%. Pak se odečtou náklady RK- smlouvy, inzerce, kolky, možná energ. štítek, úschova - celkem třeba 10.000.
Pak to vypadá, že na rozdělení zbyde cca. 230.000,–. Takže v lepším případě 115.000,– pro makléře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.15 09:39

Děkuji všem za názory:-)! Hodně mi to pomohlo, pro hrubý odhad.
Samozřejmě, že nemám v úmyslu nyní nic prodávat (tuhle situaci řeší kamarád), ale chtěla jsem alespon trošku zjistit, jak se to pohybuje…Díky moc všem!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
31.7.15 10:54

Jak se to pohybuje „nikdo“ neví. Hrozně záleží na konkrétní situaci.
Prý jsou i RK, kde má makléř výrazně lepší podíl (60-80%), ale zase si všechno platí a zařizuje sám. Na druhou stranu věřím, že jsou RK, kdy makléř dostane klidně jen 20%. To by při 300.000,– vyšlo asi 45.000 (pořád hezké peníze, ale při tak drahé nemovitosti…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
31.7.15 13:32

@Meha Jsem téhož názoru, ale systém člověka semele. Psala jsem, že se stačí podívat na nabídky prodeje nemovitostí bez realitky, je jich minimum. Pokud jsme chtěli něco kupovat, bez realitky jsme nenašli nic, co by stálo aspoň za návštěvu, protože nebylo z čeho vybírat. A když už jsme kupovali, kvůli snížení provize nás v podstatě dotlačili stávající nemovitost přes ně i prodat. Nedalo se tomu vyhnout, ač jsem jinak zásadně proti tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
31.7.15 13:38

@zuzkasim Aha, já ale mluvila o prodeji, nikoli o koupi.
Také jsme kupovali přes realitku, protože jiné nabídky téměř nebyly. Ale neměli jsme prodávat co, takže žádný „výměnný obchod“ se nekonal.
Chápu, že Tě v tomto případě víceméně okolnosti donutily, ale po mých zkušenostech, pokud bych byla v budoucnu v roli prodávajícího, tak realitku neoslovím.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama