Kdo má hradit poplatek za tv a rozhlas

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ahhotep
Kecalka 336 příspěvků 02.12.17 11:45
kdo má hradit poplatek za tv a rozhlas

Ahoj,

přišel mi dopis od tv a rozhlasu, že nejsem nikde hlášená a nikde se neplatí ten poplatek a že do 14 dnů to mám uhradit jinak pokuta.

jsem z toho trošku rozhozená, protože v nájemní smlouve na byt mám v poplatcích uvedeno, že poplatky činí za vodné, stočné, teplo a tv a rozhlas poplatek, takže mi z toho vychází, že to mel platit majitel za nás, když to má rozepsané v poplatcích, ne? ted před vánoci jen okolo 500 za rozhlas a přes litr za tv se mi teda platit nechce, zvlášt, když jsme mela za to, že to hradíme mesíčne v poplatkách za byt, když je to tam psané..

majitel mi řekl, že je to chyba, že on hradí za svou domácnost a my musíme za svou, jneže to když bych vedela, hradím si to a ne ted po roce zaplatit za 12m. jako chyba, ale jeho, ne? nemel by to zpětne uhradit on z tech poplatků? vůbec se o tom nechce bavit..

další věc, dost nešetrně mi sdělil, že v při předání bytu se zapomnělo napsat původní stavtepla, takže až přijde vyučtování, že to nemá jak spočítat, ale že teda něco z toho uhradit musíme, jenže opět, čí je to chyba, nemel si to pohlídat on? ano, ani my si nevšimli, dělal ty odečty pán z realitky, ajk nám to ale chce vyčíslit??

jsme z toho špatná, pre je dost nepříjemný a vše odmítá, jenže já ted nemám na jinou kauci a máme tu 3 měsíční dobu na vypoved, takže hledat něco jiného by bylo zas problematické, ach jo, nechci se s ním rozhádat, ale asi budu muset. kdo je v právu?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Včelička992
Závislačka 3423 příspěvků 02.12.17 11:48

Tak mas to ve smlohve prece, ze ty poplatky za tv a rozhlas jsou, takze on po tobe nic chtit nemuze ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 02.12.17 11:55

@Včelička992 Ne, on po ní nic chtít nemůže… ale on to po ní taky nechce, chce to po ní česká televize.

Včelička992
Závislačka 3423 příspěvků 02.12.17 11:59
@j.a.n.i1 píše:
@Včelička992 Ne, on po ní nic chtít nemůže… ale on to po ní taky nechce, chce to po ní česká televize.

aha, tak v tom pripade by si to mel zaplatit pan domaci. Horsi je to, ze tam asi bude jeji jmeno ze? Takze to budou chtit po ni. Nevim jak se tohle resi, kazdopadne bych hledala jine bydleni.

ahhotep
Kecalka 336 příspěvků 02.12.17 12:00

Práve, ČT to chce po mně a nevím, zda je bude zajímat, že jim ukážu nájemní smlouvu, že to mel hradit z poplatků majitel, ten s ek tomu nemá a já nechci pokutu, jenže mi teda asi nezbyde než to uhradit raději, ale jsme z toho teda naštvaná

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 02.12.17 12:01

@Včelička992 Jo, to taky nevím, jak se to řeší… já si je platím sama tam kde mám rtrvalé bydliště, takže jsem to nikdy řešit nemusela, nicméně mám takový pocit, že se to fakt vztahuje na domácnost a nikoliv na trvalko. Takže můj soukromý názor je ten, že ona by je platit měla, ale tím pádem by je neměla mít ve smlouvě s majitelem.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 02.12.17 12:03

No, pokud je mi známo, tak se to platí od bydliště, ne? Manželovi taky přišel dopis, že nehradí poplatky, tak ať to zaplatí nebo prokáže, že jsou na adrese jeho bydliště hrazeny. Poslali jsme potvrzení, že to za naši rodinu chodí ode mě a hotovo. Takže to bude podobný, budeš muset dokázat, že je to placeno a nezajímá je, kdo to platí. Pokud je mi známo, tak od těch poplatků jsou osvobozeni snad jen hluší, slepí, sociálně slabí a možná ještě tak někdo, jinak je platí každej/rodina. Conse týče stavů, to je chyba na obou stranách stejná, jak to bude vyúčtovávat je asi ve hvězdách, je možný, že nedoplatek vám bude chtít naúčtovat a přeplatek nedat.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 12:03

Máme ve smlouvě něco o anténě, ale rozhodně ne o tom, že bych už v nájmu platila poplatek za tv a rozhlas… to si každý platí sám za domácnost, respektive to zjišťují podle toho, kdo má na sebe napsanou elektřinu a těm posílají dopisy

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 02.12.17 12:05

@Nowuka2 Nojo, ale tady to evidentně za předmětné bydliště hrazeno není.

@ahhotep Teď mi dochází, ty tam máš trvalé bydliště?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 02.12.17 12:08

@j.a.n.i1 To ne no, jako podle mě má ČT nárok chtít to po domácnosti a je jim jedno, jestli to bude platit nájemce nebo pronajímatel, ale pokud mají ve smlouvě s majitelem, že je to hrazeno z nájmu, chtěla bych, aby to zaplatil on za tu domácnost.

Uživatel je onlineChauvinist
Neúnavná pisatelka 17193 příspěvků 02.12.17 12:12

Osobně bych byl hustej a když je pán nepříjemnej, tak bych oplatil stejnou mincí a trval na tom, co je psáno, to je dáno a ať se hojí na realitce. Stejný postup s energiema :nevim: ČT je bolšounský bahno. Lze se tomu vyhnout (a doporučuju to udělat) tak, že pošleš čestný prohlášení, že TV a radio nemáš, nevlastníš a ať si jdou do pekla - mělo by to být součást toho dopisu. Pokud chceš ten komunistický bordel financovat a koukáš na to, tak za měsíc pošli přihlášku, že sis TV koupila a chceš poplatky platit a od tý doby to hraď - vyhneš se placení těch 12ti měsíců (a nemusíš mít žádný výčitky). Nicméně je standard, že tyhle poplatky platí pronajímatel a pokud to máš ve smlouvě, tak smolík.

ahhotep
Kecalka 336 příspěvků 02.12.17 12:13
@j.a.n.i1 píše:
@Nowuka2 Nojo, ale tady to evidentně za předmětné bydliště hrazeno není.@ahhotep Teď mi dochází, ty tam máš trvalé bydliště?

ano, mám

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 02.12.17 12:13

@Chauvinist ve smlouvě má, že poplatky jsou v nájmu.

ahhotep
Kecalka 336 příspěvků 02.12.17 12:14
@Chauvinist píše:
Osobně bych byl hustej a když je pán nepříjemnej, tak bych oplatil stejnou mincí a trval na tom, co je psáno, to je dáno a ať se hojí na realitce. Stejný postup s energiema :nevim: ČT je bolšounský bahno. Lze se tomu vyhnout (a doporučuju to udělat) tak, že pošleš čestný prohlášení, že TV a radio nemáš, nevlastníš a ať si jdou do pekla - mělo by to být součást toho dopisu. Pokud chceš ten komunistický bordel financovat a koukáš na to, tak za měsíc pošli přihlášku, že sis TV koupila a chceš poplatky platit a od tý doby to hraď - vyhneš se placení těch 12ti měsíců (a nemusíš mít žádný výčitky). Nicméně je standard, že tyhle poplatky platí pronajímatel a pokud to máš ve smlouvě, tak smolík.

tv máme, ale nekoukám na to, máme ji jako monitor a připojené pc k ní

Uživatel je onlineChauvinist
Neúnavná pisatelka 17193 příspěvků 02.12.17 12:19
@Nowuka2 píše:
@Chauvinist ve smlouvě má, že poplatky jsou v nájmu.

Právě, pak bych to neřešil. Jako takhle - pokud pan majitel takto přistupuje k tomu, co sám podepsal a k vlastní chybě, pak s ním budou do budoucna jen problémy a čím dříve to člověk opustí, tím lépe.

@ahhotep píše:
tv máme, ale nekoukám na to, máme ji jako monitor a připojené pc k ní

Tak bych jim naprosto s klidem vyplnil a poslal čestné prohlášení, že TV nemám a nepoužívám a ať si laskavě najdou někoho jiného a nic bych jim neplatil - jen si pohlídej termíny. V zákoně je, že pokud zaplatíš to jejich výpalný, NEBO pošleš tohle prohlášení dřív, než začnou vymáhat, má se za to, že jsi povinnosti splnila a jsi z obliga. Pokud začnou vymáhat, je to drahý. A oni mají vymáhání rádi a dělají to rychle (jako každý komunisti).

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >