Kdo má nárok na izolační a karanténí příplatek??

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 19:31

Kdo má nárok na izolační a karanténí příplatek??

Dobrý večer,
syn (10let) je pozitivní na Covid takže je i s dcerou v karanténě. Ja si beru od zítra OCR. Jelikož já jsem očkovaná, tak nemám nařízenou karanténu.
Mám i já nárok na ten izolační nebo karanténí příplatek? Myslím, že jsem někde četla že je to cca 370kc?
Popřípadě u koho žádat??Nebo kde to dohledám?
Děkuji a prosím anonym z důvodu zveřejnění zdrav. stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10751
21.11.21 19:37

To bylo nějakej čas loni na podzim nebo na jaře. Nevim o tom, že by to platilo i teďka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4024
21.11.21 19:45
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
syn (10let) je pozitivní na Covid takže je i s dcerou v karanténě. Ja si beru od zítra OCR. Jelikož já jsem očkovaná, tak nemám nařízenou karanténu.
Mám i já nárok na ten izolační nebo karanténí příplatek? Myslím, že jsem někde četla že je to cca 370kc?
Děkuji a prosím anonym z důvodu zveřejnění zdrav. stavu.

Máš nárok na osetrovne. A teď jednají, zda zvýší osetrovne nebo u neschopenek dají izolacku. Takže nedělej nic, jen čekej, zda bude osetrovne ve vyšší výši, neschopenku nemáš, tak izolacku neres

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jhh
51
21.11.21 19:47

Tohle je teprve ve schvalování (s tím, že by to mohlo platit zpětně od 1.11.).
Jinak: očr na dítě DO 10 LET bude 80% místo současných 60% a placené bude po celou dobu karantény/izolace místo běžných 9/16 dní. Příplatek max 370 Kč se týká nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4024
21.11.21 19:50
@jhh píše:
Tohle je teprve ve schvalování (s tím, že by to mohlo platit zpětně od 1.11.).
Jinak: očr na dítě DO 10 LET bude 80% místo současných 60% a placené bude po celou dobu karantény/izolace místo běžných 9/16 dní. Příplatek max 370 Kč se týká nemocenské.

Ono záleží, co pediatr zaškrtne. Pri karantene je narok na penize u ditete do 10 let, pri nemoci tam hranice neni

Edit: tohle platí teď normálně, jak to teď sesmoli netusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79405
21.11.21 20:11

No, jelikož ještě nic neplatí, tak je předčasné ptát se na podmínky, neb než cokoliv projde oběma komorami parlamentu, tak to může vypadat naprosto jinak, než to tam vlezlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
21.11.21 20:20
@j.a.n.i1 píše:
No, jelikož ještě nic neplatí, tak je předčasné ptát se na podmínky, neb než cokoliv projde oběma komorami parlamentu, tak to může vypadat naprosto jinak, než to tam vlezlo.

To je divné, já jsem právě před dvěma dny četla, že vláda to schválila a že o tom na twitteru informovala ministryně Maláčová. A že lidé mohou žádat zpětně od 1.11. Ale jak, to už se tam nepíše. :roll:

Příspěvek upraven 21.11.21 v 20:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34276
21.11.21 20:24
@MartinaIrena píše:
To je divné, já jsem právě před dvěma dny četla, že vláda to schválila a že o tom na twitteru informovala ministryně Maláčová. A že lidé mohou žádat zpětně. Ale jak, to už se tam nepíše. :roll:

musí to schválit sněmovna, chtějí to dát v tom zrychleném znění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
21.11.21 20:26
@vokishka píše:
musí to schválit sněmovna, chtějí to dát v tom zrychleném znění

Aha, jo, teď to pročítám, v legislativní nouzi… :kytka:
Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36002
21.11.21 20:57

Zítra mají projednávat nemocenskou pro OSVČ, jestli i pro dohodáře, tam napsáno nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25200
21.11.21 21:01
@MartinaIrena píše:
To je divné, já jsem právě před dvěma dny četla, že vláda to schválila a že o tom na twitteru informovala ministryně Maláčová. A že lidé mohou žádat zpětně od 1.11. Ale jak, to už se tam nepíše. :roll:Příspěvek upraven 21.11.21 v 20:26

Prošlo to zatím jen prvním čtením, nebo jak se tomu říká přesně, ještě to není schváleno, musí to posvětit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79405
21.11.21 21:10
@Pears206 píše:
Zítra mají projednávat nemocenskou pro OSVČ, jestli i pro dohodáře, tam napsáno nebylo.

Tak osvc normálně nemocenskou maji, co by na tom meli resit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27792
21.11.21 21:14
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Děkuji a prosím anonym z důvodu zveřejnění zdrav. stavu.

a když má syn 10 let, tak máš nárok na očr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79405
21.11.21 21:21
@stinga píše:
a když má syn 10 let, tak máš nárok na očr?

Tak u pozitivniho to doktorka klidně napsat muze, prece jen se mu muze nečekaně přitížit a tezko to bude resit desetilety sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34276
21.11.21 21:27
@j.a.n.i1 píše:
Tak u pozitivniho to doktorka klidně napsat muze, prece jen se mu muze nečekaně přitížit a tezko to bude resit desetilety sam.

Muze to napsat po uvazeni i na jine nemoci, i na dospele dítě nebo manzela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat