Kdo má zkušenost s rakovinou prsu?

Anonymní
4.7.20 08:47

Kdo má zkušenost s rakovinou prsu?

Ahoj, byl by mi někdo ochotný poradit? Je mi 24 let a nedávno jsem začala pociťovat levé prso ( jako kdyby nebylo moje) nikdy jsem si prsa nevyšetřovala, nedávno mě začalo pobolívat od podpaží k levému prsu, na pohmat tam cítím plno bouliček ( mám tam plno žlázek a prostě nepoznám, co tam bylo a co tam má být a nemá) když to prohmatávám, je to nepříjemné, není to uplně bolest, ale cítím to. Dnes jsem si všimla, že mám na podprsence pár flíčků a fakt mě to vyděsilo, občas mi přijde, že mám prso v ohni, prostě pocit většího horka, citlivější a celkově, jako kdyby nebylo moje, když sundám podprsenku, je mi to už dost nepříjemné, dřív mi to nevadilo, teď mi to vadí, jen u toho levého prsa. Docela se bojím :( mám dvě malé děti a představa, že mám rakovinu mě fakt děsí. Prosím, kam s tím mám zajít, gynekolog moje prsa nezná, nikdy mi je neprohmatával a teď má 3 týdny dovolenou a k jinému se mi fakt nechce. Můj obvodní má také dovolenou, ale zastupuje ho paní doktorka u které jsem už jednou byla skrze štítnou žlázu. Myslíte, že mohu k ní? nebo tohle opravdu řeší jen gynekolog? Pošle mě s žádankou na nějaké vyšetření? Jak dlouho je čekací doba na vyšetření prsou? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5407
4.7.20 08:52
@Anonymní píše:
Ahoj, byl by mi někdo ochotný poradit? Je mi 24 let a nedávno jsem začala pociťovat levé prso ( jako kdyby nebylo moje) nikdy jsem si prsa nevyšetřovala, nedávno mě začalo pobolívat od podpaží k levému prsu, na pohmat tam cítím plno bouliček ( mám tam plno žlázek a prostě nepoznám, co tam bylo a co tam má být a nemá) když to prohmatávám, je to nepříjemné, není to uplně bolest, ale cítím to. Dnes jsem si všimla, že mám na podprsence pár flíčků a fakt mě to vyděsilo, občas mi přijde, že mám prso v ohni, prostě pocit většího horka, citlivější a celkově, jako kdyby nebylo moje, když sundám podprsenku, je mi to už dost nepříjemné, dřív mi to nevadilo, teď mi to vadí, jen u toho levého prsa. Docela se bojím :( mám dvě malé děti a představa, že mám rakovinu mě fakt děsí. Prosím, kam s tím mám zajít, gynekolog moje prsa nezná, nikdy mi je neprohmatával a teď má 3 týdny dovolenou a k jinému se mi fakt nechce. Můj obvodní má také dovolenou, ale zastupuje ho paní doktorka u které jsem už jednou byla skrze štítnou žlázu. Myslíte, že mohu k ní? nebo tohle opravdu řeší jen gynekolog? Pošle mě s žádankou na nějaké vyšetření? Jak dlouho je čekací doba na vyšetření prsou? :roll:

Nejlepší bys měla, když by ses rovnou objednala na sono prsu do mamma centra případně nemocnice. Koukni na web, jaká jsou ve vašem okolí. Bez žádanky budeš s největší pravděpodobností platit, u nás to stojí kolem 500-800,– ale možná když bys byla riziková, tak by to mohlo jít na pojišťovnu. Ale třeba v našem centru mají šíleně dlouhé lhůty, ale je možné když jim při objednání řekneš, že máš vážné podezření, že by mohli najít dřívější termín. Rozhodně, ale nečekej 3 týdny na OL nebo OG.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
4.7.20 08:56

Ahoj take me boli, ale prave prso, furt oddaluji doktora skrs praci. Bojim se, ze budu marodit, ze budu bez prijmu atd…,ale ted uz chci jit nekdy v srpnu, boli me rameno, lopatka tak to svadim na zada,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2700
4.7.20 08:58

Taky bych raději zaplatila ze sveho a preskocila lékaře a doporučeni. Běž rovnou na mamologii. Opravdu to neni sranda, a kdyby to rakovina byla, jde o čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5407
4.7.20 09:03
@sabinka098 píše:
Ahoj take me boli, ale prave prso, furt oddaluji doktora skrs praci. Bojim se, ze budu marodit, ze budu bez prijmu atd…,ale ted uz chci jit nekdy v srpnu, boli me rameno, lopatka tak to svadim na zada,

Hele tohle není sranda. Chápu, že člověk peníze a práci potřebuje… Ale ono v srpnu už může být pozdě… Rakovina prsu je sice dobře léčitelná, ale jen v případě, že se na ni přijde včas. Není to sranda, je to pěkně zakerna nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
4.7.20 09:03

Já bych zašla hned v pondělí k zastupující lékařce. Dostaneš žádanku na sono, vzhledem k tomu, že máš problémy, tě určitě vezmou co nejdříve. Držím palce, ať je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 09:04

No holky, nad tím jsem taky uvažovala, ale jelikož jsem s dětmi sama, je pro mě opravdu 1000kč hodně, vím, že mi jde o zdraví, ale ty peníze vážně nemám. Chybělo by mi to pak pro děti. Beru jen rodičák a něco málo příspěvek na bydlení. První dcera má nástup do školy a druhá má za měsíc rok, nekojím, dostává drahý mléko, protože ji jiné nesedne. Ach jo. Na brigádu nemohu, nemám tady nikoho z rodiny, kdo by mi pohlídal. Jsem na děti sama. No nevím, jak to udělat, taky bych šla radši hned, ale co dělat v takové situaci? Bez peněz mě nevyšetří.

• Nahlásit
  • Citovat
857
4.7.20 09:05

Objednej se sama jako samoplatce na specializovane pracoviste. Zaplatis myslim neco kolem 500 kc. Mozna ti neco proplati pojistovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
4.7.20 09:07

Jinak jeste, rakovina v drtive vetdine pripadu neboli. Bude to spis nejaka cysta kdyz uz…ale na sono samozrejme bez, jen te chci ale uklidnit, ze to pravdepodibne nic nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
4.7.20 09:09
@Anonymní píše:
Ahoj, byl by mi někdo ochotný poradit? Je mi 24 let a nedávno jsem začala pociťovat levé prso ( jako kdyby nebylo moje) nikdy jsem si prsa nevyšetřovala, nedávno mě začalo pobolívat od podpaží k levému prsu, na pohmat tam cítím plno bouliček ( mám tam plno žlázek a prostě nepoznám, co tam bylo a co tam má být a nemá) když to prohmatávám, je to nepříjemné, není to uplně bolest, ale cítím to. Dnes jsem si všimla, že mám na podprsence pár flíčků a fakt mě to vyděsilo, občas mi přijde, že mám prso v ohni, prostě pocit většího horka, citlivější a celkově, jako kdyby nebylo moje, když sundám podprsenku, je mi to už dost nepříjemné, dřív mi to nevadilo, teď mi to vadí, jen u toho levého prsa. Docela se bojím :( mám dvě malé děti a představa, že mám rakovinu mě fakt děsí. Prosím, kam s tím mám zajít, gynekolog moje prsa nezná, nikdy mi je neprohmatával a teď má 3 týdny dovolenou a k jinému se mi fakt nechce. Můj obvodní má také dovolenou, ale zastupuje ho paní doktorka u které jsem už jednou byla skrze štítnou žlázu. Myslíte, že mohu k ní? nebo tohle opravdu řeší jen gynekolog? Pošle mě s žádankou na nějaké vyšetření? Jak dlouho je čekací doba na vyšetření prsou? :roll:

Ja bych uz stala na mamolog..kde bych se objednala, doporuc bych shanela dodatecne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
4.7.20 09:10
@Anonymní píše:
No holky, nad tím jsem taky uvažovala, ale jelikož jsem s dětmi sama, je pro mě opravdu 1000kč hodně, vím, že mi jde o zdraví, ale ty peníze vážně nemám. Chybělo by mi to pak pro děti. Beru jen rodičák a něco málo příspěvek na bydlení. První dcera má nástup do školy a druhá má za měsíc rok, nekojím, dostává drahý mléko, protože ji jiné nesedne. Ach jo. Na brigádu nemohu, nemám tady nikoho z rodiny, kdo by mi pohlídal. Jsem na děti sama. No nevím, jak to udělat, taky bych šla radši hned, ale co dělat v takové situaci? Bez peněz mě nevyšetří.

Dojdi si pro tu žádanku. Nebudeš platit nic a vezmou tě i dřív, když ti tam doktorka napíše, že je to akutní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 09:11

@kalie Mockrát děkuji, no, taky se snažím uklidnit, moc to ale nejde, já nejsem žádná citlivka, která by se litovala, ale když se podívám na děti a představím si, co by s nima bylo, kdyby to fakt bylo nejhorší. No to je hroznej pocit a nedá se to nijak ovládnout. Pocit, že by skončili někde v děcáku, obě jsou na mě fixované a utrápili by se k smrti. Snažím se na to nemyslet, ale moc se mi nedaří.

• Nahlásit
  • Citovat
914
4.7.20 09:12

Dojdi si normálně k Dr pro žadánku, ona Tě vyšetřovat nebude. Když budeš mít papír vezmou Tě během par dnů. Já jsem teď objednaná jako samoplatce, objednávala jsem se před 14dny a jdu až začátkem srpna. Jinak u nás ultrazvuk stojí 320 korun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
4.7.20 09:16
@Anonymní píše:
@kalie Mockrát děkuji, no, taky se snažím uklidnit, moc to ale nejde, já nejsem žádná citlivka, která by se litovala, ale když se podívám na děti a představím si, co by s nima bylo, kdyby to fakt bylo nejhorší. No to je hroznej pocit a nedá se to nijak ovládnout. Pocit, že by skončili někde v děcáku, obě jsou na mě fixované a utrápili by se k smrti. Snažím se na to nemyslet, ale moc se mi nedaří.

No jiste, rozumim tomu. Jak rikam, obezretnost je na miste, ake panika urcite ne. Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19412
4.7.20 09:16
@Anonymní píše:

dojdi si k zástupu za tvojí mudr ta ti žádanku dá, klidně si o ní rovnou řekni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama