Kdo měl druhý porod lehčí než první?

918
9.8.06 09:56

Kdo měl druhý porod lehčí než první?

Mám pocit, že je celkem dost maminek, které po prvním těžším komplikovanějším porodu uvažují málem o jedináčkovi a nebo o adopci. Nakonec, když překonají strach a skočí do dalšího těhu jsou průběhem druhého porodu mile překvapeny. Myslím, že by bylo pro tyto těhulky, které pak mají z porodu větší obavu než prvorodičky velmi příjemné počíst si tu, kolik mamin mělo první porod „chuťovku“, u druhého čekaly, kdy že teda začne ten horor a ono nic, prostě v klidu porodily a byl to krásnej zážitek. Samo je tu prostor i pro rodičky, které měly první porod pohodový a druhý ještě pohodovější :wink: :lol:
Bludička
a Kamča porod tři dny kontrakce humus a pěkný vyčerpání naštestí obě bez následků
a Janeček v porodnici 7hodin s odteklou vodou z toho opravdové kontrakce jen necelou 1a 1/5 hodiny včetně klystýru a tlačení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2793
9.8.06 10:01

Přidávám se k těm,které podruhé rodily v pohodě.
Oba porody vyvolávané.
První trval asi 8 hodin,hodně bolestivé kontrakce asi 3 hodiny před tlačením,vlastní tlačení nic nebylo.
Druhý porod trval asi 2 hodiny,protivné kontrakce jen 20 minut,daly by se spočítat na prstech jedné ruky,tlačení jsem hooooodně cítila,ale oproti prvnímu porodu to celé byla brnkačka.
Být potřetí těhotná,tak mám strach,jestli dojedu do porodnice(máme nejbližší 25 km)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
9.8.06 10:02

Jééé, super diskuze… holčinky, piště, jsem zvědavá, nás ten druhý porod čeká každým dnem, takže mám strach :roll: a hlavně, je tam dost velký věkový odstup, to asi také dělá hodně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2058
9.8.06 10:09

Jé, taky jsem zvědavá, jsem na tom stejně jako Monalisa24 i s tím delším odstupem od prvního porodu. Tak Moňulíku…držme se :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
9.8.06 10:20

Ahojky…tak ja take mela prvni porod desny…vyvolavany,trvajici 16hodin…bolesti po 2minutach skoro 8hodin…kdyz mi konecne dovolili tlacit,byla jsem nejstastnejsi na svete…ani nevim,kde jsem vzala jeste silu na tlaceni :lol: …druhy porod,samozrejme take po terminu,se rozjel sam(musim rict,ze myti oken,malinik a ani sex nezabirali)…bolesti trvaly 8hodin…ale dalo se to vydrzet :lol: …jeste hodinu pred porodem jsem se usmivala.....urcite druhy porod byl daleko pohodovejsi :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
9.8.06 10:22

Taky se hlasim s lehcim druhym porodem - popravde, vecer v den narozeni Pepi jsem na tom byla malem lip nez po sestinedeli s Adlou. Vlastne jsem byla uplne OK jen se silnou MS.
Adlu ze me vyhaneli dva dny, Pepi vykoukla sama behem par hodin. U obou ta velka bolest trvala zhruba stejne, ale presto to bylo nesrovnatelne.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
9.8.06 10:27

s vlastnim nemuzu slouzit, ale kdyz byla mama tehotna naposledy /5.dite, ale 9 let pauza, ve 39 letech/, tak ji dr. strasili, ze si zopakuje prvni porod a segra se narodila 6 hod od prvnich kontrakci - ale prej nic desnyho, jeste koukali na colomba :) , asi 1,5hod po prijezdu do porodnice, stihla akorat klystyr, hekarnu jen probehli, i kdyz tata byl u porodu poprve a prepor. priprava zahrnovala prave hlavne hekarnu :) , mama rekla, ze chce doktora, a ten uz prisel k hotovymu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
9.8.06 10:34

Tak já jsem taky měla lehčí druhý porod. Ten první byl vyvoláván. Praskla mi voda a nikde žádné kontrakce. Po dvou dnech skončil císařem. Ten druhý. Sice jsem měla poslíčky, 4dny před samotným porodem, jako normální porodní bolesti.
Ráno v 7hod mi praskla voda a já se dobelhala do porodnice. Pořád se nic nedělo. Ve tři jsem volala manželovi, že hned jak se dorodí jedna maminka, tak může přijít za mnou. Dorazil v pět. To už jsem byla na 4cm. Za tři hodinky byla malá na světě. S prvním porodem se to nedá srovnávat. Ten druhý je prostě rychlejší a lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
9.8.06 10:43

Monalisa - koukám jak z jara,nedávno jsi byla snažilka a už máš termín????????????
Tak přeju,ať je druhý porod v pohodě,naprostá většina mých kamarádek podruhé rodila líp a rychleji,i když měly od prvního porodu delší dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
9.8.06 10:45

Ahoj,
takmoje zkušenosti s porodama:
1. 17h kontrakce po 3 minutách, 3 injekce, 2 kapačky, totálně vyčerpaná, ale zvládli jsme to oba v pořádku. :D
2. Kontrakce nic moc, ale porodnice daleko radši jedem. Tam mi paní dr. řekla jen:„Jo nic moc, na sedm, do sprchy, natočit monitor a sepsat anamnézu!“ Monitor už celý nenatočili, papíry jsem podepisovala na sále s Klárkou vedle sebe. Celý porod trval 2h. :D
3. Tak Vojtíkovi se z té vily co mu brácha se segrou připravili moc nechtělo, takže vyvolávačka. Ráno zavedli tabletu, pak mě jen trochu pobolívalo břicho, ale vypadalo to, že z toho nic nebude. Po třetí hodině se to pobolívání zpravidelnilo po třech minutách, tak jsem volala manželovi ať na návštěvu přijede radši bez dětí a dobře že tak. Přijel někdy kolem půl pátý, to už začínalo přituhovat, ale pořád to ještě nebylo nic nepřežitelnýho. Po pátý hodině se mi najdenou rozjely parádní kontrakce a já se jen modlila, aby to netrvalo tak dlouho jako u prvního. I jsem si pěkně zakřičela a to si myslim, že něco vydržim. Moje přání bylo vyslyšeno, v 17:45 přišla PA koukla na mě a říká jdeme. Já na ní v tu chvíli:„Kam jdeme?“ :) „No už jste na deset tak na sál.“ 17:55 byl Vojtík na světě. Porod úplně super. Pochvala od pana dr., že vim sama kdy tlačit, kdy ubrat, šít taky nemusel, takže tam byl fakt jen na to, aby chytil miminko a podal mi ho. :D
Všem které ten vyjímečný okamžik čeká, přeju aby na porod mohly vzpomínat jako na něco krásného. Já na všechny svoje porody moc ráda vzpomínam, vždyť mi po nich zůstalo to nejcennější co v životě mám! A to za trochu bolesti stojí!!!
Verča, Míša 5 let, Klárka 3,5roku, Vojtík 8měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
9.8.06 11:20

Jejda a mě zrovna dneska napadlo, jestli může být druhý porod horší než první..?:-) Já rodila napoprvé krásně, se vším všudy 16 hodin, ale drsnější byla jen poslední půlhodinka, tak se spíš děsím (pokud teda přemluvím manžu), že by mi druhý porod mohl zkazit iluze:-D
Je tu i někdo takový?

Jazzi a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
9.8.06 11:39

První porod učebnicových 12 hodin od prvních kontrakcí, posledních 6 hodin jsem už musela prodýchávat, poslední 2 hodiny jsem myslela, že bude po mně :-). Jinak nekomplikovaný, vpodstatě hezký porod.

Druhý porod = procházka růžovým :,-(em, 3 hodiny od prvních kontrakcí, opravdové bolesti, co mně kroutily, poslední půl hodiny, a asi jen 2-3 kontrakce byly tak drsné, jako ty 2 hodiny posledních kontrakcí poprvé.

Mně by zajímalo, jak probíhá třetí porod , všichni straší, že se protáhne a je komplikovanější :?: :?: :?:

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
9.8.06 12:36

Tak můj první porod byl horor, rodila sem týden, a poslední dva dny z toho týdnu sem musela ležet na porodní posteli na zádech bez možnosti otočení, dcera se narodila ve 27tt. Druhý porod bylo už jen drama, rodila sem dva dny, hned od začátku sem měla stahy po 4min, na závěr sem tlačila hodinu, dcera se narodila přidušená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
9.8.06 13:01

Taky se přidám:
1. porod šííílenýýý. 36 hodin, injekce, kapáky, voda pryč, kontrakce a nic.
Pak konečně celkem pohodový tlačení a bylo to. Nástřih, šití- auuu.
2. porod paráda.Asi 3 hodinky, tabletečka( jen 1/4!), sprcha, balon a kontrakce s velkým K jen asi 1/2 hodinky. Fakt pohoda. Bez šití.

Jsem teď zvědavá na ten třetí. taky mám velké rozmezí 12-5- a teď.

Takže holky nebojte a směle do toho!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
9.8.06 13:11

Ahoj tak moje porody byly zhruba takové
1. porod - po poradně jsem byla poslána do porodnice otevř. na 3 prsty.Celé odpo a celou noc se nic nedělo i když do mě pichali kde se dalo pak kolem 10 přišla PA píchla mi vodu a začly bolesti . Já si pár krát oběhla postel a 10.40 byla Niki venku :D .
2. porod - zase po poradně nástup nic se nedělo,kapačky nepomohli dokud mi nepíchli vodu až pak se dostavily bolesti a malý se narodil do 50 minut ale zdál se mi víc bolestivější i tlačení i zavinování dělohy :) .
3.porod - opět nástup po poradně zase otevřená na 3cm. A prakticky ten samý průběh otevřela jsem se zase až po píchnutí vody a do 50 min se dcera narodila tlačení už tolik nebolelo ale zavinování dělohy auuauu dvě noci to bolelo :-).
4.porod - od třetího po devíti letech ráno ve 2 jsem se probudila na kontrakce po 10 min. a ty jsem teda musela prodýchávat.Do porodnice jsme dojeli kolem 4 kontrakce po 5 min. otevřená na 6 cm voda mi opět nepraskla sama, za pět min. 5 mi doktor píchá vodu a 5.17 byl prcek na světě :) .
U prvních třech jsem měla pokaždé nástřih to bylo asi tím že to nebylo přirozeně u 4 bez nástřihu a zavinování dělohy jsem necítila vůbec tak jako u první :D .No chceme ještě jedno tak jsem zvědavá na pátý porod určitě to bude pohoda jako u všech tak všem přeju rychlé a co nejmíň bolestivé porody :D
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama