Kdo mi může diagnostikovat depresi?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
18.5.22 02:57

Kdo mi může diagnostikovat depresi?

Ahoj, chtěla bych se zeptat na koho se obrátit aby mi poradil co se mnou je, jestli mám jít za praktickým lékařem a on mě pak někam pošle nebo za kým? Moc se v tom nevyznám… prosím připomínky, že deprese neexistuje atd. si rovnou můžete odpustit, potřebuji prostě poradit ohledně mého psychického zdraví, moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
396
18.5.22 04:05
@AAkikAA píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat na koho se obrátit aby mi poradil co se mnou je, jestli mám jít za praktickým lékařem a on mě pak někam pošle nebo za kým? Moc se v tom nevyznám… prosím připomínky, že deprese neexistuje atd. si rovnou můžete odpustit, potřebuji prostě poradit ohledně mého psychického zdraví, moc děkuji

Proč by ti měl někdo psát, že deprese neexistuje? Zajdi si za klinickým psychologem, ten se s tebou může podívat na to, jak na tom jsi nebo si najdi rovnou psychiatra. Jenže podle mě stačí u lehčích forem deprese pouze psychoterapie. I při medikamentózní léčbě považuji za stěžejní opět psychoterapii. Pokud jsi se léčila už v minulosti, což podle tvého příspěvku nepředpokládám, tak by ti mohl psychofarmaka napsat i obvodní lékař. Pokud chceš tedy svůj stav řešit primárně skrze léky, což je za mě nesmysl. Léky tlumí příznaky, příčinu bys měla řešit v terapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
18.5.22 04:45

Taky doporučuji klinického psychologa a řešit příčinu deprese(sama nepřijde, vždy to je v návaznosti na něco, ztráta partnera, práce, hormonální koktejl, komplikovaný porod atd…). Někdo to zvládá bez léků a někdo bez nich nedá ani den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
18.5.22 07:08

Pokud máš deprese zajdi na obvod, tam ti neco předepíše.
Následně si hledej psychitra, psycholok je k ničemu nenapíše léky, jen si s tebou povídá
Tady se nestává že by ti někdo napsal, že depky nejsou, tady je každý diagnostikován k návštěvě psychiatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 08:21

Zašla bych za obvoďákem a ten tě někam nasměruje podle mého :think: možná bude stačit nějaká terapie možná budou potřeba léky. Hlavně se těch léků neboj :hug: ono tomu možná nebudeš věřit ale je spoustu lidí kteří prostě fungují takhle s těmi léky krom jiného i mezi slavnými ale i mezi úplně normálními lidmi též. Držím palce ať je brzy líp :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10107
18.5.22 08:38

Klinický psycholog, nebo ještě lépe psychiatr - ten může rovnou napsat medikaci. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10107
18.5.22 08:40
@Fiveone píše:
Taky doporučuji klinického psychologa a řešit příčinu deprese(sama nepřijde, vždy to je v návaznosti na něco, ztráta partnera, práce, hormonální koktejl, komplikovaný porod atd…). Někdo to zvládá bez léků a někdo bez nich nedá ani den.

S tím úplně nesouhlasím, některé typy depresí jsou způsobeném prost hormonální nerovnováhou a žádná životní událost za tím není, prostě ty hormony zodpovědné za naše pocity a stavy nefungujou, jak mají, netvoří se dost nebo se tvoří blbě a je deprese jak vyšitá. Ale to už je na klinikovi/psychiatrovi, aby našel, co se děje navrhl vhodnou a hlavně funkční léčbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
18.5.22 09:04
@sakota píše:
S tím úplně nesouhlasím, některé typy depresí jsou způsobeném prost hormonální nerovnováhou a žádná životní událost za tím není, prostě ty hormony zodpovědné za naše pocity a stavy nefungujou, jak mají, netvoří se dost nebo se tvoří blbě a je deprese jak vyšitá. Ale to už je na klinikovi/psychiatrovi, aby našel, co se děje navrhl vhodnou a hlavně funkční léčbu.

Ano, proto jsem tam napsala i hormonální koktejl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat