Reklama

KDO NEDOSAHL NA PŮJČKU 300 000 KČ Z SFRB? PROČ???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 13.04.09 22:06
KDO NEDOSAHL NA PŮJČKU 300 000 KČ Z SFRB? PROČ???

Hezký večer,
mám asi vtíravou otázku-je tady někdo,kdo žádal o půjčku ‚pro mladé‘,to je ta,jak poskytuje vláda ve výši 300 000kč..a NEDOSTAL JI??? :?

Zajímalo by mně,jaké důvody vedly k zamítnutí žádosti.Je mi jasné omezení věkové i to,že nesmíte mít jinou nemovitost,…ALE DÁL???BYLY NĚJAKÉ JINÉ DŮVODY PRO TO,ŽE VÁM JI ODMÍTLI DÁT????

DĚKUJU PŘEDEM,KLIDNĚ PÍSEJTE I SZ :oops: :oops: :oops:

Bára

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.09 08:35

My jsme oni žádali v létě 2007 a dostali jsme ji. Předem jsem hodně zjišťovala, jaké máme šance, protože bez těchto peněz bychom na úvěr neměli (byl to družstevní byt, takže jsme jím nemohli ručit). Navíc jsem to potřebovala hodně rychle, měli jsme pár měsíců na vyřízení tohoto a ještě úvěru ze stavebního spoření, navíc nám ručila sestra, která není z Prahy, takže času bylo fakt málo. Proto jsem i byla osobně přímo na SFRB a nechala si zkontrolovat, jestli mám vše potřebné, aby se to nezdrželo pak tím, že mi bude něco chybět. Taky jsem psala těsně před podáním na SFRB, jestli jsou ve fondu ještě peníze (bylo mi totiž řečeno, že pokud budou peníze, neměl by být problém, ale pokud bude fond vyčerpán, tak nedostaneme nic - tj je lepší žádat na začátku kalendářního roku, protože ke konci už nemusí být ve fondu dost pěnez pro všechny žadatele). Nakonec mě překvapilo, že se to vše vyřídilo hodně rychle, ani jsme nemuseli nikam jezdit nic podepsat, stačilo podepsat doma, nechat ověřit podpisy (i ručitele) a poslat zpátky. Pak už jen přišla smlouva podepsaná i od druhé strany. Tak přeju ať to máte taky tak bez komplikací. Dříve to bývalo dokonce tak, že za každé dítě narozené po uzavření této smlouvy se něco odečte, ale to už asi neplatí, protože ve smlouvě ani na internetu nic takového nebylo. Nepřihlášená hkac

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 14.04.09 09:07

pockat, my s tema odpoctama pocitame :-)))
smlouvu jsme dostali v pohode v lete 2007.
Myslim, ze si musis ohlidat, ze ten byt/dum musi mit jen 1 bytovou jednotku, omezeny je taky pocet podlazi (myslim 2 nadzemni a jedno podzemni) a mozna je tam i nejaka limitace obytnou plochou.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19775 příspěvků 14.04.09 09:35

mám dotaz (možná blbý, ale co, zeptám se i tak) :D
Kdo se může stát ručitelem, musí vlastnit nějakou nemovistost? … na té nemovitosti asi nemůže být hypotéka, ani nesmí ručitel ručit už nikde jinde, že?
A když bychom tedy neměli žádného ručitele, dá se ta půjčka nějak získat i bez něj?

Sandra

MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 14.04.09 10:07

Ahoj, tak my o půjčku zažádali v prosinci, vše bez problémů, schválili nám to rychle, až nás překvapili. Měli jsme to během 2 týdnů vše vyřízené. Nakonec jsme peníze ještě nepoužili, ale chystáme se na to.
Dítě se stále odečítá, tuším 30 tis.....
Ručitel je nutný. Ikdyž já jsem na RD, manžel dost vydělává, stejně jsme museli mít ručitele. Co já vím, tak ručit může víckrát, ale musí na to mít dostatečný plat. Nemovitost mít nemusí, to po nás nikdo nechtěl.

Tak hodně zdaru :-)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 14.04.09 12:09

Rucitel ruci svym platem, musi si nechat potvrdit papir na mzdovce. Nemovitost mit nemusi.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19775 příspěvků 14.04.09 12:18

Díky za odpovědi :srdce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.09 13:22
MisaN píše:
Dítě se stále odečítá, tuším 30 tis.....

Fakt? Máte to ve smlouvě nebo jak to víš? A ve kterém roce jste žádali? Hkac

sandrik
Neúnavná pisatelka 19775 příspěvků 14.04.09 13:30

Anonymní - zadala jsem si SFRB do vyhledávače a zjistila jsem toto:
 http://www.sfrb.cz/programy/?…

V případě, že byt je pořizován výstavbou nebou koupí, bude v případě narození dítěte v době po uzavření úvěrové smlouvy nesplacená část jistiny úvěru snížena o 30 tis. Kč za každé narozené dítě (nebo osvojené). Dotace na narozené dítě je snížena na základě žádosti

ale nevím od kdy to platí

Sandra

madlicka
Kelišová 7018 příspěvků 14.04.09 13:56

Tech 300 tis může být i na byt, tam je samozřejmě bytových jednotek v domě víc.

My jsme ručitele nesehnali a ručíme tedy exekutorským zápisem. Pro SFRB to nebyl žádný problém, otázka je zda to nevadí té bance - stavební spořitelně - kde si člověk půjčuje zbytek. Pokud bychom nespláceli a nedohodli se na přerušení splácení, pošlou exekutora. Ptali jsme se, zda by nám prodal střechu nad hlavou - tak prý ne, spíš zařízení, auto atp. :-)

MMCH my ten odpočet na dítě ve smlouvě také nemáme, teď jsem to překontrolovala.

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 29.04.09 20:54

chci zeptat jde ta půjčka půjčit i na vybavení nebo nemusím dokládat, co budu za to nakupovat? Dům je postavený, akorát potřebujeme nějaké vybavení … poradíte?

MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 30.04.09 09:09

Dokládat se musí a musíš prokazatelně použít peníze z úvěru, takže faktury získané dopředu nejde použít a navíc musíš doložit i příkaz k úhradě s číslem účtu kam jsi peníze převedla a to musí sedět s fakturou..

Takže vybavení asi né

MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 30.04.09 09:58
:?:

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 20.05.09 10:33

chtěla jsem se ještě zeptat, ptala jsem se na tu půjčku, protože jsme už manželé a oni mi řekli, že ten byt nesmí být zkolaudovaný nebo zapsaný v katastru nemovitostí. Takže prý nemůžu čerpat tento úvěr… Je to tak? Jsem z toho velmi špatná :oops:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >