Kdo platí pojištění pronajatého družstevního bytu?

971
19.4.17 13:17

Kdo platí pojištění pronajatého družstevního bytu?

Maminky jen rychlý dotaz, s kterým si ani já ani google neví rady.
Nabyla jsem byt, který pronajímám známým. Až nyní po čase mi došlo, že by měl být pojištěný. (Měl by? Máte pojištěno?)
A teď k otázce. Byt je družstevní, tzn. já jsem majitel ale stará se družstvo, kterému měsíčně platím určitou částku. Je tam i položka - „pojištění“ na které je ale měsíční částka jen 9Kč.
Mám jej pojistit já jako majitel, družstvo, nebo ta známá co v něm bydlí?
Nebo je to zbytečné?
Jde mi o to kdyby se něco stalo - požár, voda..ať jsme krytí. Kdo za to v případě, že např. mí nájemnící vytopí sousedy, zodpovídá?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

220
19.4.17 13:24

Také mám družstevní byt a pojistku jsem si dělala sama. Pojistka družstva se vztahuje pouze na stěny bytu. Zbytek si musíte pojistit sama. Kdyby nájemníci někoho vytopili nebo vyhořeli tak náklady jdou na vámi ne za družstvem. Pro vás bude výhodnější když si pojistku uděláte, když by ji měli nájemníci tak můžete mít zničeny byt a peníze žádné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
19.4.17 13:28

Jsme v pronájmu, v družstevním bytě a pojištění si platí majitelka bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
19.4.17 13:28

Dle mého za škodu odpovídá majitel bytu. Když jsem pronajímala byt, tak jsem si platila pojistku sama. Sice měli nájemníci ve smlouvě, že si musí pojistku udělat, ale raději jsem se na to nespoléhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
19.4.17 13:34

Děkuji moc za Váš čas a odpovědi, já jsem si to také myslela takto, jen pro poádek ať je to správně jsem se chtěla ujistit. Hezký den všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 14:19
@Ráchelia píše:
Maminky jen rychlý dotaz, s kterým si ani já ani google neví rady.
Nabyla jsem byt, který pronajímám známým. Až nyní po čase mi došlo, že by měl být pojištěný. (Měl by? Máte pojištěno?)
A teď k otázce. Byt je družstevní, tzn. já jsem majitel ale stará se družstvo, kterému měsíčně platím určitou částku. Je tam i položka - „pojištění“ na které je ale měsíční částka jen 9Kč.
Mám jej pojistit já jako majitel, družstvo, nebo ta známá co v něm bydlí?
Nebo je to zbytečné?
Jde mi o to kdyby se něco stalo - požár, voda..ať jsme krytí. Kdo za to v případě, že např. mí nájemnící vytopí sousedy, zodpovídá?
Děkuji

Pojištění, které platíš družstvu, je pojištění budovy.
Ty bys měla mít pojištěné vybavení bytu (obklady, kuchyňská linka atd.)
Podnájemnk vybavení bytu (pokud není tvé) tzn. nábytek, elektroniku, cennosti, hotovost.

Na škody způsobené určitě pojistku ty - ty jsi členem družstva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama