Kdo platí za škodu způsobenou motorovým vozidlem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 09:23
Kdo platí za škodu způsobenou motorovím vozidlem???

Ahoj lidičky potřebovala bych radu včera večer se mi stala nemilá věc. Při parkování u Lídlu mi paní najela tažným zařízením do zadního levého blatníku a kompletně mi vyškubla celej plech a upadl i nárazník a k tomu všemu ještě zlomila podběh… :zed: :zed: :zed: S přítelem teď řešíme co teď, auto máme z roku 99 a i když by škodu měla hradit paní z pojistky, určitě nám pojišťovna neuhradí celou částku a bude potřeba něco doplatit. :think: Aspoň tak jsme to pochopili…Tak by nás zajímalo jestli s tím máte někdo zkušenosti, jak to u takových případů probíhá, auto se dá do servisu ten to opraví a pojišťovna to zaplatí a my jen doplatíme zbytek jako tu amortizaci. A dá se popřípadě vymáhat zbytek částky co mi pojišťovna neuhradí, po paní co mi škodu způsobila. Děkuji za zkušenosti a rady… :kytka: :kytka: :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 31.10.14 09:28

Ja to kdysi vyresila pres svoji havarijku. Pres zákonnou od pana to bylo dost nevyhodne.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 31.10.14 09:28

Ja to kdysi vyresila pres svoji havarijku. Pres zákonnou od pana to bylo dost nevyhodne.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 31.10.14 09:33

Neporadím, neb škoda nám byla způsobena brigádníkem ve služebním autě, resp. vozil na návěsu za autem takový to áčko a něm reklamu a z amliponu řvala reklama. Na místo „nehody“ se dostavil sám šéf tý agentury a naprosto vše pak řešil sám. Včetně toho, že jsme mu jen předali fakturu za opravu. (Jsem od něj dokonce pak jako omluvu dostala luxusní lupeny na nějaký koncert.) :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 09:34
@omites píše:

A Vy jste někdy způsobila nehodu nebo pán Vám.. :?: :think: Paní havarijní pojištění má, tak se právě ptám, ať vím jaké máme možnosti… :nevim:

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 31.10.14 09:38

Zpusobil pan. Ale skrz stari meho vozidla a rozsahu skod bylo lepsi dat auto na totalku z meho havarijka.

mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 31.10.14 09:38

Škodná udeálost je sepsána a ohlášena? Pokud ano, tak pojišťovna je povinna uhradit celou opravu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 09:47
@mag píše: Škodná udeálost je sepsána a ohlášena? Pokud ano, tak pojišťovna je povinna uhradit celou opravu.

Sepsána je…ale pojišťovna uhradí celou škodu jen v případě, že je auto Max. 5let staré ne… :?: :think: Pak už je tam amortizace, pojišťovna uhradí jen cenu skutečného stavu vozidla. :nevim: Aspoň tak nám to bylo řečeno… :nevim:

zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 31.10.14 09:50

Když jsme nabourali auto my, celé to zaplatila nase pojistovna. Když nám kamínek od popelaru prasknul sklo, tak to celé zaplatila jejich pojistovna. Podle mě musí pojistovna uhradit celou částku

mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 31.10.14 09:51
@Anonymní píše:
Sepsána je…ale pojišťovna uhradí celou škodu jen v případě, že je auto Max. 5let staré ne… :?: :think: Pak už je tam amortizace, pojišťovna uhradí jen cenu skutečného stavu vozidla. :nevim: Aspoň tak nám to bylo řečeno… :nevim:

ne, to teda s odkazem na nález ústavního soud sp. zn. II. ÚS 2221/07 nemuzou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 09:52
@Emilie píše:
Neporadím, neb škoda nám byla způsobena brigádníkem ve služebním autě, resp. vozil na návěsu za autem takový to áčko a něm reklamu a z amliponu řvala reklama. Na místo „nehody“ se dostavil sám šéf tý agentury a naprosto vše pak řešil sám. Včetně toho, že jsme mu jen předali fakturu za opravu. (Jsem od něj dokonce pak jako omluvu dostala luxusní lupeny na nějaký koncert.) :nevim:

To je fajn, ale to v našem případě asi nepůjde… :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 09:54
@zulitvi @mag Kéž by to bylo tak jak píšete, ale při mé smůle se obávám, že zaplatíme všechno…ach jo
@zulitvi píše:
Když jsme nabourali auto my, celé to zaplatila nase pojistovna. Když nám kamínek od popelaru prasknul sklo, tak to celé zaplatila jejich pojistovna. Podle mě musí pojistovna uhradit celou částku

A jak jsteměli staré auto v tu dobu :?: :think:

iiiv
Extra třída :D 11270 příspěvků 31.10.14 09:58

Záleží jaká je hodnota vozu a hodnota opravy, jestli se nevyplatí to nechat udělat z toho totálku. My nikdo auto v servisu neopravovali, nechali jsme si udělat rozpočet, a ona nám to pojišťovna vyplatila a opravili jsme si to sami.

mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 31.10.14 09:58
@Anonymní píše:
@zulitvi @mag Kéž by to bylo tak jak píšete, ale při mé smůle se obávám, že zaplatíme všechno…ach joA jak jsteměli staré auto v tu dobu :?: :think:

můj bratr má autoservis, pojišťovny to na něj občas zkusí, ale vždycky nakonec zaplatí všechno, stačí pohrozit žalobou na základě tohoto nálezu. Trvej na zaplacení celé částky.

Amalthea
Závislačka 3346 příspěvků 31.10.14 10:00

Nám teda pojišťovna vždy proplatila vše, a měli jsme starší auta, tedy vše co odhadl likvidátor, ale opravu to nejen že pokrylo, ale i převýšilo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >