Kdo pouziva,vyuziva v zivote psaci pismo?

2922
20.3.17 10:51

Kdo pouziva,vyuziva v zivote psaci pismo?

Holky, pouzivate ci pisete neco jeste psacim pismem?

A co rikate na slabikar pro 1.tridu, z ktereho je psaci uz uplne vyskrtnuto a pod nazvem knihy Slabikar je v kolecku napsano..piseme tiskacim pismem? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20.3.17 10:55

Psací nepoužívám, ani se neumím pořádně podepsat. Používám jen klasicky psací H u příjmení a parafu.
Jinak už nepoužívám. Ani nevím a nevzpomínám si, jak se píše psacím velké Y :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2242

Umim psat jedine psacim pismem, takze ho pouzivam, kdykoliv neco pisu. Psala jsem tak i vsechny zkousky na VS v zemi, kde se psaci pismo nepouziva. Kazdopadne to po mne precetli a oznamkovali, takze zadny problem. Tiskace bych nic nenapsala, kdyz se o nej snazim, tak pisu hrozne pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807

Nepíši psacím písmem, ale nějak se mi příčí, že by se ho moje děti vůbec neučily… nicméně lidi, kteří psace píšou znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16877

Ja psacim pisu bezne :nevim: ale pokud potrebuju neco rychle zapsat, tak tiskacim..jinak to po sobe neprectu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Any11
20.3.17 10:56

@Kralikcek Pouzivam oboje.

Nejsem zasadne ale proti tomu, ze budou pouzivat jen tiskaci. Proste je to nejaky vyvoj asi no :(

• Citovat
  • Nahlásit
5993

Nepisu psace, muj syn taky ne. Umi psaci cist, ale ucil se psat tou novou metodou. Prijde mi to lepsi. Rychlejsi, citelnejsi, hezci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32301

Psacím písmem nepíšu nikdy nic, už ani nákupní seznam :mrgreen: Pokud něco píšu rukou, tak tiskacím.
Po odborné stránce dokážu těžko posoudit, jaký vliv má na vývoj mozku dětí absence psacího písma, podle mě ukáže až čas. Pro vysvětlenou, když se o tom diskutovalo, objevily se názory z odborných kruhů, že když děti nebudou psát psacím písmem, nevytvoří se určité spoje v mozku.
Pokud psací písmo vymizí a bude se používat tiskací písmo nebo klávesnice, je podle mě nutné děti co nejdřív učit psát všemi deseti, aby nedatlovaly jedním, dvěma prsty.

Slabikář jsem neviděla, já sama bych absenci psacího písma klidně ocenila, vždy jsem trpěla jak kůň, písařskými křečemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
20.3.17 10:58

Ja ho pouzivam dost, pise se mi tak rychleji nez tiskacim. Jestli ho vyskrtnou z uciva tak asi jednou budu mit problem, protoze po me syn nic neprecte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2922
20.3.17 10:59

@Vemas mohu se zeptat, o jakou novou metodu jde? :think: dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868

Já psacím píšu, když se snažím svedu i ten klasický „prvňáčkovský“ krasopis. Grafika je částečně mým povoláním, tak ještě abych neuměla hezky psát :)
Co se mého názoru na nové metody psaní týče..asi je to prostě vývoj a pokud se tak dětem píše lépe, proč ne. Třeba můj brácha i manžel škrábou naprosto příšerně, takže těm by učení se psát tiskacím určitě prospělo. Ovšem bude velká škoda, pokud psací písmo vymizí úplně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471

Píšu psacím, pročítám si staré recepty prababiček a jejich dopisy či poznámky psané také psacím. Za mě je psací písmo součást vzdělání, spojení i s předky a jejich zkušenostmi (přece nebudu recepty, rodinné dopisy a poznámky přepisovat do tiskací podoby, aby si to jednou mohla přečíst moje dcera? Ale ta už psacím píše, při výběru školy jsem na to dávala pozor, aby tam psací písmo vyučovali. Tak třeba moje vnučka jednou). Nelíbí se mi tohle zjednodušování, je to ochuzení našeho jazyka.

A ten slabikář je děsný. Je to náznak, že tato škola bude vyučovat jen tiskací nebo comenius - či jak se to potvorstvo jmenuje. Tiskací písmo bych nechala pro handicapované děti - jak fyzicky, tak mentálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32301
20.3.17 11:00

Ideální by byl stav, kdyby se s ním všechny děti seznámily a potom si každý mohl vybrat, co mu vyhovuje - samozřejmě za pomoci pedagogů, rodičů..Ale to je utopie, tolik času na jedince ve školství není.
Syn se učil genetickou metodou, psacím písmem začali psát až na konci první třídy, do té doby vše tiskací. Je hodně metod a učebních postupů, ne každý je však vhodný pro každého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3945
20.3.17 11:01

Já píšu takovým hybridem, tvary písmen něco mezi psacími a tiskacími, velká píšu všechna tiskací (velká psací mi přijdou zbutečně překudrlinkovaná na úkor čitelnosti a ani se mi nelíbí), vážu částečně. Prostě jsem si vyvinula vlastní písmo, které je pro mě dost rychlé i čitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18563
20.3.17 11:01

Pouzivam bezne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu