Kdo pouziva,vyuziva v zivote psaci pismo?

Napsat příspěvek
2664
20.3.17 11:18

Holky a kdo nas, starou generaci, naucil rozumet a uzivat tiskacimu pismu? :think: to uz za nas bylo tak rozsirene?

Ale vsechny knihy, noviny, casopisy uz nebyly psane vyhradne kurzivou :think:

Pro info, dnes jsem zkousela vyplnovat predkreslena pismena pro prvni tridu na A4 a me z toho bolela ruka 8o, ono to neni tak snadne, jak to na prvni pohled vypadalo :?,nebo jsem delala malo uvolnovacich cviku pred psanim :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5676
20.3.17 11:20

Ano, používám psací běžně, umím jím psát rychle a čitelně. Děti mám na ZŠ a obě se v první třídě klasicky učily psát psacím - na konci 1. třídy bez problémů psaly psacím i tiskacím. Číst se učily klasicky po slabikách a stejně tak na konci 1. třídy četly bez problémů a plynule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5814
20.3.17 11:20

@Jana206
To vubec neni pravda. Geneticka metoda a psani comenia script je uplne bezne. Stejne jako matematika dle Hejneho.
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
20.3.17 11:21

@blabla123 co je to to psace? Jako jinak se ted rika psacimu? psace? To taky slysim prvne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
20.3.17 11:22

@Jana206 dekuju, urco zagooglim, zni to dobre :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102
20.3.17 11:22

Používám denně v práci psací. Komenia nesnáším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
20.3.17 11:23
@Kralikcek píše:
@blabla123 co je to to psace? Jako jinak se ted rika psacimu? psace? To taky slysim prvne :lol:

Ty jsi nikdy neslyšela frázi „píšu psace“?
Neříká se přeci píšu psacím písmem?

• Nahlásit
  • Citovat
6350
20.3.17 11:23

Psacím písmem píši převážně. Tiskací používám jen, když mám čas (trvá mi to mnohem déle) a chci, aby to po mně dokázalo několik lidí přečíst :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47712
20.3.17 11:24

Ja v praci pouzivam, delam asistentku v prvni tride.
Bezne v zivote obcas, kdyz posilam dopis, pohled mi prijde hezci a osobnejsi psat psacim nez tiskacim, ale to zas nepraktikuji casto. Jinak pisu bezne tiskacim a priznavam, ze nez jsem nastoupila do prace musela jsem si osvezit psaci. V nasi ZS se uci i psaci i tiskaci, jsem rada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5676
@blabla123 píše:
Ty jsi nikdy neslyšela frázi „píšu psace“?
Neříká se přeci píšu psacím písmem?
Říká se, že píšu „psacím“ :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664

@Paola21 tak zalezi s tim usnadnovanim…je to spis o potrebnosti veci pro zivot :think:…misto nasobilky, kdyz je kalkulacka, se muze ucit neco dalsiho…stejne jako Ty nebudes stat u reky a machat pradlo v ni, kdyz mas pracku, treba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
20.3.17 11:26
@bartsch píše: Říká se, že píšu „psacím“ :nevim:

Tak tohle jsem snad v životě neslyšela. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.17 11:26

Já píšu obojim. Dle nálady a taky podle pera :).
Ale studovala jsem v Americe a tam se píše jen tiskacim a mladší lidi měli problém moje psací písmo přečíst (a to pisu krasopisně).
Prijde mi škoda ze to deti nebudou umět. Ale zase je to pro něj jednodušší. Protože takhle se budou učit abecedu jen 2× a kdyby se učili psace tak by to meli 4× (jakože velká písmena tiskace, mala písmena tiskace, velká písmena psace a mala písmena psace- ono se to nezdá ale každé vypadá jinak). Nicméně zase kdyz jsme to zvladali my a generace pred nami tak by to zvládnout taky mohli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
20.3.17 11:27

Pouzivam ho bezne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
20.3.17 11:27

@blabla123 fakt neslysela 8o. To vis, my lide z vesnice :lol:
Ale treba starsi novinka je pro me rozlouceni Cabajka…preci jako cau a baj dohromady :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama