Jak probíhá práce na home office?

5729
20.3.20 18:49

Kdo pracujete na home office, jak přesně to probíhá?

Můžete mi to prosím popsat? Skutečně musíte prokazatelně pracovat 8 hodin každý den? Od 1.4. mě to čeká a nikdy jsem z domu nepracovala, ani neznám nikoho, kdo by s tím měl zkušenost. Nejde mi o to, že bych se chtěla flákat, ale s 5 letým ďáblem za zády si to vůbec nedokážu představit :nevim:. Školky zavřené, babičky momentálně hlídat nemůžou ani část dne. Mám z toho strach. Podrobné informace samozřejmě dostanu, ale až víc jak za týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14557
20.3.20 18:54

Záleží na tom, co děláš. Pokud jsi na telefonu na zákaznické lince, tak budeš muset. Pokud jsi účetní nebo pracuješ manuálně, tak budeš muset udělat svůj objem práce a je jedno jestli to budeš dělat dvě hodiny ráno nebo pět v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
20.3.20 18:55

Chlap dela od 9-17, kolem poledne si dame obed, je to online a musi komunikovat s kolegy.. ale mamka ta ma 6ti leteho a papiry si dela po vecerech, ale ma terminy a casy do kdy to prostw musi byt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2267
20.3.20 18:56

@Aamanda asi záleží, většinou dostaneš zadanou práci a jesti ti ti trvá 5 nebo 8 hodin nikdo neřeší… Někde zase musíš být 8 hodin online, nebo na telefonu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 18:57

No u nás je to tak, že prostě musí být práce hotová. Přijde mi, že možná pracuji i dýl jak 8 hodin, je víc rušivých elementů. A ještě se musím učit s dcerou, už je školou povinná. A k tomu 6lety předškolák. No občas je to na palici. A do toho ještě vařit. Jsem doma na home office od čtvrtá minulého týdne. Uzi pomalu začíná hrabat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1936
20.3.20 18:58

@Aamanda jsme doma 2 a máme ani ne dvouletého. Manžel děla full (Vytizeny a prijde na oběd a jednou na kafe, většinou víc jak 8 hodin a já puluvazek. Vstávám v 6, do 8 dělám a pak vstává malej takže obstarat, pak má tak na hodinu pohádky kdy zas dělám. Pak jdeme na půl hodiny ven, uvarim s nim oběd, pak dvě hodiny práce když spi. Odpoledne zas tak max na hodinu ven spis min, hraní, svačiny atp manžel konci až po pate a přebere dítě a jdou si hrát. To hodím Na chvíli nohy na stul a pak pripravim večeři; koupání na stridacku a uspavat většinou já. Občas uspava manžel a já ještě dodělám do práce co potřebuji. Takže za den jsem schopna dat 5-7 hodin. Některé dny dělám méně, ale to je zas na pořadu dne úklid. Je to mazec a nebaví me to. Mas výhodu toho, ze je větší a vydrzi ti určitě u nějaké hračky. Nás požaduje aktivní přístup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
20.3.20 19:03

Ja jsem porad v dosahu pocitace a na telefonu, abych byla k dispozici, kdyby po me nekdo neco chtel. Jsem asistentka reditele. Ale urcite toho udelam doma mene nez v praci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20223
20.3.20 19:06

Musis si udelat svoji praci a byt v nejakych plus minus kancelarskych hodinach k dispozici kolegum/zakaznikum na mailu/telefonu/skypu.
Oproti praci v kanclu se to moc nelisi, tam se taky asi neseberes a nejdes na dve hodiny courat do obchodaku. Jen si misto kafrani v kuchynce u kafe muzes hodit treba pradli do pracky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5729
20.3.20 19:06

@Sůvička80 taky mám k tomu doma ještě 12,5 letou a 10 letou, ale ty jsou schopny pobrat, že pracuju a nemají rušit. Pětileťák je opravdu ďábel, je hyper (možná i diagnózou) a pracovat při něm za zády…neumím si to představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5729
20.3.20 19:08

Děkuju všem za reakce. Je to hlaně o volání (ne call centrum), takže budu muset být na telefonu a k tomu nějaká administrativa. Většinou jste mě s objemem práce moc nepotěšily :lol: :lol: :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
20.3.20 19:16

Manzel ma home office od pondelka, ale ja jsem na materske, tak jsem s detma (2 a 6 let) a on kazdy den pracuje cca 8:30-17. Jde se s nama naobedvat, pak pohlida chvilku decka, abych si dala aspon kafe v klidu, ajde zas pracovat. kdyby k tomu mel ale hlidat syna, tak to by toho moc neudelal. Proc si nevezmes osetrovacku, kdyz nemas hlidani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20223
20.3.20 19:21

@dupejj00 Protoze treba musi platit ucty, potrebuje mit praci, az tahle situace zkonci a nekdo pracovat a tahnout ekonomiku musi?
My pracujeme doma oba i se dvema detmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 19:22

Musim si denne vykazat min 6 h, ale na konci mesice mi musi hodiny sedet. Pripojena pres vzdaleny pristup v pracovnim notasu. V 9 rano konferencni porada..Mezi 9 a 15 musim byt na prijmu a vykazat si praci, ktera by hodinove mela sedet s tim, co bych delala v kanclu. Realne vstavam v 5 a nez ratolesti vstanou, nejakou praci udelam. Zbytek jak je potreba. Jsem v IT a mam deti 4 a 7 let. A jsem moc vdecna za moznost HO, i kdyz padam na usta, ale diky tomu snad neprijdu o praci, az se situace uklidni. Anonym - info o zamestani

• Nahlásit
  • Citovat
207
20.3.20 19:24

My mame aplikaci, ktera nam primo ukazuje jak dlouho jsme online. Musime mit standartni pracovni dobu, ale neni pro me problem u toho pres den delat i jine veci. Vysledly z appky se pak automaticky zasilaji sefovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 19:25

@Aamanda - neboj, lidi toho 5 letaka pochopi. Prinejhorsim se omluv do telefonu, ze mas bohuzel stizene pracovni podminky a obrat to v zert.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama