Kdo rodil v Krči- jak dlouho nechají přenášet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 29.10.09 11:01
Kdo rodil v Krči- jak dlouho nechají přenášet?

Snad nebudu ukamenovaná za další téma…

Holky, kdo jste rodily v Krči v nedávné době, jakou máte zkušenost s přenášením? Nechali vás přenášet opravdu až do 42 tt, jak se o Krči traduje, nebo se snažili tomu nějak pomoci, např. Hamilton apod.?

Mám panickou hrůzu s přenášení a vypadá to, že u nás se to bez nějaké pomoci, či na závěr nějaké vyvolávačky nehne…

A pokud jste šly na vyvolání, tak kdy?

Děkuji, děkuji, děkuji

Reakce:
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 29.10.09 11:20

Ahoj Betty, já jsem přenášela 9 dní. Bývali by mne nechali přenášet 10 dní, tzn ten 10. den jsem měla nastoupit na vyvolání. Byla jsem na pokoji s maminou, který se snažili vyvolat porod už týden, dávali jí nějaké injekce a zaváděli jí tablety a furt nic :wink: Hamiltona jí prý nedělali.
Já se šíleně bála vyvolávání, prej to víc bolí a je větší šance, že dojde na císaře. Naštěstí den předem jsem dostala kontrakce, šla do poradny (k Menšíkovi) a ten řekl, že už to začíná, ale že porodím ještě za dlouho a že si mě tam teda už nechají, případně to zítra pošoupnou a když jsem protestovala, že žádný pošupování, tak prý „na co chcete čekat“ . Tak jsem teda nastoupila, aby mi udělali monitor (normálně mě dali na šestinedělí, přestože mimčo bylo ještě v břiše a monitor mi dělali tam 2 x za den) a přemýšlela, že ráno v nejhorším zdrhnu z porodnice, naštěstí jsem porodila v noci bez pošupování :wink:
Vzhledem k tomu, že jsem tam za dobu svého pobytu potkala aspoň 4 maminy, co byly na vyvolání, tak se docela divím, že maj takovouhle pověst. PA z kurzu mi radila, ať chodím při přenášení třeba každý den na monitor, ale vyvolávat ať si to nedám, což je v Krči teda nerealizovatelné :cry:

To víš, že jsem měla strach, tak jsem zkoušela všelijaký babský rady jako sex, teplé vany, skákání po schodech a pomohly až chilli papričky :lol:

Rafaela
Závislačka 2675 příspěvků 29.10.09 11:20

Betty, promiň mi poznámku OT. Ale já se prostě musím smát, jak většina těhulí si myslí v cca 38 tt, že už to dál nevydrží a že musí porodit hned teď :) . Vždyť porod se může rozjet naprosto nečekaně a náhle. Máš ještě 2 týdny čas podle metříku, to je spousta času.

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 29.10.09 11:25
Rafaela píše:
Betty, promiň mi poznámku OT. Ale já se prostě musím smát, jak většina těhulí si myslí v cca 38 tt, že už to dál nevydrží a že musí porodit hned teď :) . Vždyť porod se může rozjet naprosto nečekaně a náhle. Máš ještě 2 týdny čas podle metříku, to je spousta času.

Raf- já se nezlobím…já vím, jak to myslíš..já nemyslím, že bych to už nevydržela ale až bude po tom 41 tt, tak ten pocit mít možná budu… :roll: Proto mě zajímá jaké tam má kdo zkušenosti..
Nechci s porminutím chlastat svařák a vylehávat v horké vaně, na to já prostě nejsem, raději bych, aby bylo vše přirozené, ale rodit třeba až ve 42 tt, to mě děsí…

Gino- děkuji za odpověď- 9 dní, to by ještě šlo…

Rafaela
Závislačka 2675 příspěvků 29.10.09 11:37

Betty, já ti rozumím :) . Přeju rychlý, bezproblémový porod v tu PRAVOU chvíli :)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 29.10.09 12:45

Betty , ja si taky myslela, ze snad nikdy neporodim, rodila jsem 39+0 8) ALE dle utz, dle posledni ms jsem prenasela. JENZE v Krci mi rekli, na posledni ms zapomente, lisi se to o vic jak 2 tydny, smerodatne je dle utz v 1. trimestru. Cimz mi spadl kamen ze srdce, bala jsem se vyvolavani.

Rekli mi, ze vyvolavaji 11dnu po terminu. Ale ja fakt furt dokola mlela o tom utz, az mi to i zmenili v prukazce, aby nebyla nejaka mylka.

Takze zatim mas hafo casu, zkus odvar z cele skorice, hrebicku a zazvoru, cca ! litr vody, nic tim nezkazis a me to rozjelo hezky tvrdnuti bricha tyden red porodem a to tvrdnuti uz se nezastavilo, az po porodu :lol:

A vyraz do Krcaku, vyslapni si poradnej kopecek, to jsou pak nalezy na KO :D

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 29.10.09 14:02

Já jsem přenášela dva týdny (na těhu jsme přišli až na konci prvního trimestru, takže přibližně), bylo mi báječně narozdíl od konce prvního těhotenství kdy mi nepříjemně natekly prsty…
Pak mně hospitalizovali, udělali zátěžový test (nic), dali indukční bobuli, za pár hodin se to rozjelo, pak se to rozfrčelo, pak „tíseň plodu“ a permnentní kontrakce a pak SC, dopadlo to dobře, obě jsme zdrávy (teda malá má perzistující aortální dučej, mívají to nedonošenci, může a nemusí to souviset).
Kdybych rodila příště, budu trvat na tom aby si mimi samo řeklo, kdy to má začít a budu se indukci vyhýbat.
A nebylo to v Krči, ale ve Frýdku-Místku.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 29.10.09 15:11

baraf proc ty vlastne nemas metrik?

betty kamoska prenasela asi tejden, pak vyvolani

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 29.10.09 15:24
Pudloslava píše:
baraf proc ty vlastne nemas metrik?betty kamoska prenasela asi tejden, pak vyvolani

Kdysi jsem měla, pak při nějaké překopávce webu zmizely. Moc se mi to nelíbí (a tak kreativní abych si vyrobila podle svého gusta nejsem) a tam kde to považuju za nutné píšu věk svých dětí do textu, teď mají dračice 2,5 a 4,5 roku.

Jeny
Kecalka 364 příspěvků 29.10.09 16:21

Betty já bych se nebála…
Malá se narodila v Krči 2 dny po termínu a porod, od prasknutí plodové vody trval 3 hodiny :D
Jen ať se mimčo pěkně „dopeče“. První mimčo-kluka jsem rodila o 10dní před TP a hrůza :roll:
mimčo ví kdy se rozhodnout přijít na svět :lol:
Držíme palce.

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 30.10.09 09:19

Kamaradka prenasela obe holky vic nez tyden a u prvni ji tam nechali lezet tyden, pak porodila sama. U druhe je ukecala a byla doma kvuli prvni, ale kazde rano tam jezdila na monitor. Z jednoho uz se nevratila a mala se narodila kolem poledne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >