Kdo s miminkem nestíháte? Co nestíháte?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Uli
42
23.12.11 20:40

Hihi…se musím podělit - k tomu dobíjení baterek: jsem vymyslela, že dnes po večerce si pojedu do blízkého města zaplavat a vrátím se dřív, než půjde muž do hospy. No a co myslíte, dojela jsem tam a oni mají bazém zavřený, ale přesto mi to bodlo, těch 20min. v autě úúúplně sama…krása :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uli
42
23.12.11 20:41

tan můj právě uklízí dost, ale jak je náročnej na sebe, tak je i na mě…chjo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
24.12.11 20:36
ppetra píše:
Nainuva píše:
Už se poprali? 8o :mrgreen:Nestíhám se třeba najíst, nebo uklidit. A to mám jedno malý dítě a vím, že bude hůř. Bohužel Daník je takovej uplakánek a já nejsem ten typ, co by mohl něco dělat, když malej brečí. Někdy vydrží být se mnou v kuchyni, když vařím, ale jsou dny, kdy neudělám nic. A to třeba i proto, že malej mi přes den v ložnici neusne. Uspím ho v obýváku a pak přece nebudu dělat bordel uklízením a vařením. Jsem ráda za chvíli ticha a klidu
a proč se nestíháš najíst? 5měsíční přece rozhodně spí víc než 1× denně (a jídlo není hlučný pokud moc nemlaskáš :jazyk:), případně se celkem pohodlně jí i s dítětem na ruce ne? ;) A co konkrétně máš uklízet? jestli jste doma sami dva + manžel večer tak tam přece nemáš bordel (pokud teda nemáte zvířata, ty by pravda bordel dělat mohly). Prosím, neber mé otázky rýpavě nebo hnusně, po netu kor nejde vyjádřit ten tón hlasu kterým bych to řekla, je to opravdu jen zvědavost :hug:

Ppeťo,

jsi šťastná žena, teď jsem založila diskuzi - Řev, ryk, hysterie - jedeme na dřeň, když budeš chtít, tak tam mrkni, máme holčičku, která nesnáší opravdu všecho - od jídla, hraní, povídání, prostě nic, každý mě utěšuje, že to přejde, jenže Váje je pět měsíců a je pořád hůř a hůř. hodinu denně opravdu nespí, spí i míň nebo vůbec…

Jsi dobrá, že to zvládáš, nebo máš hodné děti, náš tatínek říká, že jsem nejstatečnější žena, co zná. Brácha byl taky „ukázkový uřvanec“, ale Vája ho prý trumfne 2×. Prý by to 99% lidí psychicky nezvládlo, nevím, nemám srovnání, tedy nikdo Váju nehlídal…

Prostě jsem asi neschopná… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
27.12.11 21:03
myslím,že ten,kdo má hodné,pohodové děti,tak si neumí představit,jaký je to očistec s náročným,dráždivým,nervozním uřvánkem…
Silky123 píše:
ppetra píše:
Nainuva píše:
Už se poprali? 8o :mrgreen:Nestíhám se třeba najíst, nebo uklidit. A to mám jedno malý dítě a vím, že bude hůř. Bohužel Daník je takovej uplakánek a já nejsem ten typ, co by mohl něco dělat, když malej brečí. Někdy vydrží být se mnou v kuchyni, když vařím, ale jsou dny, kdy neudělám nic. A to třeba i proto, že malej mi přes den v ložnici neusne. Uspím ho v obýváku a pak přece nebudu dělat bordel uklízením a vařením. Jsem ráda za chvíli ticha a klidu
a proč se nestíháš najíst? 5měsíční přece rozhodně spí víc než 1× denně (a jídlo není hlučný pokud moc nemlaskáš :jazyk:), případně se celkem pohodlně jí i s dítětem na ruce ne? ;) A co konkrétně máš uklízet? jestli jste doma sami dva + manžel večer tak tam přece nemáš bordel (pokud teda nemáte zvířata, ty by pravda bordel dělat mohly). Prosím, neber mé otázky rýpavě nebo hnusně, po netu kor nejde vyjádřit ten tón hlasu kterým bych to řekla, je to opravdu jen zvědavost :hug:

Ppeťo,

jsi šťastná žena, teď jsem založila diskuzi - Řev, ryk, hysterie - jedeme na dřeň, když budeš chtít, tak tam mrkni, máme holčičku, která nesnáší opravdu všecho - od jídla, hraní, povídání, prostě nic, každý mě utěšuje, že to přejde, jenže Váje je pět měsíců a je pořád hůř a hůř. hodinu denně opravdu nespí, spí i míň nebo vůbec…

Jsi dobrá, že to zvládáš, nebo máš hodné děti, náš tatínek říká, že jsem nejstatečnější žena, co zná. Brácha byl taky „ukázkový uřvanec“, ale Vája ho prý trumfne 2×. Prý by to 99% lidí psychicky nezvládlo, nevím, nemám srovnání, tedy nikdo Váju nehlídal…

Prostě jsem asi neschopná… :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2154
27.12.11 21:57

já jsem zažila obé, s jedním dítětem teda, takže se už ničemu nedivím, nesrovnávam, jelikož to nelze, každá matka je jiná a dítě jakbysmet
byly doby, kdy jsem jako mátoha stále v pyžamu snídala až kolem 13. hodiny, s malou na rukou, a teďka je z ní pohodová holčička, všechno se může však otočit ze dne na den, až přijde třeba pořádný vzdor
takže maminky nestíhající, unavené, nezoufejte ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
27.12.11 22:19
evatk1 píše:
já jsem zažila obé, s jedním dítětem teda, takže se už ničemu nedivím, nesrovnávam, jelikož to nelze, každá matka je jiná a dítě jakbysmet
byly doby, kdy jsem jako mátoha stále v pyžamu snídala až kolem 13. hodiny, s malou na rukou, a teďka je z ní pohodová holčička, všechno se může však otočit ze dne na den, až přijde třeba pořádný vzdor
takže maminky nestíhající, unavené, nezoufejte ;)

Děkuju za útěchu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4634
27.12.11 22:30

vtipna dizkuze :)
take moc nechapu to ze se nestiha na materske kdyz je zena s ditkem doma … muj synek ma pul roku a nemuzu rict ze bych neco nestihala od jeho narozeni a to jeste cvicime vojtovku 4× denne takze zrout casu - ted jsme teda prestali diky bohu :). vstavame i v 11hod :) malej se naji, zacne si hrat - a ja mam cas tak tri hodinky nez opet dostane hlad. dat neco na plotnu a zacit varit 20 minut a muzu zacit delat neco jine, jen ten sporak kontrolovat.
ale zase chapu ty matky co maji deti takove co se chteji stale chovat, chteji pozornost, to se pak spatne vse zvlada, ale i tak dite usina pres den a je spoustu casu. ale zase to beru podle sebe - ja si synka naucila na hluk, takze me muzou padat i hrnce a nevzbudi ho nic. nechtela jsem dopadnout tak ze budu chodit po spickach aby se naaahodou neprobudil. souhlasim se zakladatelkou je to spise o lenosti nez o tom ze se nestiha. staci nesedet u pc, u tv, klaboseni po tel a stihne se vsechno :)))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4634
27.12.11 22:32

a ja patrim mezi ty co se na materske fakt flakaji .. synek si vystaci sam. jestli plakal tak 3× za pul roku … jinak plac jako knourani hladu nemyslim, myslim 3× byl rev jak blazen a ja fakt nevedela co delat … no desny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17124
28.12.11 09:44
svatkaaa píše:
a ja patrim mezi ty co se na materske fakt flakaji .. synek si vystaci sam. jestli plakal tak 3× za pul roku … jinak plac jako knourani hladu nemyslim, myslim 3× byl rev jak blazen a ja fakt nevedela co delat … no desny.

To je přesně ono-někdo má mimčo o kterém ani neví a tudíž mraky času a pocit,že se fláká. :jazyk: A někdo má malého tyránka,který celé dny propláče a spí pouze za jízdy v kočárku a podobně-Ale chápu založení doskuze-znám spustu mamin,co maj pohodové dítko(co já bych za to dala :jazyk: )a tvrdí mi ,že nestíhají nic 8o A přitom si v klidu zajdou i s děckem na kafčo,ono způsobně sedí v kočárku nebo na klíně a oni krafou a krafou.Zatím co já si nesednu ani na minutu a poletuju za větroplachem :mrgreen: Přesto to nejsem já,kdo si permanetně stěžuje na nedostatek času a nestíhání :nevim: Tedy někdy samozdřejmě ano-ale to už tak vyhrocená situace,že by každý jiný skočil z mostu.Uřvané batole,které od rána ječí a do toho učení s prostřední dcerou,která má poruchu soustředění a nacpat jí něco do hlavy,je fakt oříšek a k tomu samozdřejmě uvařit a uklidit a zkrátka fungovat :jazyk: Ale jsou i dny jako tento kdy malej spí,holky jsou pryč a já mám volnoooooo :potlesk: :potlesk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14721
28.12.11 10:01
svatkaaa píše:
vtipna dizkuze :)
take moc nechapu to ze se nestiha na materske kdyz je zena s ditkem doma … muj synek ma pul roku a nemuzu rict ze bych neco nestihala od jeho narozeni a to jeste cvicime vojtovku 4× denne takze zrout casu - ted jsme teda prestali diky bohu :). vstavame i v 11hod :) malej se naji, zacne si hrat - a ja mam cas tak tri hodinky nez opet dostane hlad. dat neco na plotnu a zacit varit 20 minut a muzu zacit delat neco jine, jen ten sporak kontrolovat.
ale zase chapu ty matky co maji deti takove co se chteji stale chovat, chteji pozornost, to se pak spatne vse zvlada, ale i tak dite usina pres den a je spoustu casu. ale zase to beru podle sebe - ja si synka naucila na hluk, takze me muzou padat i hrnce a nevzbudi ho nic. nechtela jsem dopadnout tak ze budu chodit po spickach aby se naaahodou neprobudil. souhlasim se zakladatelkou je to spise o lenosti nez o tom ze se nestiha. staci nesedet u pc, u tv, klaboseni po tel a stihne se vsechno :)))))

Hele, moje dítě sice spalo 2× denně, ale musela jsem u toho chodit (s kočárkem nebo s šátkem). Jak jsem zastavila, dítě bylo vzhůru :nevim:

Co se týká „učení na hluk“, nevěřím na to. Asi do tří měsíců Markéta usnula u čehokoliv. A pak ji začalo budit i spláchnutí :nevim: Samo od sebe.

„Neučila“ jsem ji ani na pohyb u spaní. Bez pohybu neusnula už od porodnice. První noc byla u sester a ty mi ji dávaly s tím, že „Ta nám tam pěkně vyváděla“

A že by si sama hrála? To neuměla ani v devíti měsících. Se slzou v oku jsem hleděla na fotky dětí, které se smějí pod hrazdičkou a bouchají do hraček. Já toto neznám. Jak jsem dítě položila, byl řev. O hrazdičku jevila zájem jen tehdy, když jsem do hraček bouchala já.

Dnes je z ní skvělá, docela samostatná holčička :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14721
28.12.11 10:07

Takhle to u nás vypadalo kdykoliv jsem ji položila. Opravdu POKAŽDÉ :zed: :zed: :zed: Nepomáhalo ani lehátko (ledaže jsem s ním houpala, ale to jsem nemohla uklízet nebo vařit, že 8) )

http://www.chuanitka.wz.cz/jdemeven.jpg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17124
28.12.11 10:10

chuanitko:Souhlas-neni to o tom že něco mamina dělá špatně-prostě jde o to -jaké je to dítko.U první dcery jsem neměla čas jít se vyčůrat,spala jsem po kouskách asi tak 3h denně a stejně pořád plakala a byla nespokojená.Když už usnula doma a ne v jedoucím kočárku(byla jsem často jediná v celé vensici ,kdo brouzdal ve fujavici 2h venku a vozil spící mimino v pláštěnce)byla jsem tak štastná,že zapnout ji přitom vysavač,aby si zvykla na hluk mě přišlo naprosto pošahané :roll: Oproti tomu druhá dcera byla pohodářka,moc neplakala a spala kdekoliv,moji pozornost nevyžadovala 24h denně(ovšem ani ta by nespala při rachotu) a když starší nastoupila na 5dní v měsíci do školky,já měla najednou pocit,že mám moře času :mrgreen: Zkrátka mít doma klidné mimčo ,co si samo hraje a vystačí si a moc nebrečí a přitom nechápat maminky malých uřvánků-je dost nefér ;) Můj nejmladší syn,byl jako čerstvé mimčo tak nějak v normálu-žádné pohodvé mimčo co furt chrní,ale ani uřvánek jako nejstarší dcera-tak jsem střídavě stíhala a střídavě nestíhala-prostě normál.Ovšem po půl roce začaly růst zuby a nastal očistec.Spustil hned ráno a nepřestal brečet až do večera.Celý den mi visel na noze a ječel ,nebo řval na ruce :zed: Trvalo to s přestávkami 6měsíců a to jsem rozhodně neměla na starosti jen jeho :roll: Až ted se to dost zklidnilo :potlesk: Na pc tedy můžu jen když spí ,ale už mě občas nechá uvařit,uklidit a dokáže si hrát :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50725
28.12.11 10:22
ddinna píše:
svatkaaa píše:
a ja patrim mezi ty co se na materske fakt flakaji .. synek si vystaci sam. jestli plakal tak 3× za pul roku … jinak plac jako knourani hladu nemyslim, myslim 3× byl rev jak blazen a ja fakt nevedela co delat … no desny.
To je přesně ono-někdo má mimčo o kterém ani neví a tudíž mraky času a pocit,že se fláká. :jazyk: A někdo má malého tyránka,který celé dny propláče a spí pouze za jízdy v kočárku a podobně-Ale chápu založení doskuze-znám spustu mamin,co maj pohodové dítko(co já bych za to dala :jazyk: )a tvrdí mi ,že nestíhají nic 8o A přitom si v klidu zajdou i s děckem na kafčo,ono způsobně sedí v kočárku nebo na klíně a oni krafou a krafou.Zatím co já si nesednu ani na minutu a poletuju za větroplachem :mrgreen: Přesto to nejsem já,kdo si permanetně stěžuje na nedostatek času a nestíhání :nevim: Tedy někdy samozdřejmě ano-ale to už tak vyhrocená situace,že by každý jiný skočil z mostu.Uřvané batole,které od rána ječí a do toho učení s prostřední dcerou,která má poruchu soustředění a nacpat jí něco do hlavy,je fakt oříšek a k tomu samozdřejmě uvařit a uklidit a zkrátka fungovat :jazyk: Ale jsou i dny jako tento kdy malej spí,holky jsou pryč a já mám volnoooooo :potlesk: :potlesk: :mrgreen:

No jo, jenže když krafe na kafi, tak nemůže současně doma uklízet :mrgreen:

Když nad tím přemýšlím, tak je to možná i o tom, jak často se chodí ven nebo někam. Kdo je furt doma, tak si poklidí. Kdo chce nebo musí s dítětem třeba 2× denně na 2 hodiny ven, má to horší. Ráno se vstane, nakojit, nachystat se, nasnídat, nabalit prcka (nedejbože, jestli chce člověk ještě nějak vypadat a maluje se třeba), pak jde na 2 hoďky ven. Pak se vrátí, honem nějaký oběd, po obědě stihnout nějaké nádobí, teď jestli dítě spí jenom v kočáře, tak zase honem ven, ať se prospí, tam zase courat nějaké 2 hodiny (nebo dýl, když už se rozhodně člověk ten čas nějak využít), nákup, domů, svačina, teď by si člověk i rád sedl, bo není stroj a je 5 hodin a je potřeba pomalu přemýšlet o nějaké večeři, koupání dítěte, ukládání… Teď třeba u nás vysávání - když dítě spí, vysávat se nedá. Když nespí, tak třeba u nás taky ne (resp. ano, poslední asi 2 měsíce, jinak hysterie :roll: ).

Oproti tomu, kdo nejde ven dopoledne nebo odpoledne a má hodné dítě, může stihnout hafo věcí. Pokud mu navíc spí dítě po obědě v postýlce, má i čas na ten relax nebo koníčka. Pak se jdou na 2 hoďky taky projet ven, udělají nákup, ale doma je poklizeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4634
28.12.11 10:51

kdybych mela byt 2× denne venku, nakupy pesky a podobne tak nestiham asi taky ..
sice mam zlate ditko, ktere se po probuzeni naji a az za tri hodinky se ozve ze ma hlad - mezi tim jeste spinka, usne sam vycerpanim na zemi mezi hrackama, dostane obed, usne zalezi podle pocasi bud jdeme ven hned po obede nebo az se probudi- uklizim, varim, jsem na netu :) nakup obstara muz, nebo sednu do auta s malym a jedeme na nakup, ten necham v aute a muz vynosi domu.celou dobu od obeda spi a to uz je i 16hod.doma jidlo, hrani si, koupani, spanek 20 minut a pak cumakuje do pulnoci. ale je hodnej.
moje mama rikala ze jsem byla taky tak hodna a muz pry taky tak treba se to dedi :)

moje kamaradka ma zase pravej opak - dite naprosto silene, porad chce pozornost pokud ji nema rev a rev a rev. usinani jen na balonu kdyz ona s nim poskakuje a nebo v kocarku.

je zlastni ze kazde dite je jine jedno hodne druhe z nepochopitelnych duvodu silene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50725
28.12.11 10:58

No a to jsou ty rozdíly… Teď mám třeba dočasně k dispozici auto, tak můžu taky nákup tak udělat. Ale když byl malý miminko, tak jsme šli většinou s kočárem pěšky do města, tam jsem něco zařídila, stavila se do práce a tak, nakoupila, pak zpátky domů (a není to zrovna blízko, takže to bylo víc, jak dvě hodiny), nákup vynosit, vybalit… Jo, mohla jsem čekat, až přijede muž a jet večer autem, ale to bych se ještě navíc k tomu okradla o chvilku večer, kdy bych si mohla sednout :lol:

A nejvíc miluju, když se snažím něco doma konečně dodělat a přijde nějaká dobrá duše a řekne „proč nejste venku, tam je tak krááááásně“ :pocitac: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat